PZU

Oceń ryzyko cybernetyczne Twojej firmy

Ryzyko, które dotyka wszystkich – czy jesteś bezpieczny?

Nawet przy najlepszym zabezpieczeniu cyberprzestrzeń nadal pozostaje miejscem pełnym zagrożeń. Coraz więcej firm przestawia sposób myślenia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i nie zadaje sobie pytania o to czy doświadczą ataku, ale o to kiedy to nastąpi i jak należy na niego odpowiedzieć.

Ryzyko cybernetyczne jest ryzykiem biznesowym, bez względu na to, jak mała lub duża jest firma. Jednakże to właśnie mniejsze firmy gorzej radzą sobie z tym ryzykiem - około 60% małych i średnich firm zmuszonych do zawieszenia działalności po cyberataku nigdy nie otwiera się ponownie.

Z tego powodu PZU wyciąga do Was, przedsiębiorców MSP #mocnopomocną dłoń i oferuje platformę, na której bezpłatnie możecie ocenić podatność Waszej strony internetowej na cyberatak

Czy wiesz, że…

82% właścicieli małych i średnich firm uważa, że nie ma nic wartego kradzieży i z pewnością nie jest celem ataku.

Wbrew temu przekonaniu, 67% małych i średnich przedsiębiorstw padło ofiarą cyberataku w roku 2019.

Jeżeli padniesz ofiarą choć pojedynczego ataku możesz średnio stracić około 85 000 PLN.

Razem uczyńmy Internet bezpieczniejszym miejscem!

Aby zrozumieć, w jaki sposób Twoja firma jest narażona, przygotowaliśmy BEZPŁATNĄ ocenę ryzyka cybernetycznego z zaleceniami dotyczącymi  jego zmniejszenia. Obejmuje ona identyfikację głównych wskaźników zagrożenia, o których powinieneś wiedzieć.​

Poznaj zagrożenia, które mogą narazić Cię na straty

Czy wiesz, co może grozić Twojej firmie w sieci informatycznej a także w związku z naruszeniem danych? 

 

Korzystanie z systemów komputerowych znacznie zwiększa podatność firm na zagrożenia cybernetyczne i naruszenia danych. Niezaplanowane przerwy w działaniu komputerów i infrastruktury IT, spowodowane np. złośliwym oprogramowaniem czy atakami hakerskimi, skutkują często stratami, które mogą doprowadzić nawet do upadłości firmy.

Złośliwe oprogramowanie (malware)

Malware to różnego rodzaju szkodliwe programy, które usiłują zainfekować komputer lub urządzenia mobile.

Phishing

Polega na podszywaniu się pod innych w celu kradzieży danych od ofiary, najczęściej informacji dostępowych, np. loginu i hasła do systemów firmowych, lub nakłonienia do pewnych działań.

Atak blokujący dostęp (atak DoS i DDoS)

Zmasowany atak na system komputerowy lub usługę sieciową, który polega wysyłaniu ogromnej liczby zleceń (prób połączeń z systemem, operacji).

Naruszenie bezpieczeństwa danych, np. kradzież, wyciek danych, zgubienie dokumentów

To np. sytuacja, gdy pracownik niechcący wyślę e-mail z widoczną pełną listą adresów odbiorców, zaginie dokumentacja medyczna pacjentów przychodni, nieuczciwy pracownik wykradnie dane finansowe klientów Twojej firmy czy hakerzy skradną dane klientów z Twojej bazy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij