Nysa,
ul. Królowej Jadwigi 4a


Typ nieruchomości: lokal użytkowy
Tryb sprzedaży: przetarg pisemny

Cena oczekiwana: 473 000  zł netto
Transakcja zwolniona z podatku VAT.
Wadium: 23 650 zł

Dane kontaktowe:
Piotr Litwin
k: 666 886 037
t: 22 582 33 31
f: 22 582 36 61
pilitwin@pzu.pl

Materiały do pobrania:
Materiały informacyjne.pdf 

 

 

 

 

Przedmiotem sprzedaży jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego, położonego w Nysie przy ul. Królowej Jadwigi 4a, o powierzchni użytkowej 224,8 mkw. (zgodnie z inwentaryzacją przeprowadzoną przez sprzedającego, powierzchnia użytkowa wynosi 231,45 mkw.).

Lokal użytkowy pełniący funkcję usługowo-biurową, zlokalizowany jest:

  • w piwnicy – pomieszczenia magazynowe;
  • na parterze – pomieszczenia biurowe, wc, komunikacja, balkon;
  • na I piętrze – pomieszczenia biurowe, gospodarcze i socjalne, wc, serwerownia i komunikacja, balkon.

Posiada niezależne wejście od strony ul. Królowej Jadwigi oraz własną klatką schodową.
Stan lokalu określa się jako dobry. Wyposażony jest w niezbędne dla aktualnego sposobu użytkowania przyłącza: wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne, C.O. – z sieci miejskiej. Standard powierzchni: stolarka okienna – PCV, stolarka drzwiowa – aluminiowa i PCV.

Budynek w którym znajduje się przedmiotowy lokal, to obiekt wielofunkcyjny, zgodnie z treścią kartoteki budynków posiada funkcję biurową natomiast z treścią księgi wieczystej mieszkalno-usługową, czterokondygnacyjny  w całości podpiwniczony. Nieruchomość wybudowana została w 1994 r. w technologii tradycyjnej, murowanej, fundamenty żelbetowe, ściany z cegły i pustaków, stropy monolityczne, schody żelbetowe, dach drewniany kryty blachą. W budynku znajdują się lokale mieszkalne z pomieszczeniami przynależnymi w poziomie piwnicy oraz lokale biurowo-usługowe dwukondygnacyjne, z pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej.

Obiekt posadowiony jest na działce o numerze ewidencyjnym 70/10, obręb 0005 Śródmieście, o powierzchni 218 mkw. o regularnym kształcie zbliżonym do kwadratu, teren działki płaski.

Budynek i lokal są bardzo dobrze widoczne z ulic Królowej Jadwigi i Siemiradzkiego. Nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy wielorodzinnej oraz użyteczności publicznej – KRUS, z towarzyszącą działalnością usługowo-handlową w poziomie parteru, m.in.: sklep sieci Lewiatan, Apteka, Złotnik-Jubiler, Optyk, Gabinet lekarski, Gabinet kosmetyczny.

Nieruchomość położona jest w obszarze, dla którego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego trenu pomiędzy ulicami Rynek – Św. Piotra - Chopina - Piastowska – Siemiradzkiego w Nysie, uchwalonego przez Radę Miejską w Nysie uchwałą LI/523/98 z dnia 27 maja 1998 r., ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego Nr 24, poz. 142 z dnia 31.08.1998 r.
Zgodnie z ww. dokumentem przedmiotowa działka znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 2MW,U – teren istniejącej zabudowy mieszkalnej wysokiej intensywności z usługami o charakterze centrotwórczym oraz funkcji uzupełniających.

Zestawienie powierzchni użytkowej lokalu zgodnie z inwentaryzacją sprzedającego:

  • piwnica: 41,27 mkw.
  • parter: 96,99 mkw.
  • I piętro: 93,19 mkw.

Łącznie: 231,45 mkw.


Wyświetl większą mapę

Drukuj Kliknij aby wydrukować.