Opole, Władysława Reymonta 22

Typ nieruchomości: budynek biurowy
Tryb sprzedaży: przetarg pisemny

Cena oczekiwana: 2 880 685 zł netto 

Wadium: 86 421 zł

Transakcja zwolniona z podatku VAT.

 

Dane kontaktowe:

Adam Pączek

k: 602 316 772

t: 22 379 73 00

f: 22 379 73 01

adam.paczek@estatefellows.com

 

 

Materiały do pobrania:
Materiały informacyjne.pdf 

 

 

 

 

Przedmiotem sprzedaży jest prawo własności gruntu zabudowanego budynkiem biurowym położonego w Opolu, przy ul. Władysława Reymonta 22.

Nieruchomość gruntowa składa się z działki o numerze ewidencyjnym 48/1, AM – 49, obręb 0103 – Opole, o powierzchni 436,00 mkw., oznaczonej w wypisie z rejestru gruntów symbolem „Bi” – inne tereny zabudowane. Działka ma kształt regularny, zbliżony do kwadratu, teren płaski.
 
Budynek biurowy, o pięciu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej, o powierzchni zabudowy 347,00 mkw. (179,5 mkw. zgodnie z inwentaryzacją z października 2012 r., przeprowadzoną na zlecenie sprzedającego), położony jest bezpośrednio przy ulicy Władysława Reymonta, z głównym wejściem wprost z chodnika. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1311,41 mkw. (zgodnie z inwentaryzacją z października 2012 r., przeprowadzoną na zlecenie sprzedającego) a powierzchnia całkowita to 1.674,69 mkw. Budynek wzniesiony został w 1997 roku w technologii tradycyjnej murowanej o konstrukcji żelbetowo - stalowej. Elewacja budynku wykonana jest ze szkła, a w części od podwórza dominują tynki strukturalne. Stolarka okienna budynku wykonana jest z aluminium. Drzwi wejściowe wykonane z aluminium, elektrycznie otwierane, drzwi wewnętrzne w części z aluminium i płycinowe. Posadzki korytarzy wykończone są gresem, w pokojach biurowych przeważają wykładziny dywanowe. Na powierzchniach biurowych, korytarzach i w holu występuje podwieszany sufit z oświetleniem systemowym. Budynek wyposażony jest w dźwig osobowy (winda panoramiczna), instalacje c.o. (sieć miejska), instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, pożarową. Ogólnie stan techniczny budynku określa się, jako dobry, standard wykończenia powierzchni, jako wysoki. W skład powierzchni na parterze budynku wchodzi również jednostanowiskowy garaż o powierzchni 13,79 mkw. z elektrycznie otwieraną bramą wjazdową.
Zgodnie z 1-rocznym protokołem kontroli stanu technicznego, w celu przywrócenia użytkowania budynku konieczny jest remont wszystkich elementów i wyposażenia instalacyjnego budynku.
 
Z mapy ewidencyjnej wynika, że fragment wschodniej elewacji budynku przekracza granicę z działką nr 57 (pas drogowy ulicy Władysława Reymonta). Stan ten nie został uregulowany.
 
Nieruchomość położona jest w centrum miasta, w odległości około 1 km od Rynku, w otoczeniu zabudowy biurowo-usługowej i mieszkaniowej wielorodzinnej. W bezośrednim sasiedztwie znajduje się: Prokuratura Okręgowa w Opolu, Starostwo Powiatowe w Opolu, a dalej zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami na parterach. Dalsze otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, zabudowa usługowa, a także instytucje użyteczności publicznej, banki, sklepy sieciowe itp.
Nieruchomość jest dobrze skomunikowany, zarówno komunikacją publiczną, jak i prywatną. Dojazd do nieruchomości zapewniony jest ul. Reymonta, która jest jednokierunkowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek komunikacji zbiorowej, z którego regularnie kursują linie autobusowe. Dworzec kolejowy znajduje się w odległości około 500 m, w kierunku południowym.
 
Przedmiotowa Nieruchomosć objęta jest Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu „Śródmieście III“ uchwalonym Uchwałą nr LXII/641/10 Rady Miasta Opola, z dnia 28 stycznia 2010 roku i znajduje się na terenie obszaru oznaczonego w przeważającej części symbolem - 20 MW/U (tereny mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami), oraz w niewielkiej części symbolem - 10 KDX (tereny publicznych ciągów pieszo jezdnych).
Ponadto nieruchomość położona jest w strefie „A” ścisłej ochrony konserwatorskiej.
 
Zestawienie powierzchni użytkowej budynku biurowego (na podstawie wewnętrznej inwentaryzacji PZU):
  • piwnica: 169,12 mkw.
  • parter: 144,56 mkw.
  • I piętro: 203,65 mkw.
  • II piętro: 273,51 mkw.
  • III piętro: 275,41 mkw.
  • IV piętro: 245,16 mkw.
Łącznie: 1 311,41 mkw.
 


Wyświetl większą mapę

Drukuj Kliknij aby wydrukować.