Zaangażowanie społeczne

Bycie liderem zobowiązuje nie tylko do odpowiedzialnego zachowania, ale również do kształtowania wzorców odpowiedzialnych zachowań. 

Złóż wniosek

Aspekt zarządzania, jakim jest zaangażowanie społeczne, w przypadku ubezpieczyciela nabiera szczególnego znaczenia. Sensem istnienia ubezpieczyciela jest odpłatne przejmowanie odpowiedzialności za ryzyka innych osób, któremu z kolei od bardzo wielu już lat towarzyszy podejmowanie konkretnych i mierzalnych działań, które pozwolą zmniejszyć to ryzyko u źródła z wykorzystaniem funduszu prewencyjnego. To inwestycje społeczne, które realizowano w branży ubezpieczeniowej na długo przed tym, nim zostały one przez ekspertów od zarządzania nazwane zaangażowaniem społecznym, zgodnym z koncepcją wartości współdzielonej (ang. corporate shared value).

Grupa PZU, obok działalności sponsoringowej czy działalności charytatywnej, realizowanej przez Fundację PZU, angażuje się w inwestycje społeczne mające na celu obniżanie ryzyka i przynoszące tym samym jednoczesne korzyści biznesowe i społeczne. Są to inicjatywy, których głównym celem jest przeciwdziałanie wypadkom, zmniejszanie ich skutków oraz wspieranie aktywności, które promują profilaktykę zdrowotną.

Strategicznymi filarami zaangażowania społecznego PZU są: bezpieczeństwo (drogowe, publiczne, w wymiarze lokalnym), zdrowie, kultura i eksperckość, które powinny zostać odzwierciedlone w działaniach podmiotów Grupy PZU z uwzględnieniem specyfiki ich działalności. 

Kultura i tożsamość narodowa

Dbałość o dobra kultury przyczynia się od budowania tożsamości, szacunku do tradycji, poczucie przynależności do wspólnoty i jej historii. Od lat wspieramy wiodące instytucje i wydarzenia kulturalne współdziałając na rzecz upowszechniania kultury oraz dziedzictwa narodowego.

Galeria XIX wieku Muzeum Narodowego w Warszawie

Galeria, której jesteśmy mecenasem, jest największą, najczęściej odwiedzaną, skupiającą najpiękniejsze polskie obrazy i rzeźby. Zbiory muzeum są jednak znacznie większe i nie wszystkie są wyeksponowane. Za zamkniętymi drzewami, w Magazynie Malarstwa, ukrytych jest ok. 9600 obrazów. Stanowią one dopełnienie ekspozycji galerii Muzeum Narodowego w Warszawie. Rocznie Muzeum odwiedza ok. 300 tys. zwiedzających.


Muzeum Łazienki Królewskie

Rolę Mecenasa Muzeum postrzegamy jako coś więcej, niż tylko jego wsparcie finansowe. Aktywnie uczestniczymy w powstawaniu programów, którym patronujemy, mając wpływ na ich ostateczny kształt. Dzięki naszemu wsparciu Muzeum wciąż podnosi poziom bezpieczeństwa technicznego swoich zbiorów oraz odwiedzających gości. Powierzchnia ogrodów w Łazienkach Królewskich to aż 76 ha. Przekazanie środków z funduszu prewencyjnego PZU umożliwiło zakup pojazdów SEGWAY X2 S, dzięki którym wartownicy dbający o porządek mogą szybko dotrzeć do każdego miejsca w ogrodzie. Dodatkowo, w ramach tego samego funduszu, utworzono profesjonalne Centrum Monitoringu - w jednym pomieszczeniu na 7 monitorach można obserwować Łazienki z ponad stu kamer. Naszym zdaniem, to jedno z lepiej strzeżonych miejsc w Warszawie.


Muzeum Narodowe w Krakowie

Nie wszystkie muzea są miejscami stroniącymi od najnowocześniejszych technologii. Muzeum Narodowe w Krakowie chętnie korzysta z najnowszych osiągnięć techniki i nauki m. in. po to, by utrzymać swoje zbiory w jak najlepszym stanie. Technologia służy nie tylko eksponatom, ale również i odwiedzającym - może uczynić wizytę w muzeum bardziej wyjątkową, zaskakującą i niezapomnianą. Staramy się być prawdziwym Mecenasem i inicjatorem szeregu pomysłów, które pomagają przyciągnąć do Muzeum młodsze pokolenia.


Muzeum Powstania Warszawskiego

Patronujemy obchodom wybuchu Powstania Warszawskiego, a od 2015 r. jesteśmy również Mecenasem Muzeum Powstania Warszawskiego. To nowe zadanie, ale również przygoda, bo bez wątpienia Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z najciekawszych polskich muzeów. Obejmując mecenatem to miejsce wnosimy wkład w podtrzymywanie pamięci o tak szczególnym i ważnym wycinku polskiej historii.


Teatr Narodowy w Warszawie

Teatr Narodowy, z uwagi na szczególne znaczenie dla polskiej kultury, jest jednym z trzech teatrów o statusie instytucji narodowej. PZU jako Mecenas podejmuje działania wpływające na poprawę ochrony ogólnej budynku oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego.


Teatr Wielki Opery Narodowej

PZU jest Mecenasem Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Scena Teatru to znacznie więcej niż to, co ukazuje się widzom po rozsunięciu kurtyny. Ogromna powierzchnia 1150 metrów kwadratowych z bocznymi kieszeniami i zapadniami o udźwigu 40 ton, wieżą sceniczną o wysokości 48 metrów, podsceniem o głębokości 8 metrów, z systemem ponad 100 sztankietów do podwieszania dekoracji, ruchomymi mostami świetlnymi, najezdną kasetą sceny obrotowej o ponad dwudziestometrowej średnicy i wieloma innymi urządzeniami, stwarzają wyjątkowe możliwości inscenizacyjne.

Z myślą o bezpieczeństwie

Współpraca z organizacjami ratowniczymi, zawodowymi i ochotniczymi, wsparcie działań lokalnych służących poprawie bezpieczeństwa oraz kształtowania odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań to dla nas podstawa zaangażowania społecznego.

GOPR, WOPR - Służby Bezpieczeństwa

Ochotnicze służby ratownicze zawsze ratują ludzkie życie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Oczywistym jest, że gotowość do działania, konieczność zakupu sprzętu i doskonalenia kwalifikacji ratowniczych, a wreszcie samo prowadzenie akcji – generują pokaźne koszty. Wsparcie działalności statutowej organizacji ratowniczych przez PZU odbywa się z funduszu prewencyjnego. Jak właściwe zachowywać się podczas żeglowania i uprawiania sportów wodnych oraz turystyki górskiej? W górach edukujemy pod hasłem „Bezpieczeństwo stawiamy najwyżej”, nad wodą - „Wpływamy na bezpieczeństwo”.


Bezpieczna zima z GOPR

Akcja „Bezpieczna Zima” promuje bezpieczne zachowania zimą w górach, na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach. Wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym PZU zachęcał narciarzy do bezpiecznej jazdy. Wiele atrakcji dla całych rodzin, dzieci i dorosłych oraz promocja odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania to temat przewodni 7 weekendów na stokach narciarskich południowej Polski. 

Podczas akcji kładliśmy duży nacisk na odpowiednie przygotowanie do szusowania na nartach. Narciarze i snowboardziści zanim ruszyli na stok, codziennie mogli wziąć udział w specjalnej rozgrzewce. Bezpieczeństwo nie musi być nudne!


Kursy lawinowe

Wybierając się w góry warto pamiętać o tym, jak wiele zależy od naszej wiedzy i umiejętności. Przede wszystkim pozwalają one unikać niebezpieczeństw, ale w razie wypadku mogą ocalić życie nam, lub naszym partnerom. Dlatego tak ważne jest zdobywanie doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych przewodników i ratowników.


„Misie Ratują Dzieci”

Miś Ratownik to niezwykła przytulanka, wręczana poszkodowanym dzieciom przez służby ratunkowe w sytuacji nieszczęśliwego wypadku. Wygląda jak zabawka, ale jest czymś więcej: ma za zadanie pośpieszyć na ratunek, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc w razie wypadku. Miś ma pełnić rolę „ambasadora rodzinnego ciepła” czyli tego, czego dzieci potrzebują najbardziej w obliczu traumatycznego zdarzenia. PZU ufundowało tysiące takich pluszaków, które ze służbami Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej docierają do każdego dziecka w wypadku lub kolizji komunikacyjnej. 

PZU finansuje również stacjonarne turnusy terapeutyczne w ośrodkach stowarzyszeń „Misie Ratują Dzieci” w Dźwirzynie oraz „Siemacha” w Odporyszowie, których celem jest łagodzenie traumy u poszkodowanych w wypadkach dzieci oraz ich opiekunów. Podczas pobytu mają tam oni zapewnioną profesjonalną diagnozę psychologiczną, opiekę terapeutyczną oraz wszelkie udogodnienia niezbędne do prawidłowego przebiegu terapii.


Policja

Od lat, wieloaspektowo współpracujemy z Policją nad poprawą bezpieczeństwa, szczególnie w obszarze prewencji drogowej. Ponadto PZU dba o bezpieczeństwo oraz zdrowie funkcjonariuszy policji oraz ich rodzin.


Spinka

Ograniczamy bariery mobilności osób niepełnosprawnych. Współpracując ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom (SPiNKa) sfinansowaliśmy zakup taksówki dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych, a także dofinansowujemy w samochodach ubezpieczonych w PZU 50% kosztów zakupu i montażu profesjonalnych urządzeń wspomagających bezpieczne kierowanie pojazdami osobom niepełnosprawnym oraz przewóz osób niepełnosprawnych.


Straż Pożarna

PZU docenia wielkie poświęcenie i odwagę Strażaków. Pomagamy finansując zakup sprzętu ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, jak również dofinansowując specjalistyczne szkolenia zawodowe. Poprzez realizację programów prewencyjnych podnosimy bezpieczeństwo przeciwpożarowe wśród lokalnych społeczności.
 

Zdrowy i aktywny styl życia

Propagowanie aktywnego stylu życia, dbałości o kondycję fizyczną oraz profilaktyka zdrowotna dają pewność trwałej zmiany nawyków społeczeństwa. Angażujemy się w takie działania wierząc, że mają one realny wpływ na kondycję zdrowotną Polaków.

Bezpieczne wakacje z PZU

PZU odwiedza nadmorskie kurorty z wielką akcją promującą bezpieczny i zdrowy wypoczynek. Na dzieci i rodziców czeka mnóstwo atrakcji - zajęcia sportowe, konkursy, spotkania z gwiazdami, koncerty, przedstawienia z Niestraszkami. Podczas akcji wspólnie z PZU Zdrowie prowadzimy badania profilaktyczne i zajęcia sportowe. Akcję prowadzimy wspólnie z Telewizją Polsat w ramach projektu Słoneczna Stacja.


Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada

Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada to jedyna impreza sportowa na świecie dla młodych zawodników zmagających się z chorobą nowotworową. Udział w zawodach dla dzieci i młodzieży to możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania po przebyciu długotrwałego leczenia. Podczas kilkudniowych zawodów rozgrywane są takie dyscypliny jak: lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, piłka nożna, badminton, tenis stołowy.
 

PZU Cracovia Mraton, PZU Cracovia Półmaraton Królewski, PZU Bieg Trzech Kopców

Od 2015 r. PZU zacieśniło współpracę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Obejmuje ona wsparcie trzech imprez biegowych – PZU Cracovia Maraton, PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz PZU Bieg Trzech Kopców. Pozwoliło to na spójną komunikację całej krakowskiej triady biegowej. Biegi mają specyficzny charakter. Na swoich trasach prezentują uczestnikom zarówno piękno starego Krakowa, jak również nowe oblicze miasta. Imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem biegaczy i mediów.
 

PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski

Zdrowie jest najważniejsze. PZU jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera imprezy propagujące zdrowy i aktywny tryb życia takie jak PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski. 

PZU Maraton Warszawski to największy bieg maratoński w Polsce. W ramach zeszłorocznej edycji imprezy w maratonie, sztafecie maratońskiej, biegu na 5 km oraz dziecięcym mini maratonie wzięło udział ponad 10 000 biegaczy. 38. PZU Maraton Warszawski honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. 

PZU Półmaraton Warszawski to największy bieg masowy w Polsce – w edycji 2015 wystartowało w nim 12 957 osób.


Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Cieszymy się, że w myśli maksymy „Wspieramy to, co ważne” możemy zaangażować się w ogólnopolskie wydarzenie, które łączy w sobie edukację historyczną oraz promocję zdrowego trybu życia. Jesteśmy dumni, że projekt „Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych.” z roku na rok angażuje coraz większą liczbę uczestników.

Eksperckość

Zaangażowanie w wymianę doświadczeń i dzielenie się wiedzą ekspercką z otoczeniem biznesowym to nasza rola jako wiodącego podmiotu w gospodarce polskiej. Bierzemy czynny udział w najważniejszych dla rozwoju kraju konferencjach i forach biznesowych.

Forum Ekonomiczne w Krynicy

Co roku Forum Ekonomiczne gości premierów, ministrów, Komisarzy Europejskich oraz najważniejsze osoby sceny politycznej i gospodarczej naszego kraju. Partnerujemy temu wydarzeniu, bo to wyjątkowo istotne miejsce spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie, służące regionalnemu i międzynarodowemu rozwojowi kontaktów politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych.


Konferencja Cybersec

Konferencja CYBERSEC to wydarzenie, które pokazuje, że cyberbezpieczeństwo jest kierunkiem niezwykle istotnym i rozwojowym. Analizując ostatnie dziesięciolecie w Polsce i na świecie, obserwujemy wzrost ataków cybernetycznych na firmy we wszystkich sektorach działalności przemysłu. Rozwój nowych technologii i Internetu powoduje powstawanie wielu nowych cyberryzyk, niezależnie od branż i wielkości firm, dlatego PZU czynnie angażuje się we wszystkie działania służące wzmacnianiu systemu cyberbezpieczeństwa Polski i Europy.


Kongres ImpactCEE

Kongres Impact’18 jest najważniejszym polskim wydarzeniem poświęconym nowej gospodarce, które podejmuje tematy kluczowych wyzwań i szans związanych z rozwojem przedsiębiorczości, innowacji i cyfryzacji, będących fundamentem nowoczesnej gospodarki. Jest możliwością zapoznania się z metodami skutecznej współpracy zmierzającej do kreowania cyfrowej przyszłości. To kluczowe wydarzenie gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej współtworzone przez biznes, naukę, startupy i administrację.

Pomoc To Moc

zachęcamy do zgłaszania ciekawych pomysłów do akcji Pomoc To Moc, lokalne społeczności mają możliwość wpływania na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia w swoich miejscach zamieszkania. Zachęcamy do odwiedzenia pomoctomoc.pl. Potrzebujesz tylko nawiązać współpracę z lokalną organizacją np. fundacją lub stowarzyszeniem, które działa w Twojej okolicy. Jeśli takiej organizacji nie znasz, pomożemy Ci ją znaleźć.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij