Bezpieczeństwo

Odpowiedzialny partner wspierający bezpieczeństwo w lokalnych społecznościach.

Wróć

Nasze cele

Rozwój oferty produktowej uwzględniającej elementy zaangażowania społecznego.

10% pracowników kluczowych klientów korporacyjnych objętych działaniami prewencyjnymi wpływającymi na ich zdrowie i bezpieczeństwo.

100 000 odbiorców działań partnerstwa branżowego na rzecz edukacji ubezpieczeniowej​.

Przeznaczenie 50 000 godzin wolontariatu pracowniczego na działania dla 200 000 beneficjentów (w latach 2021-2024).

Bezpieczeństwo od lat jest głównym tematem naszego wkładu w rozwój lokalnych społeczności. Prowadzimy działania prewencyjne mające na celu zapobieganie wypadkom lub minimalizowanie ich skutków – wskazujemy prawidłowe zachowania, wpieramy kampanie profilaktyczne i służby ratownicze. Analizujemy przyczyny wypadków i wybieramy najbardziej palące problemy, tak by podejmowane przez nas działania były jak najbardziej efektywne.

Świadomość ubezpieczeniowa jest ważnym elementem dobrze funkcjonującego rynku ubezpieczeń. Pozwala ona klientom na racjonalne korzystanie z dostępnej oferty oraz zapewnia skuteczną ochronę przed ryzykiem niekorzystnych zdarzeń losowych. Dostrzegając lukę w wiedzy ubezpieczeniowej polskiego społeczeństwa wychodzimy z inicjatywą na rzecz edukacji w tym obszarze.

Nasi pracownicy są ważną częścią lokalnych społeczności, a ich zaangażowanie w działania społeczne przyczynia się do poprawy warunków życia najbardziej potrzebujących. Wzmacniamy umiejętności naszych pracowników oferując im szeroki wachlarz oferty wolantariatu, w tym wolontariat kompetencyjny.

Nasze działania

Droga do zdrowia z PZU

PZU przeprowadził akcję profilaktyki zdrowotnej – Droga do zdrowia z PZU.

W kilkunastu ośrodkach na terenie całego kraju mobilne strefy zdrowia umożliwiły kilku tysiącom Polaków bezpłatne wykonanie specjalistycznych badań i konsultacji medycznych, m.in.: spirometria, badanie EKG, USG płuc, pomiar poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi oraz konsultacje lekarzy dietetyków, pulmonologów oraz specjalistów chorób wewnętrznych.

Droga do zdrowia z PZU została dostała doceniona w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Polskie Radio – Lubię bo polskie 2021. Akcja profilaktyki zdrowotnej zajęła I miejsce w kategorii: najlepsza usługa 2021. Kolejnym etapem działania było uruchomienie ogólnopolskiej kampanii prewencyjnej #drogadozdrowia.

Ogólnopolska kampania społeczna „Prowadzisz? Odłóż telefon”

PZU zrealizował ogólnopolską kampanię społeczną „Prowadzisz? Odłóż telefon”.

Była to kontynuacja akcji prowadzonej przez ubezpieczyciela jesienią 2019 roku. Wtedy PZU po raz pierwszy wystartował z kampanią. Wówczas badania zlecone przez PZU pokazywały, że co piąty kierowca regularnie czyta SMS-y lub maile w czasie jazdy. Dzięki akcji PZU odsetek kierowców czytających SMS-y spadł aż o 6 punktów procentowych, co wynika z badania zrealizowanego metodą CAWI na panelu internautów Norstat. 

W wakacje 2020 roku, przez około miesiąc emitowano w Internecie cztery spoty zwracające uwagę na ten powszechny problem. Autorami trzech z nich byli młodzi twórcy, którzy zainspirowani pierwsza edycją kampanii PZU zaangażowali się w akcję. Spoty powstały w trakcie plenerów Film Spring Open w październiku 2019 pod okiem najlepszych filmowców w Polsce i za granicą.

Akcja „Pomoc To Moc” z tytułem Najlepszy Projekt CSR

PZU został triumfatorem prestiżowego rankingu „Instytucja Roku” w 2020 roku, zdobywając aż sześć statuetek w konkursie organizowanym przez branżowy portal MojeBankowanie.pl, m.in. w kategorii Najlepszy Projekt CSR.

Wyróżniono akcję PZU z 2019 roku - „Pomoc To Moc”. Dzięki niej mieszkańcy lokalnych społeczności nawiązywali współpracę z organizacjami pozarządowymi. Fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe składały wnioski, aby realizować lokalne działania na rzecz poprawy zdrowia swoich społeczności i mieć realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Wspólnie udało się zrealizować wiele ważnych i potrzebnych inicjatyw, np. przeprowadzić szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, zainstalować radarowe wyświetlacze prędkości w newralgicznych miejscach czy nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. 

W 2019 roku PZU przeznaczyło 8,7 mln zł łącznego dofinansowania dla społeczności lokalnych. Jedną z bardziej spektakularnych akcji było sfinansowanie specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej do ratowania życia i mienia oraz minimalizowania skutków anomalii pogodowych.

Do grona partnerów akcji zgłosiło się 125 organizacji pozarządowych chętnych do działania w lokalnym środowisku wspólnie z mieszkańcami. W 2020 roku z uwagi na pandemię COVID-19 akcja nie była realizowana. 

https://pomoctomoc.pzu.pl/

Opaska życia COVID-19

To innowacyjne na skalę światową urządzenie, które analizuje kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny w przypadku zagrożenia życia.

Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. Gdy parametry spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i alarmuje personel medyczny na specjalnym monitorze podglądowym. Takie rozwiązanie umożliwia lekarzom zdalne nadzorowanie zdrowia pacjentów bez bliskiego kontaktu fizycznego, zmniejsza ryzyko przeniesienia infekcji na personel medyczny, a tym samym znacząco poprawia komfort pracy personelu medycznego.

Certyfikowane medycznie opaski zdały już egzamin także w związku z pandemią. W błyskawicznym czasie PZU zorganizował ich produkcję, dzięki czemu dostarczył do szpitali prawie tysiąc opasek. Urządzenia o wartości miliona złotych trafiły do 27 szpitali na terenie całej Polski, w tym tzw. Jednoimiennych szpitali zakaźnych.

Opaska Życia zdobyła nagrodę specjalną Orłów Innowacji dziennika „Rzeczpospolita”. Uwagę Jury przykuło szybkie dostosowanie do nowych warunków działającego już projektu. Dzięki pracy interdyscyplinarnego zespołu PZU i współpracującego z nim startupu udało się skalibrować opaskę do potrzeb oddziałów szpitalnych wyspecjalizowanych w walce z koronawirusem.

Wnioski o dofinansowanie działań prewencyjnych i projektów CSR przyjmujemy za pośrednictwem formularza.

Wyślij email na adres: csr@pzu.pl


 

Zamknij