Styl życia

Wiarygodny przewodnik po zrównoważonym stylu życia.

Wróć

Nasze cele

10 - 15 mln odbiorców rocznie działań społecznych z zakresu bezpieczeństwa i zrównoważonego stylu życia.

70% pracowników objętych ofertą programu w zakresie dobrostanu (well-being).

Promocja zdrowia i aktywnego stylu życia to szczególny obszar, w który angażujemy się już od wielu lat. W dobie pandemii zwracamy uwagę nie tylko na profilaktykę i zdrowie fizyczne, ale także odpowiadamy na wyzwania związane z zachowaniem równowagi psychicznej i przeciwdziałania problemom zdrowia psychicznego.

Będąc jednym z największych pracodawców w Polsce szczególny nacisk kładziemy na zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, by wspierać ich w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Wspieramy naszych pracowników w zachowaniu równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Dostrzegamy wyzwania związane ze starzejącym się społeczeństwem. Pierwszym krokiem, który podejmujemy jest zapewnienie dostępu do dobrej jakości opieki medycznej rodzicom naszych pracowników.

Podejmujemy działania mające na celu promocję zrównoważonego stylu życia wśród naszych klientów. Zachęcamy ich do podejmowania działań  przyczyniających się do poprawy stanu środowiska. Promujemy odpowiedzialne postawy i wybory konsumenckie, a także zachęcamy do angażowania się na rzecz potrzebujących członków lokalnych społeczności.

Nasze działania

Mecenat kultury

Troska Grupy PZU o dobra kultury buduje społeczną tożsamość, szacunek do tradycji, poczucie przynależności do wspólnoty i jej historii.

Grupa od lat wspiera najważniejsze instytucje i wydarzenia kulturalne, współdziałając na rzecz upowszechniania kultury oraz dziedzictwa narodowego. Przede wszystkim jest to mecenat nad najznamienitszymi instytucjami kultury w Polsce. 

PZU jest mecenasem Muzeum Narodowego w Warszawie i w Krakowie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz  Polskiej Opery Królewskiej.

Wsparcie imprez biegowych

Propagowanie aktywnego stylu życia, dbałości o kondycję fizyczną oraz profilaktyka zdrowotna dają pewność trwałej zmiany nawyków społeczeństwa.

Angażujemy się w takie działania wierząc, że mają one realny wpływ na kondycję zdrowotną Polaków.

Zaangażowanie PZU w organizację masowych imprez biegowych służy promocji zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez zachęcanie całego społeczeństwa, od najmłodszych do seniorów, do rekreacyjnego udziału w wydarzeniach biegowych, codziennych treningów i dbania o kondycję fizyczną. PZU wspiera największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia biegowe w Polsce. W 2020 roku były to m.in. PZU Orlen Maraton Warszawski, PZU Cracovia Maraton, Tropem Wilczym – Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wnioski o dofinansowanie działań prewencyjnych i projektów CSR przyjmujemy za pośrednictwem formularza.

Wyślij email na adres: csr@pzu.pl

 


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij