Prezes Zarządu PZU SA

W latach 2007–2013 był  Doradcą Finansowym w Bank of America Merrill Lynch w Paryżu. Reprezentował bank w regionie CEE w relacji z największymi inwestorami, doradzając im w zakresie zarządzania portfelem, alokacji aktywów i zarządzania ryzykiem. 

W latach 2013–2015 pełnił funkcję Członka Zarządu grupy Boryszew SA, był odpowiedzialny za rozwój sektora automotive grupy, prowadząc restrukturyzacje spółek zależnych stanowiących ten segment (ponad 2000 zatrudnionych), przejmując w tym celu rolę ich prezesa zarządu. W 2014 roku spółki nadzorowane przez niego uzyskały od grupy Volkswagen, ich największego klienta, nagrodę Global Champion 2014 dla najlepszego globalnego dostawcy.

Od stycznia 2015 roku do stycznia 2016 roku był Doradcą Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego SA oraz Dyrektorem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej na Niemcy. Odpowiadał za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem.

Z Grupą PZU związany jest od stycznia 2016 roku. Początkowo pełnił funkcję Członka Zarządu PZU SA i PZU Życie SA nadzorującego obszar inwestycji. W czerwcu 2016 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu PZU Życie SA. W kwietniu 2017 roku objął funkcję Prezesa Zarządu PZU SA. Paweł Surówka jest także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Banku Pekao SA, drugiego największego banku w Polsce. W ramach swojej funkcji prowadzi również Radę Nadzorczą  PZU Życie SA oraz PTE PZU SA.

Posługuje się językami obcymi: angielskim, francuskim i niemieckim.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij