25 listopada 2020

Nowe IKE i IKZE w TFI PZU

TFI PZU rozpoczyna kolejną rewolucję i wprowadza na inPZU.pl produkty emerytalne IKZE i IKE z opłatą za zarządzanie 0,5 proc. w skali roku, bez jakichkolwiek opłat manipulacyjnych. To nawet kilkukrotnie mniej niż w innych podobnych produktach dostępnych na rynku. Koniec roku to ostatnia szansa, by móc skorzystać z ulg podatkowych.

W IKE nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Natomiast w IKZE można odliczyć swoje wpłaty od dochodu w rozliczeniu za bieżący rok, obniżając podatek. W 2020 roku przy wykorzystaniu maksymalnego limitu wpłat i 32 proc. progu podatkowym może to być nawet ponad 2000 złotych, przy 17 proc. progu ponad 1000 złotych.

Dodatkowo z obu produktów można korzystać całkowicie online na platformie inPZU.pl. Można także zdecydować, czy chce się korzystać tylko z jednego z produktów, czy z obu jednocześnie, co pozwala wykorzystać łączny limit wpłat oraz osiągnąć maksymalne korzyści podatkowe.

- Na inPZU.pl można samodzielnie zbudować swój portfel IKE i IKZE, wybierając spośród 14 funduszy – 9 indeksowych dostępnych już wcześniej i 5 nowych funduszy cyklu życia, wśród których można znaleźć też fundusz właściwy dla wieku, w którym przechodzi się na emeryturę. Oszczędzanie można zacząć już od 100 zł a pieniądze wpłacać szybkim przelewem online – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

IKE i IKZE to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które chcą dobrowolnie i długofalowo gromadzić kapitał na przyszłość.

– Naszym celem jest zachęcenie Polaków do oszczędzania, dlatego obniżyliśmy opłaty. Koszty w inPZU.pl należą do najniższych na rynku – wyjaśnia Robert Kujawa, kierownik projektu inPZU. – Platforma inPZU to nowoczesne i przyjazne narzędzie nie tylko dla zaawansowanych inwestorów, ale i początkujących osób, które dopiero zaczynają inwestowanie swoich oszczędności.

inPZU.pl umożliwia przystąpienie do IKE i IKZE w kilku prostych krokach a całość nie powinna zająć dłużej niż 15 minut.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij