.
Przystąpienie do ubezpieczenia
Przystąpienie online
Przystępowanie on-line jest dwuetapowe:
-
1 etap – wypełnij formularz zgłoszeniowy.
WYPEŁNIJ -
2 etap - jeżeli nie posiadasz konta w mojePZU, wejdź w wiadomość e-mail i zarejestruj się zgodnie z podaną w wiadomości instrukcją. Jeżeli posiadasz konto w mojePZU przejdź do etapu 3.
-
3 etap – przystąp do ubezpieczenia w mojePZU: www.moje.pzu.pl lub w aplikacji mobilnej.
Przystąpienie tradycyjne
Aby zachować ciągłość ochrony ubezpieczeniowej z poprzedniego programu należy wybrać nowy wariant podstawowego ubezpieczenia na życie oraz ewentualnie pakiety dodatkowe i wypełnić deklarację przystąpienia wraz ze zgodą na potrącenie składki i dostarczyć na dyżury.
Ważne informacje
UWAGA!
Wypełnij deklarację:
DYŻURY
Dyżury na m-c czerwiec zostaną podane w Intranecie.
Program ubezpieczenia składa się z:
-
Podstawowego ubezpieczenia PZU na Życie Plus,
- Pakietów dodatkowych PZU na Życie Plus:
- Pakietu Ochrona dla dziecka,
- Pakietu Wsparcie na wypadek nowotworu,
- Pakietu Wsparcie dla rodziny,
- Pakietu W Razie Wypadku.
Poznaj korzyści programu ubezpieczeniowego
- Twoja ochrona ubezpieczeniowa działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
- Jeśli przystąpisz do ubezpieczenia w terminie pierwszych trzech miesięcy od daty wdrożenia programu (tj. 01.06.2025 lub 01.07.2025 lub 01.08.2025) zniesiona jest karencja na cały zakres ubezpieczenia wariantów podstawowych. Oznacza to, że od pierwszego dnia odpowiedzialności posiadasz pełną ochronę ubezpieczeniową (bez żadnych ograniczeń).
- Skróciliśmy wymagany czas pobytu w szpitalu kwalifikujący do wypłaty świadczenia z tytułu leczenia szpitalnego ubezpieczonego do 1 dnia w przypadku pobyt w spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem oraz do 2 dni (jedna zmiana daty) w przypadku pobytów spowodowanych chorobą.
- Rozszerzyliśmy ochronę za pobyt w szpitalu - za szpital uznajemy szpitale na całym świecie.
- W wybranych wariantach dodaliśmy nowe świadczenie dodatkowe związane z pobytem w szpitalu tj. karta apteczna. Gwarantuje ona prawo do odbioru produktów we wskazanych aptekach. Aktualny wykaz aptek umożliwiających realizację Karty aptecznej, jest dostępny na stronie pzu.pl, w oddziałach PZU lub na infolinii PZU. Karta przysługuje po przyznaniu świadczenia za pobyt w szpitalu ubezpieczonego (max 3 razy w roku polisowym).
- Nowy szerszy katalog operacji oraz tzw. katalog otwarty tj. w ramach świadczenia Operacje chirurgiczne rozszerzyliśmy odpowiedzialność o świadczenie za operacje spoza katalogu operacji. Taką operację definiujemy jako zabieg w znieczuleniu wykonany w szpitalu przez lekarza. Odpowiadamy wyłącznie za taką operację chirurgiczną, którą wykonano z przyczyn medycznych w celu wyleczenia lub zmniejszenia objawów choroby lub zmniejszenia skutków nieszczęśliwego wypadku albo w celu profilaktycznego całkowitego usunięcia narządu u nosiciela mutacji genowej zwiększającej ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego.
- Nowy szerszy katalog ciężkich chorób zarówno dla pracownika jak i małżonka/partnera życiowego (teraz aż 36 jednostek chorobowych).
- Wypłata świadczenia w przypadku diagnozy nowotworu we wczesnym stadium tzw. in situ oraz szersza lista leczenia specjalistycznego.
- Nowe świadczenia: śmierć rodziców, śmierć rodziców małżonka /partnera życiowego w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz ciężka choroba dziecka (w wybranych wariantach)
- Do ubezpieczenia podstawowego mogą przystępować osoby uznane za niezdolne do pracy lub służby oraz przebywające na zwolnieniach lekarskich, w szpitalu - pod warunkiem zachowania ciągłości ubezpieczenia w PZU. W przypadku ubezpieczonych bliskich - nie wymagamy ankiet medycznych (dot. przystąpienia w pierwszych 3 m-ach od uruchomienia programu).
- Ponosimy odpowiedzialność za zdarzenia, które zaszły w okresie naszej odpowiedzialności, ale których przyczyna (NW, choroba lub postępowanie diagnostyczno-lecznicze) miała miejsce przed początkiem odpowiedzialności, ale w okresie odpowiedzialności z tytułu poprzedniej umowy.
- pracownicy firmy w wieku 16–69 lat,
- małżonkowie pracowników w wieku 16–69 lat,
- partnerzy życiowi pracowników w wieku 18–69 lat,
- pełnoletnie dzieci pracowników w wieku 18–69 lat.
Do ubezpieczeń dodatkowych mogą przystąpić pracownicy, małżonkowie, partnerzy życiowi i pełnoletnie dzieci osoby w wieku 16-69 lat.
Zapewnij jeszcze lepszą ochronę, rozszerzając ubezpieczenie podstawowe o opcje dodatkowe:
Pakiet Ochrona dla dziecka
Korzyści z ubezpieczenia:
- Szersze zabezpieczenie finansowe pracowników na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
- W razie uszczerbku na zdrowiu albo ciężkiej choroby dziecka (np. nowotworu złośliwego, neuroboreliozy, sepsy) rodzic otrzyma środki, które może przeznaczyć na dowolny cel, np. na dodatkowe konsultacje lekarskie.
- Jeśli dziecko trafi do szpitala z powodu wypadku lub choroby, rodzic otrzyma świadczenie za każdy dzień jego hospitalizacji. Środki te mogą np. pomóc pokryć koszty dojazdów do szpitala.
Pakiet Wsparcie dla rodziny
Korzyści z ubezpieczenia:
- Dodatkowe środki finansowe dla bliskich w razie śmierci ubezpieczonego spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem, wypadkiem komunikacyjnym albo wypadkiem w pracy.
- Wysokie świadczenia za relatywnie niewielką składkę. Bliscy pracownika mogą otrzymać nawet 450 100 zł w razie jego śmierci spowodowanej wypadkiem komunikacyjnym w pracy.
- Śmierć pracownika często wiąże się z utratą części, a nawet całości dochodów rodziny. Wypłata z ubezpieczenia może pomóc rodzinie pracownika spłacić zobowiązania finansowe czy opłacić bieżące rachunki.
Pakiet Wsparcie na wypadek nowotworu
- Szersze zabezpieczenie finansowe pracowników na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
- W razie zdiagnozowania nowotworu złośliwego ubezpieczony otrzyma środki, które może przeznaczyć na dowolny cel, np. na dodatkowe konsultacje lekarskie czy nierefundowaną terapię farmakologiczną.
- Wypłacamy świadczenie nie tylko za zdiagnozowanie nowotworu, lecz także m.in. za chemioterapię albo radioterapię.
- Zapewniamy również wsparcie finansowe w razie diagnozy nowotworu złośliwego we wczesnym stadium, tzw. in situ.
- Gdy chcesz mieć zakres za 29 złotych musisz wybrać dwie składki 12 i 17 zł.
Pakiet W Razie Wypadku
Ubezpieczenie obejmuje zdarzenia związane z:
- wypadkami komunikacyjnymi – dotyczącymi ruchu drogowego, kolejowego, wodnego i powietrznego. Nasze ubezpieczenie chroni bez względu na to, czy brałeś/brałaś udział w wypadku jako pieszy, pasażer, czy kierujący,
- życiem codziennym (np. pożarem, utonięciem, porażeniem prądem, wybuchem gazu),
- uprawianiem sportu (szeroko rozumianymi formami aktywności fizycznej, np. joggingiem, jazdą na rowerze, grą w piłkę, żeglarstwem, narciarstwem itp.).
Pomoc w sytuacji gdy...
wypełnisz formularz po raz pierwszy
Wkrótce e-mail podany w formularzu wyślemy Ci wiadomość. Dowiesz się z niej, jak przystąpić do ubezpieczenia.
po wypełnieniu formularza nie dostaniesz wiadomości e-mail
Jeśli e-mail do Ciebie nie dotarł, sprawdź folder SPAM.
ponownie wypełnisz formularz i masz konto w mojePZU
Zaloguj się do mojePZU, wejdź w zakładkę Oferta PZU i wybierz Oferta grupowa. Znajdziesz tam ofertę ubezpieczenia grupowego i wypełnisz deklarację przystąpienia. Jeśli nie pamiętasz hasła do mojePZU, skorzystaj z opcji przypomnij hasło lub zadzwoń na naszą infolinię.
masz konto w mojePZU i kolejny raz wypełniasz formularz – przed upływem 3 dni
Po przesłaniu przez Ciebie pierwszego formularza na podany e-mail wysłaliśmy wiadomość. Znajdziesz w niej informację, jak założyć konto i sprawdzić szczegóły ubezpieczenia.
ponownie wypełnisz formularz i nie masz konta w mojePZU
Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową i odszukaj wiadomość, którą Ci wysłaliśmy wcześniej. Znajdziesz w niej informację jak założyć konto i sprawdzić szczegóły ubezpieczenia.
nie masz konta w mojePZU i kolejny raz wypełniasz formularz – przed upływem 3 dni
Po przesłaniu przez Ciebie pierwszego formularza na podany e-mail wysłaliśmy wiadomość. Znajdziesz w niej informację, jak założyć konto i sprawdzić szczegóły ubezpieczenia.
kolejny raz wypełniasz formularz – po upływie 3 dni
Na e-mail podany w formularzu wyślemy Ci wiadomość. Dowiesz się z niej, jak przystąpić do ubezpieczenia.
do formularza wpiszesz błędne dane i masz konto w mojePZU
Jeśli w formularzu są błędne dane, zaloguj się do mojePZU i sprawdź, czy na Twoim koncie jest widoczna oferta.
w formularzu są błędne dane i nie masz konta w mojePZU
Jeśli w formularzu są błędne dane, a nie masz konta w mojePZU, nie otrzymasz żadnej informacji. W takiej sytuacji - po upływie 3 dni - ponownie wypełnij formularz.
podano inny adres e-mail niż wskazany na koncie mojePZU
Wiadomości e-mail przyjdzie na adres powiązany z kontem mojePZU.
oferta, którą Ci wysłaliśmy, jest już nieaktywna
Jeśli wiadomość z ofertą przystąpienia do ubezpieczenia grupowego jest już nieaktywna, wypełnij jeszcze raz formularz i prześlij nam swoje dane. Na Twój e-mail wyślemy Ci informację z dalszymi krokami.
Dokumenty
Dokumenty
Informacja prawna
Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń, w tym definicje zdarzeń objętych ochroną, zakresu odpowiedzialności, wyłączeń i ograniczeń odpowiedzialności zawarte są w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczeń, dostępnych u naszych agentów, w naszych oddziałach i na stronie pzu.pl. Jeśli chcą Państwo zawrzeć umowę, prosimy o kontakt z przedstawicielem PZU Życie SA.