Eksperci IT

Nasze IT to jeden z największych zespołów w Polsce. Zatrudniamy blisko 1 000 specjalistów, których cenimy za otwartą komunikację i umiejętność rozwiązywania problemów. Jesteśmy głodni wiedzy i stale się rozwijamy, korzystając z najnowszych rozwiązań.

Spotęguj swoją moc i dołącz do <<silni w IT>>

Aktualne oferty

Jak pracujemy

Dbamy o naszych specjalistów i zapewniamy im najlepsze warunki do pracy oraz rozwoju. Sprawdź jak pracujemy i co oferujemy.
 

#wewnętrzne_społeczności

Możesz dołączyć do jednej z istniejących tematycznych społeczności wewnętrznych. Pozwalają one na zbieranie między obszarowych doświadczeń i wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań.

#DevOpsProductShow

W ramach działań popularyzujących ideę DevOps organizujemy cykliczne spotkania warsztatowe DevOps Product Show. Jesteśmy w procesie zmiany i angażujemy w nią wszystkich ekspertów IT PZU.

#konferencje

Weź udział w naszych konferencjach wewnętrznych - możesz zostać prelegentem lub posłuchać wystąpień ekspertów IT PZU. Regularnie zachęcamy też pracowników do udziału w wydarzeniach zewnętrznych.

#benefity

Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie lekowe, karta sportowa - to tylko niektóre z atrakcyjnych dodatków do Twojego wynagrodzenia. Zobacz nasz bogaty system świadczeń pozapłacowych.

#praca_zdalna

W IT PZU dajemy ci możliwość pracy z domu. Zdalny dostęp do systemów, spotkania w formie wideokonferencji. Prawie jak w pracy, a jednak w domu.

#research_rynku_technologii

Stale prowadzimy badania w poszukiwaniu najciekawszych produktów i technologii. Współpracujemy z renomowanymi producentami i poznajemy najświeższe, najbardziej innowacyjne rozwiązania.

#mistrzIT

Co kwartał wyróżniamy najbardziej zaangażowane osoby. Dodatkowo, co roku organizujemy specjalną galę, podczas której wybieramy Mistrzynię/Mistrza IT PZU.

#otwarta_komunikacja

Jesteśmy dużą organizacją, jednocześnie potrafimy rozmawiać ze sobą nie budując barier. Dbamy o elastyczne podejście i regularnie informujemy naszych ekspertów o wszystkich zmianach i nowościach.

Czym możesz się zajmować

Projektujemy, wytwarzamy, testujemy, wdrażamy, rozwijamy i utrzymujemy nasze systemy - jest ich ponad 70. Skala naszego działania jest rzadko spotykana nawet w skali światowej. Poznaj nasze strategiczne obszary.

Strategia i zarządzanie w IT

Dostarczamy rozwiązania, zaspokajające potrzeby zgłaszane przez biznes. Określamy kierunki działań IT w Grupie PZU na kolejne lata i monitorujemy ich realizację.

Projektujemy, wdrażamy i obsługujemy procesy w obszarze zarządzania złożonym środowiskiem informatycznym. Zarządzamy zmianami w systemach IT wymaganymi przez biznes PZU.

Współpracujemy z dostawcami technologii, od największych graczy na światowym rynku, po niewielkie podmioty oferujące wyspecjalizowane produkty i usługi.

Zarządzamy majątkiem IT wchodzącym w skład jednego z największych środowisk IT w Polsce, w tym licencjami oprogramowania.

Architektura i technologie

Znamy najnowocześniejsze trendy w IT - ich przydatność dla PZU weryfikujemy przy pomocy cyklicznych przeglądów rynku. Mamy dostep do największych światowych producentów sprzętu i oprogramowania.

Do każdego przedsięwzięcia dobieramy odpowiednie technologie - klasy Enterprise lub Open Source.

Stale badamy rynkowe trendy i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania.

Projektujemy rozwiązania na dużą skalę. Mamy dostęp do unikalnych i najnowocześniejszych technologii.

Zarządzamy długiem technologicznym dużego i złożonego środowiska IT w nowatorski sposób, zapewniający bezpieczeństwo i ciągłość działania systemów.

Projekty

Wdrażamy na rzecz biznesu PZU największe i najbardziej zaawansowane projekty w skali światowej!

Wspieramy wszystkie procesy biznesowe realizowane w Grupie PZU. Zajmujemy się projektami o różnorodnej charakterystyce (rozwiązania frontend, backoffice i workflow).

Równolegle prowadzimy kilkadziesiąt dużych projektów z nurtem IT oraz ponad 100 przedsięwzięć o mniejszym zakresie.

Utrzymanie i zarządzanie usługami

Minimalizujemy zakłócenia ciągłości w biznesie. Zapewniamy najwyższy poziom dostępności usług. Robimy to w oparciu o narzędzia klasy Enterprise wiodących producentów sprzętu i oprogramowania.

Spełniamy najbardziej wygórowane potrzeby biznesowe określone w umowach SLA m.in. w zakresie zachowania dostępności i wydajności.

Eksploatujemy i utrzymujemy systemy oraz dostosowujemy je do zmieniającego się otoczenia i wymagań. Zapewniamy ich efektywne działanie przez wiele lat.

Nadzorujemy całodobowo działanie usług. Nasi eksperci sprawnie podejmują działania naprawcze i zapewniać ciągłość działania systemów.

Korzystamy z zaawansowanych narzędzi do monitorowania aplikacji.

Aby efektywnie zarządzać infrastrukturą informatyczną tak wielkiej organizacji kładziemy nacisk na automatyzacje mechanizmów zarządzania środowiskiem informatycznym.

Dajemy możliwość rozwijania swoich kompetencji w zakresie: Ansible, Ansible Tower, Python, GIT oraz zarządzania prywatnymi chmurami obliczeniowymi.

Zbudowaliśmy i stale rozwijamy produkcyjnie środowisko PaaS pod aplikacje w architekturze mikroserwisów oparte o rozwiązania Kubernetes i Docker, czym chwalimy się na spotkaniach Meetup.

Tak duża i złożona infrastruktura wymaga od nas specjalizacji i ciągłego rozwoju naszej wiedzy. Dla naszych specjalistów i administratorów udostępniamy różne ścieżki kariery w ramach tego samego obszaru Wsparcia i Operacji IT. 

Rozwój systemów IT

Nasze dedykowane rozwiązania wspierają cały biznes. Szczególnie dbamy o przejrzystość i clean code. Wszystko z zachowaniem planowania pracy, spójności działań, integralności i wymogów bezpieczeństwa.

#microservices

Stosujemy centralne logowanie zdarzeń i monitoring aplikacji w oparciu o Elasticsearch / Fluentd / Kibana oraz InfluxDB / Grafana ułatwiające utrzymanie systemu poprzez dostęp do logów i metryk z jednego miejsca dla wszystkich wdrożonych mikroserwisów. Budujemy systemy, które pozwalają na regularne i efektywne dostarczanie nowych funkcjonalności.

#CICD

Praktykujemy ideę ciągłości działania wraz ze stałym rozwojem i optymalizacją naszego kodu. Pracujemy według zasad ciągłej integracji (CI) i ciągłego dostarczania (CD). Intensywnie optymalizujemy i unowocześniamy proces wytwórczy oprogramowania. Zapewniamy pełen monitoring od wymagania do wdrożenia, wprowadzamy „zero downtime deployment”.

#BPMS

Wykorzystujemy silniki procesowe np. Camunde i reguły decyzyjne DMN. Integrujemy nasze systemy różnymi metod komunikacji: REST, SOAP, AMQP. Korzystamy z rynkowych standardów modelowania procesów biznesowych (BPMN, DMN, CMMN).

#zwinność

Pracujemy efektywnie, dlatego oprogramowanie wytwarzamy w sposób zwinny. W ramach zespołów zwinnych tworzymy aplikacje i oddajemy je w ręce użytkowników. Zbieramy opinie na ich temat i dostosowujemy do oczekiwań.

Nasza misja

Zapewniamy komfort technologiczny. Stale zwiększamy satysfakcję naszych klientów oraz umożliwiamy osiąganie celów biznesowych PZU. Naszym wspólnym celem jest dostarczanie intuicyjnych, optymalnych i bezpiecznych rozwiązań IT.

Innowacyjność

Wdrażamy nowoczesne narzędzia wsparcia sprzedaży i obsługi klienta. Rozwijamy aplikacje mobilne i budujemy produkty w oparciu o najnowsze technologie.

Bezpieczeństwo

Doskonalimy sprawność działania naszych systemów zapewniając dostępność i niezawodność. Dbamy o bezpieczeństwo teleinformatyczne i stale monitorujemy możliwe zagrożenia.

Efektywność

W naszych działaniach wykorzystujemy synergię całej Grupy PZU. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży. Ciągle wymieniamy się swoimi doświadczeniami.

Silni w IT 

Pracujemy w jednym z największych zespołów IT w Polsce, tworzonym przez ponad 1000 ekspertów i specjalistów, zorientowanych na kulturę DevOps i Agile. 

Przetwarzamy petabajty danych, rozwijamy i utrzymujemy setki aplikacji oraz dziesiątki tysięcy interakcji pomiędzy nimi. Codziennie dążymy do dostarczania rozwiązań o maksymalnej wartości biznesowej.

Dowiedz się więcej

Spotęguj swoją moc z nami.

Aktualne oferty IT