.
Przystąpienie do ubezpieczenia
Przystąpienie online
-
1 etap – wypełnij formularz zgłoszeniowy.
-
2 etap – przystąp do ubezpieczenia w mojePZU: www.moje.pzu.pl lub w aplikacji mobilnej.
Przystąpienie tradycyjne
Aby przystąpić do ubezpieczenia wypełnij deklarację papierową oraz zgodę na potrącenie składki. Jeśli jesteś małżonkiem - pamiętaj, że wypełniasz swoją deklarację, na której musi podpisać się także pracownik.
Pomoc w sytuacji gdy...
wypełnisz formularz po raz pierwszy
Wkrótce na e-mail podany w formularzu wyślemy Ci wiadomość. Dowiesz się z niej, jak przystąpić do ubezpieczenia.
po wypełnieniu formularza nie dostaniesz wiadomości e-mail
Jeśli e-mail do Ciebie nie dotarł, sprawdź folder SPAM.
ponownie wypełnisz formularz i masz konto w mojePZU
Zaloguj się do mojePZU, wejdź w zakładkę Oferta PZU i wybierz Oferta grupowa. Znajdziesz tam ofertę ubezpieczenia grupowego i wypełnisz deklarację przystąpienia. Jeśli nie pamiętasz hasła do mojePZU, skorzystaj z opcji przypomnij hasło lub zadzwoń na naszą infolinię.
masz konto w mojePZU i kolejny raz wypełniasz formularz – przed upływem 3 dni
Po przesłaniu przez Ciebie pierwszego formularza na podany e-mail wysłaliśmy wiadomość. Znajdziesz w niej informację, jak założyć konto i sprawdzić szczegóły ubezpieczenia.
ponownie wypełnisz formularz i nie masz konta w mojePZU
Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową i odszukaj wiadomość, którą Ci wysłaliśmy wcześniej. Znajdziesz w niej informację jak założyć konto i sprawdzić szczegóły ubezpieczenia.
nie masz konta w mojePZU i kolejny raz wypełniasz formularz – przed upływem 3 dni
Po przesłaniu przez Ciebie pierwszego formularza na podany e-mail wysłaliśmy wiadomość. Znajdziesz w niej informację, jak założyć konto i sprawdzić szczegóły ubezpieczenia.
kolejny raz wypełniasz formularz – po upływie 3 dni
Na e-mail podany w formularzu wyślemy Ci wiadomość. Dowiesz się z niej, jak przystąpić do ubezpieczenia.
do formularza wpiszesz błędne dane i masz konto w mojePZU
Jeśli w formularzu są błędne dane, zaloguj się do mojePZU i sprawdź, czy na Twoim koncie jest widoczna oferta.
w formularzu są błędne dane i nie masz konta w mojePZU
Jeśli w formularzu są błędne dane, a nie masz konta w mojePZU, nie otrzymasz żadnej informacji. W takiej sytuacji - po upływie 3 dni - ponownie wypełnij formularz.
podano inny adres e-mail niż wskazany na koncie mojePZU
Wiadomości e-mail przyjdzie na adres powiązany z kontem mojePZU.
oferta, którą Ci wysłaliśmy, jest już nieaktywna
Jeśli wiadomość z ofertą przystąpienia do ubezpieczenia grupowego jest już nieaktywna, wypełnij jeszcze raz formularz i prześlij nam swoje dane. Na Twój e-mail wyślemy Ci informację z dalszymi krokami.
Program ubezpieczenia składa się z:
-
podstawowe ubezpieczenie na życie
(12 wariantów: podstawowe oraz rodzinne) - Pakietów dodatkowych:
- W razie wypadku,
- Ochrona dla dziecka,
- Wsparcie w razie nowotworu.
Poznaj korzyści programu ubezpieczeniowego
- zeroki zakres ochrony obejmujący kilkanaście/ kilkadziesiąt zdarzeń w życiu Twoim oraz Twoich bliskich (w zależności od wybranego wariantu).
- Twoja ochrona ubezpieczeniowa działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
- Jeśli przystąpisz do ubezpieczenia w terminie pierwszych trzech miesięcy od daty wdrożenia programu (tj. 01.05.2025, 01.06.2025 oraz 01.07.2025 r.) zniesiona jest karencja na cały zakres ubezpieczenia wariantów podstawowych. Oznacza to, że od pierwszego dnia odpowiedzialności posiadasz pełną ochronę ubezpieczeniową (bez żadnych ograniczeń) - dot. wariantów podstawowych.
- Do ubezpieczenia mogą przystępować członkowie Twojej rodziny: małżonkowie, partnerzy życiowi oraz pełnoletnie dzieci.
- Skróciliśmy wymagany czas pobytu w szpitalu kwalifikujący do wypłaty świadczenia z tytułu leczenia szpitalnego ubezpieczonego z 4 dni do 1 dnia w przypadku pobytów spowodowanych chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem.
- Rozszerzyliśmy katalog ciężkich chorób o diagnozę nowotworu złośliwego w stadium przedinwazyjnym.
- Dodaliśmy do zakresu świadczenia za uszczerbek w opcji progresywnej (szczegółowe wyjaśnienie na następnej stronie).
- Aby jeszcze lepiej zapewnić ochronę ubezpieczeniową i rozszerzyć zakres wybranych świadczeń umożliwiamy wszystkim pracownikom i członkom rodziny, którzy wybrali jeden z wariantów ubezpieczenia na życie opcję skorzystania z czterech dobrowolnych pakietów dodatkowych: W razie wypadku, Ochrona dla dziecka oraz Wsparcie w razie nowotworu. Żeby osoba towarzysząca mogła skorzystać z dodatkowych pakietów, główny ubezpieczony (tj. pracownik) musi posiadać dodatkowy pakiet.
- Ponosimy odpowiedzialność za zdarzenia, które zaszły w okresie naszej odpowiedzialności, ale których przyczyna (NW, choroba lub postępowanie diagnostyczno lecznicze) miała miejsce przed początkiem odpowiedzialności, ale w okresie odpowiedzialności z tytułu poprzedniej umowy..
Kto może przystąpić do ubezpieczenia?
Do ubezpieczenia podstawowego mogą przystąpić:
- pracownicy MF w wieku 16–82 lat (wydłużenie wieku dotyczy pracowników dotychczas ubezpieczonych)
- małżonkowie pracowników w wieku 16–69 lat
- partnerzy życiowi pracowników w wieku 18–69 lat
- pełnoletnie dzieci pracowników w wieku 18–69 lat
Możesz również przystąpić przebywając na zwolnieniu lekarskim lub w szpitalu, na świadczeniu rehabilitacyjnym albo jesteś osobą uznaną za niezdolną do pracy lub niezdolną do służby mundurowej na podstawie orzeczenia właściwego organu - pod warunkiem zachowania ciągłości ubezpieczenia.
Do pakietów dodatkowych przystąpić mogą: pracownicy i małżonkowie od 16 do 69 r.ż oraz dzieci i partnerzy życiowi od 18 do 69 r.ż. (koniec odpowiedzialności - z końcem miesiąca poprzedzającego rocznicę polisy, przypadającą w roku.
Zapewnij jeszcze lepszą ochronę, rozszerzając ubezpieczenie podstawowe o opcje dodatkowe:
W Razie Wypadku
Ubezpieczenie obejmuje zdarzenia związane z:
- wypadkami komunikacyjnymi – dotyczącymi ruchu drogowego, kolejowego, wodnego i powietrznego. Nasze ubezpieczenie chroni bez względu na to, czy brałeś/brałaś udział w wypadku jako pieszy, pasażer, czy kierujący,
- życiem codziennym (np. pożarem, utonięciem, porażeniem prądem, wybuchem gazu),
- uprawianiem sportu (szeroko rozumianymi formami aktywności fizycznej, np. joggingiem, jazdą na rowerze, grą w piłkę, żeglarstwem, narciarstwem itp.).
Ochrona dla dziecka
Korzyści z ubezpieczenia:
- Szersze zabezpieczenie finansowe pracowników na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
- W razie uszczerbku na zdrowiu albo ciężkiej choroby dziecka (np. nowotworu złośliwego, neuroboreliozy, sepsy) rodzic otrzyma środki, które może przeznaczyć na dowolny cel, np. na dodatkowe konsultacje lekarskie.
- Jeśli dziecko trafi do szpitala z powodu wypadku lub choroby, rodzic otrzyma świadczenie za każdy dzień jego hospitalizacji. Środki te mogą np. pomóc pokryć koszty dojazdów do szpitala.
Wsparcie na wypadek nowotworu
- Szersze zabezpieczenie finansowe pracowników na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
- W razie zdiagnozowania nowotworu złośliwego ubezpieczony otrzyma środki, które może przeznaczyć na dowolny cel, np. na dodatkowe konsultacje lekarskie czy nierefundowaną terapię farmakologiczną.
- Wypłacamy świadczenie nie tylko za zdiagnozowanie nowotworu, lecz także m.in. za chemioterapię albo radioterapię.
- Zapewniamy również wsparcie finansowe w razie diagnozy nowotworu złośliwego we wczesnym stadium, tzw. in situ.
- Gdy chcesz mieć zakres za 29 złotych musisz wybrać dwie składki 12 i 17 zł.
Dodatkowe informacje
Zakres procedur medycznych i najważniejsze definicje:
- Ciężka choroba ubezpieczonego - zakres rozszerzony plus: anemia aplastyczna (niedokrwistość aplastyczna), bąblowiec mózgu, chirurgiczne leczenie choroby niedokrwiennej serca (by-pass), choroba Creutzfeldta-Jakoba, zator tętnicy płucnej, przewlekła niewydolność nerek, nowotwór złośliwy, kleszczowe zapalenie mózgu, ropień mózgu, sepsa (posocznica), tężec, udar mózgu z trwałym ubytkiem neurologicznym, wścieklizna, zakażenie wirusem HIV w wyniku transfuzji, zakażenie wirusem HIV zawodowe, zawał serca, zgorzel gazowa, neuroborelioza, chirurgiczne leczenie choroby aorty brzusznej, chirurgiczne leczenie choroby aorty piersiowej, gruźlica, schyłkowa niewydolność wątroby, utrata kończyny, całkowita utratasłuchu w obydwu uszach, chirurgiczne leczenie zastawkowej wady serca, choroba neuronu ruchowego (stwardnienie zanikowe boczne), choroba Huntingtona, bakteryjne zapalenie mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych, zakażona martwica trzustki, bakteryjne zapalenie wsierdzia, stwardnienie rozsiane, ciężkie oparzenie, transplantacja, całkowita utrata wzroku w obydwu oczach, niezłośliwy guz mózgu, choroba Parkinsona.
- Ciężka choroba dziecka: bakteryjne zapalenie wsierdzia, całkowita utrata słuchu w co najmniej jednym uchu, całkowita utrata wzroku w co najmniej jednym oku, choroba Leśniowskiego-Crohna, ciężkie oparzenie, cukrzyca typu 1, dystrofia mięśniowa, nagminne porażenie dziecięce (choroba Heinego-Medina), neuroborelioza, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna, niezłośliwy guz mózgu, nowotwór złośliwy, paraliż kończyn wskutek uszkodzenia rdzenia kręgowego, przewlekła niewydolność nerek, schyłkowa niewydolność wątroby, sepsa (posocznica), śpiączka, tężec, toczeń rumieniowaty układowy, transplantacja, utrata kończyny, wścieklizna, zakażenie wirusem HIV w wyniku transfuzji, zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowordzeniowych.
- Specjalistyczne leczenie ubezpieczonego: ablacja, chemioterapia, dializoterapia, radioterapia choroby nowotworowej, radioterapia Gamma Knife lub Cyber Knife choroby nowotworowej, terapia interferonowa, terapia radiojodem nienowotworowych chorób tarczycy, wszczepienie kardiowertera-defibrylatora, wszczepienie stymulatora resynchronizującego, wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika).
- Nowotwór złośliwy w stadium przedinwazyjnym (tzw. in situ) - to nowotwór złośliwy rozpoznany we wczesnej postaci, bez cech przekraczania błony podstawnej, która jest ograniczeniem dla szerzenia się komórek nowotworowych przez krew i układ chłonny. Odpowiadamy wyłącznie za taki nowotwór złośliwy w stadium
przedinwazyjnym, który jest umiejscowiony w kategoriach D00-D09 (z wyłączeniem kategorii D04) Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD–10, i którego przedinwazyjny charakter został potwierdzony badaniem histopatologicznym. - Pobyt na OIT – trwający nieprzerwanie co najmniej 48 godzin pobyt na Oddziale Intensywnej Terapii w trakcie pobytu w szpitalu.
- Rekonwalescencja – trwający nieprzerwanie maksymalnie 30 dni – bezpośrednio po min. 14-dniowym pobycie w szpitalu – pobyt na zwolnieniu lekarskim wydanym przez oddział szpitalny, w którym odbywało się leczenie szpitalne.
- Karta apteczna – gwarantuje prawo do odbioru produktów we wskazanych aptekach. Aktualny wykaz aptek umożliwiających realizację Karty aptecznej, jest dostępny na stronie pzu.pl, w oddziałach PZU lub poprzez infolinię PZU. Karta przysługuje po przyznaniu świadczenia za pobyt w szpitalu ubezpieczonego (max 3 razy w roku polisowym).
- Niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji - ubezpieczenie działa w razie trwałej i całkowitej utraty: wzroku, słuchu,m zdolności mówienia lub w razie trwałej utraty co najmniej 2 spośród 8 sprawności: samodzielnego chodzenia, samodzielnego wchodzenia po schodach, samodzielnego stania, samodzielnego schylania się lub klękania, samodzielnego podnoszenia i przenoszenia przedmiotów, samodzielnego siedzenia, wykonywania precyzyjnych ruchów rąk, samodzielnego unoszenia ramienia. Po 55 roku życia uznaje się tylko taką całkowitą niezdolność, która powstała wskutek nieszczęśliwego wypadku.
- Uposażeni. Masz prawo wskazać uposażonych, tj. osoby uprawnione do otrzymania świadczenia w razie Twojej śmierci. Możesz także w każdej chwili zmienić osoby uposażone. Jeżeli nie wskażesz takich osób, świadczenie będzie przysługiwało zgodnie z ustawową zasadą dziedziczenia.
Karencje
ZDARZENIE | Osoby, które przystąpią do ubezpieczenia w ciągu pierwszych 3 miesięcy od daty startu programu tj: od 1.06.2025 lub 1.07.2025 lub 1.08.2025. |
Osoby, które przystąpią do ubezpieczenia w ciągu pierwszych 3 miesięcy od daty zatrudnienia, zostaną objęte następującymi karencjami: |
Osoby, które przystąpią do ubezpieczenia po pierwszych 3 miesiącach od daty zatrudnienia, zostaną objęte następującymi karencjami: |
Urodzenie dziecka bez karencji | bez karencji | bez karencji | 9 miesięcy |
Śmierć ubezpieczonego, śmierć małżonka/partnera życiowego, śmierć dziecka, śmierć rodziców/teściów | bez karencji | bez karencji | 6 miesięcy |
Osierocenie dziecka | bez karencji | bez karencji | 6 miesięcy |
Leczenie szpitalne | bez karencji | 30 dni | 30 dni |
Leczenie specjalistyczne | bez karencji | 90 dni | 90 dni |
Ciężka choroba ubezpieczonego |
bez karencji | 90 dni | 90 dni |
Ciężka choroba dziecka |
bez karencji | 90 dni | 90 dni |
Operacje chirurgiczne |
bez karencji | 180 dni | 180 dni |
Pakiet dodatkowy - Wsparcie w razie nowotworu |
90 dni | 90 dni | 90 dni |
Pakiet dodatkowy - Ochrona dla dziecka |
bez karencji |
śmierć/ śmierć dziecka- 6 miesięcy ciężka choroba dziecka - 90 dni |
śmierć/ śmierć dziecka- 6 miesięcy ciężka choroba dziecka - 90 dni |
Pakiet dodatkowy - W razie wypadku |
bez karencji | bez karencji | bez karencji |
Dokumenty
Dokumenty
Informacja prawna
Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń, w tym definicje zdarzeń objętych ochroną, zakresu odpowiedzialności, wyłączeń i ograniczeń odpowiedzialności zawarte są w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczeń, dostępnych u naszych agentów, w naszych oddziałach i na stronie pzu.pl. Jeśli chcą Państwo zawrzeć umowę, prosimy o kontakt z przedstawicielem PZU Życie SA.