Po uroczystej inauguracji projektu Zdrowe Życie na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, mobilne miasteczka wyruszyły w Polskę. Podczas dwudniowych spotkań w dziewięciu miastach, sztab specjalistów w dziedzinie medycyny jest do dyspozycji każdego, kto pojawi się w mobilnej strefie zdrowia.

Zobacz jak odwiedzający korzystali z  szerokiego pakietu proponowanych badań i konsultacji.

Mobilna Strefa Zdrowia w Łomży

25-26.06.2022, Łomża

Blisko 1000 osób skorzystało z usług strefy zdrowia w Łomży!

Ostatni weekend czerwca upłynął w Łomży pod znakiem profilaktyki zdrowotnej. To właśnie tu swój kolejny przystanek miała mobilna strefa zdrowia! Mieszkańcy i goście miasta przez dwa dni trwania wydarzenia licznie przybyli pod Miejski Dom Kultury, gdzie skorzystali z szerokiej palety bezpłatnie oferowanych świadczeń zdrowotnych.

Podczas wydarzenia wykonano badania:

 • internistyczne – 93 przebadanych,
 • pulmonologiczne (w tym spirometria oraz USG płuc)– 172 przebadanych,
 • dietetyczne –  104 przebadanych,
 • dermatologiczne – 106 przebadanych.

Wykonano również:

 • 66 badania mammograficzne,
 • 230 analiz składu ciała z indywidualnym omówieniem,
 • udzielono 170 porad kardiologicznych.

Stałymi usługami, z których można skorzystać podczas wizyty w strefie zdrowia są konsultacje w tematyce programów profilaktycznych w ramach NFZ, leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego czy leczenia uzdrowiskowego, które cieszą się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. W ramach dostępnych świadczeń, odwiedzający chętnie korzystali z możliwości wyrobienia karty EKUZ oraz  profilu zaufanego, a także z informacji dotyczących możliwości wykorzystania portalu pacjent.gov.pl, diety.nfz.pl, czy nowych aplikacji Fizjo+, TwojeZdrowie+.

Dodatkowo, w sobotę na terenie strefy zdrowia stacjonował krwiobus Narodowego Centrum Krwi, a także przeprowadzone zostały szkolenia, podczas których mieszkańcy i goście mogli sobie przypomnieć główne zasady udzielania pierwszej pomocy.

Światowy Dzień Krwiodawcy

14.06.2022, Warszawa

Prezydent RP Andrzej Duda przyłączył się do obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy – święta wszystkich osób, którym bliska jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

14 czerwca obchodzone jest święto Honorowych Dawców Krwi. Na całym świecie żyje kilkadziesiąt milionów osób, które bezinteresownie dzielą się najcenniejszym darem – krwią, by nieść pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami. W Polsce grupa Honorowych Dawców Krwi liczy ponad 600 tys. osób. Wydarzenie zostało ustanowione w 2004 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia i jest wyrazem uznania dla osób, które każdego dnia pokazują, że tętni w nich dobro.

By podkreślić, jak ważną rolę pełnią Honorowi Dawcy Krwi, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 14 czerwca 2022 r. przed Pałacem Prezydenckim stanął mobilny punkt pobierania krwi.

Inauguracja na Krakowskim Przedmieściu

3-4.06.2022, Warszawa

W czasie dwudniowego wydarzenia w mobilnej strefie zdrowia odbyło się ponad tysiąc wizyt i konsultacji lekarskich, podczas których każdy chętny mógł skorzystać ze zróżnicowanego i obszernego zakresu świadczeń w ramach startu projektu Zdrowe Życie. Największą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się badania:

 • internistyczne – 107 przebadanych,
 • pulmonologiczne (w tym spirometria oraz USG płuc) – 173 przebadanych,
 • dietetyczne – 113 przebadanych,
 • dermatologiczne – 111 przebadanych.

Wykonano również:

 • 84 badania mammograficzne,
 • 113 porad kardiologicznych wykonanych przez specjalistów z Narodowego Instytutu Kardiologii,
 • 350 analiz składu ciała z indywidualnym omówieniem przez Ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Konsultanci odpowiedzieli na setki pytań dotyczących m.in. programów profilaktycznych w ramach NFZ, leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego czy leczenia uzdrowiskowego. W ramach dostępnych świadczeń chętnie korzystali z możliwości wyrobienia karty EKUZ oraz  profilu zaufanego, a także z informacji dotyczących możliwości wykorzystania portalu pacjent.gov.pl, diety.nfz.pl, czy nowych aplikacji Fizjo+, TwojeZdrowie+.

Otwarcie mobilnych stref zdrowia zainaugurowali Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, Panią Agatą Kornhauser-Dudą. 

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy

Organizatorzy


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij