Ambasadorzy

Poznaj naszych sportowych liderów.

To dzięki ich zaangażowaniu i pozytywnej energii udało nam się w niedługim czasie zdziałać tak wiele. Poznaj bohaterów Dobrej Drużyny, którzy na co dzień dokładają swoich sił, serca i sportowej wiedzy dla dobra dzieci i młodzieży.

 

Paweł Karpiński

Rywalizując w różnych kategoriach tańca zdobył w sumie aż 15 tytułów Mistrza Polski w tańcu na wózkach w kategorii duo (styl latynoamerykański i standardowy), a w konkursach międzynarodowych w różnych kategoriach zwyciężył 21 razy, 10 razy zajął 2 i 9 razy 3. miejsce.

Sukcesy Pawła i jego partnerek zostały dostrzeżone na całym świecie o czym świadczą liczne zaproszenia na międzynarodowe pokazy tańca w Azerbejdżanie, na Węgrzech, w Rosji, w Anglii oraz na Tajwanie.


 

Marcin Pietryka

Były bramkarz Resovii nazywany przez dziennikarzy polskim Francesco Tottim oraz żywą ikoną „pasiaków”.

Trener bramkarzy i wychowawca młodzieży w SMS Resovia.

Postać powszechnie rozpoznawalna i szanowana w środowisku piłkarskim Podkarpacia. Mieszkał dwa bloki od stadionu Resovii i chodził na wszystkie mecze i związał z klubem całe swoje życie. Jako golkiper Resovii zgromadził na swoim koncie ponad 500 meczów.


Jakub Bembenek

Utytułowany lekkoatleta Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola. Rekordzista klubu w biegu na 200m – 23,50 i 300 m -35,96.

Jakub zdobył brązowy medal w biegu na 300 m oraz srebrny medal w sztafecie klubowej mieszanej 4*400m podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 (2023). W roku 2022 Jakub Bembenek wraz ze sztafetą Katolickiego KKL Stal wywalczył dwa złote medale Mistrzostw Polski w sztafecie 4*400m MIX podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Rzeszowie oraz na Mistrzostwach Polski Sztafet mieszanych w Karpaczu. Jest również brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 300m w Karpaczu (2021), oraz zdobył srebrny medal w sztafecie 100m-200m-300m-400m w Mistrzostwach Polski Sztafet w Łodzi (2021). Podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Młodzików w Stalowej Woli (2021) zdobył 1. miejsce w sztafecie 4x100m i 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Przemyślu (2021) w biegu na 300m.

 


Leandro Messias Dos Santos

Piłkarz Stali Mielec urodzony w Rio de Janeiro. Jego polska przygoda rozpoczęła się latem 2014 roku. Najpierw podpisał kontrakt z występującą w ekstraklasie Koroną Kielce. W 2015 przeszedł do Górnika Łęczna. 14 lipca 2017 po raz pierwszy został piłkarzem Stali Mielec. Po dwóch sezonach powrócił do Łęcznej, aby dwa lata później znów zostać zawodnikiem Stali Mielec, trenującym na Solskiego 1.

 

Maryna Gąsienica-Daniel

Reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, która miniony sezon zakończyła w czołowej „10” Pucharu Świata w slalomie gigancie. Trzykrotnie uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (Soczi 2014, Pjongczang 2018, Pekin 2022). Na ostatnich wywalczyła 8. miejsce w slalomie gigancie.

W Mistrzostwach Świata seniorów najlepszym wynikiem Maryny było 5. miejsce w slalomie gigancie równoległym w Courchevel-Meribel (2023). Z kolei szósta lokata to najlepsze jak dotąd osiągnięcie Maryny Gąsienicy-Daniel w alpejskim Pucharze Świata. Prywatnie uwielbia góry i kocha zwierzęta, a zwłaszcza swojego pieska Anuuka.

 

 

Zamknij