Ambasadorzy

Poznaj naszych sportowych liderów.

To dzięki ich zaangażowaniu i pozytywnej energii udało nam się w niedługim czasie zdziałać tak wiele. Poznaj bohaterów Dobrej Drużyny, którzy na co dzień dokładają swoich sił, serca i sportowej wiedzy dla dobra dzieci i młodzieży.

 

 

Iga Świątek

Najbardziej utytułowana polska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2020 w grze pojedynczej, liderka rankingu singlowego WTA.  Zwyciężczyni turniejów WTA w Adelajdzie i Rzymie w 2021 roku oraz Dauha, Indian Wells i Miami w 2022. Iga była również półfinalistką Australian Open 2022. Za sportowe dokonania pod koniec roku 2020 otrzymała dwie nagrody WTA: WTA Fan Favourite oraz WTA Most Improved Player of the Year.


 

Paweł Karpiński

Rywalizując w różnych kategoriach tańca zdobył w sumie aż 14 tytułów Mistrza Polski w tańcu na wózkach w kategorii duo (styl latynoamerykański i standardowy), a w konkursach międzynarodowych w różnych kategoriach zwyciężył 19 razy, 9 razy zajął 2 i 9 razy 3 miejsce.

Sukcesy Pawła i jego partnerek zostały dostrzeżone na całym świecie o czym świadczą liczne zaproszenia na międzynarodowe pokazy tańca w Azerbejdżanie, na Węgrzech, w Rosji, w Anglii oraz na Tajwanie.
 


 

Marcin Pietryka

Były bramkarz Resovii nazywany przez dziennikarzy polskim Francesco Tottim oraz żywą ikoną „pasiaków”.

Trener bramkarzy i wychowawca młodzieży w SMS Resovia.

Postać powszechnie rozpoznawalna i szanowana w środowisku piłkarskim Podkarpacia. Mieszkał dwa bloki od stadionu Resovii i chodził na wszystkie mecze i związał z klubem całe swoje życie. Jako golkiper Resovii zgromadził na swoim koncie ponad 500 meczów.


 

Jakub Bembenek

Utytułowany lekkoatleta Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal. Rekordzista klubu w biegu na 200m – 23,50 i 300 m -35,96. 

Jakub jest zdobywcą 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 300m w Karpaczu (2021), 2 miejsca w sztafecie 100-200-300-400m w Mistrzostwach Polski Sztafet w Łodzi (2021) oraz Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Młodzików w sztafecie 4x100m w Stalowej Woli (2021) i 1 miejsca  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Przemyślu (2021) oraz biegu na 300 i 400 m.


 

Patryk Tylus

Lekkoatleta Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal, członek kadry narodowej PZLA.

Patryk wywalczył 2 miejsce w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski Juniorów i zdobył 12 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży oraz zdobył 3 miejsce w skoku wzwyż na Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorów Młodszych w roku 2021.

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij