Ambasadorzy

Poznaj naszych sportowych liderów.

To dzięki ich zaangażowaniu i pozytywnej energii udało nam się w niedługim czasie zdziałać tak wiele. Poznaj bohaterów Dobrej Drużyny, którzy na co dzień dokładają swoich sił, serca i sportowej wiedzy dla dobra dzieci i młodzieży.

 

 

Iga Świątek

Najbardziej utytułowana polska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2020 w grze pojedynczej, liderka rankingu singlowego WTA.  Zwyciężczyni turniejów WTA w Adelajdzie i Rzymie w 2021 roku oraz Dauha, Indian Wells i Miami w 2022. Iga była również półfinalistką Australian Open 2022. Za sportowe dokonania pod koniec roku 2020 otrzymała dwie nagrody WTA: WTA Fan Favourite oraz WTA Most Improved Player of the Year.


 

Paweł Karpiński

Rywalizując w różnych kategoriach tańca zdobył w sumie aż 14 tytułów Mistrza Polski w tańcu na wózkach w kategorii duo (styl latynoamerykański i standardowy), a w konkursach międzynarodowych w różnych kategoriach zwyciężył 19 razy, 9 razy zajął 2 i 9 razy 3 miejsce.

Sukcesy Pawła i jego partnerek zostały dostrzeżone na całym świecie o czym świadczą liczne zaproszenia na międzynarodowe pokazy tańca w Azerbejdżanie, na Węgrzech, w Rosji, w Anglii oraz na Tajwanie.
 


 

Marcin Pietryka

Były bramkarz Resovii nazywany przez dziennikarzy polskim Francesco Tottim oraz żywą ikoną „pasiaków”.

Trener bramkarzy i wychowawca młodzieży w SMS Resovia.

Postać powszechnie rozpoznawalna i szanowana w środowisku piłkarskim Podkarpacia. Mieszkał dwa bloki od stadionu Resovii i chodził na wszystkie mecze i związał z klubem całe swoje życie. Jako golkiper Resovii zgromadził na swoim koncie ponad 500 meczów.


 

Jakub Bembenek

Utytułowany lekkoatleta Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal. Rekordzista klubu w biegu na 200m – 23,50 i 300 m -35,96. 

Jakub jest zdobywcą 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 300m w Karpaczu (2021), 2 miejsca w sztafecie 100-200-300-400m w Mistrzostwach Polski Sztafet w Łodzi (2021) oraz Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Młodzików w sztafecie 4x100m w Stalowej Woli (2021) i 1 miejsca  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Przemyślu (2021) oraz biegu na 300 i 400 m.


 

Patryk Tylus

Lekkoatleta Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal, członek kadry narodowej PZLA.

Patryk wywalczył 2 miejsce w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski Juniorów i zdobył 12 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży oraz zdobył 3 miejsce w skoku wzwyż na Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorów Młodszych w roku 2021.


 

Leandro Messias Dos Santos

Leandro urodził się w Rio de Janeiro więc nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie przygody z futbolem. Grał m.in. w klubach Parana Clube Kurytyba, Gremio de Esportes Maringa, Cascavel CR, Toledo Colonia Work, Criciuma EC, EC Prospera, America FC Rio de Janeiro, Ceara SC Fortaleza i Mesquita FC. Latem 2014 roku rozpoczęła się jego polska przygoda, choć pewnie nie przypuszczał, że tutaj mocniej zapuści korzenie. Najpierw podpisał kontrakt z Koroną Kielce występującą w ekstraklasie.

W 2015 przeszedł do Górnika Łęczna. 14 lipca 2017 po raz pierwszy został piłkarzem Stali Mielec. Po dwóch sezonach wrócił do Łęcznej, by po dwóch latach pobytu na Lubelszczyźnie wrócić na Solskiego 1.

 

 

Zamknij