Eventy

Miarą sukcesu jest dla nas osiąganie celów nie tylko biznesowych, ale także wypełnianie misji społecznej. Wpisuje się w nią m.in. wyróżniony w kategorii projekt CSR program Dobra Drużyna PZU.

Program ma charakter powszechny, jest otwarty dla wszystkich, zwłaszcza małych sportowców z niepełnosprawnościami, oraz na wszystkie dyscypliny sportu. W ramach Dobrej Drużyny PZU wspieramy finansowo kluby sportowe oraz organizacje promujące wśród najmłodszych aktywność fizyczną i pomagamy aktywizować dzieci z niepełnosprawnościami, a także walczymy z ich wykluczeniem społecznym.

Feniks Pool Party

FENIKS POOL PARTY – Coroczna edycja ogólnopolskie zawodów pływackich, która przyciąga setki zawodników z całej Polski. Impreza odbywa się na pływalni olimpijskiej w Dębicy przy specjalnej oprawie świetlno - dźwiękowej. Poniżej link do skrótu z wydarzenia 2022 a fotki w załączeniu.

Turniej o Puchar Dobrej Drużyny PZU z udziałem Igi Świątek

We wtorek 7 czerwca na boisku Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej odbył się Turniej o Puchar Dobrej Drużyn PZU połączony z konferencją podsumowującą program Dobra Drużyna PZU.

Swoją obecnością zaszczyciła nas kapitanka programu Iga Świątek a także pozostali Ambasadorzy Paweł Karpiński, Marcin Pietryka, Patryk Tylus i Jakub Bembenek. Było to wspaniałe sportowe wydarzenie. W jednym miejscu spotkali się zawodowi sportowcy oraz dzieci, które dzięki realizowanemu przez PZU programowi mają szansę na rozwijanie swoich sportowych pasji. W zawodach wzięło udział 16 drużyn. Najlepszą okazał się Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg. Drugie miejsce zajęli reprezentanci SMS Resovia a trzecie MKS Pruszków.

Inauguracja

Program Dobra Drużyna PZU miał uroczystą inaugurację 15 czerwca 2021 w Centrum Sportu w Raszynie.

W czasie inauguracji powołania do „Dobrej Drużyny” otrzymali m.in. przedstawiciele i zawodnicy Amp Futbolu, programu „Od SKS do AZS”, Polskiego Związku Zapaśniczego, Stowarzyszenia Nadzieja na Mundial, KKS Victoria Stalowa Wola czy dzieci z Centrum Sportowego Raszyn. Gościem specjalnym wydarzenia była najbardziej znana obecnie mieszkanka Raszyna, gwiazda światowego tenisa, która dla wielu młodych ludzi stała się przykładem i inspiracją, a zarazem ambasadorka akcji - Iga Świątek.

W ramach trzyletniego programu PZU będzie wspierał finansowo szkolne i inne amatorskie kluby i drużyny sportowe, szczególnie w mniejszych ośrodkach w ramach wyrównywania szans. Jednym z ważnych celów Dobrej Drużyny PZU jest przezwyciężanie barier poprzez ułatwianie uprawiania sportu mieszkańcom mniejszych ośrodków oraz osobom z niepełnosprawnościami.

Zimowy PGE Narodowy

Zimowy PGE Narodowy to doskonale znana mieszkańcom stolicy inicjatywa łyżwiarzy.

Z uwagi na pandemię i brak możliwości działania na Stadionie Narodowym w Warszawie, „Zimowy PGE Narodowy” w roku 2022 wyruszył w trasę po Polsce. Od 15 stycznia do 6 marca z łyżwiarskich atrakcji można było skorzystać w 10 miastach w całej Polsce: Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie i Łodzi. W programie  wydarzenia prowadzone były trzy cykle tematyczne:

  • Poranki dla dzieci z PGE, podczas których maluchy uczyły się jazdy na łyżwach poprzez zabawę.
  • Dla młodzieży: treningi łyżwiarskie Dobra Drużyna PZU.
  • Dla osób potrafiących już jeździć i lubiących dobrą muzykę – Disco Lodowisko z 4FUN.TV.

Za niewielką opłatą można było wypożyczyć łyżwy na na lodowisku. Szczegóły wydarzeń znajdują się na stronie  www.zimowynarodowy.pl i w mediach społecznościowych www.facebook.com/zimowy.narodowy, www.instagram.com/zimowy.narodowy

Jako PZU od lat promujemy wśród Polaków uprawianie sportu oraz prowadzenie zdrowego trybu życia, dlatego tym chętniej włączyliśmy się w ten projekt. Jazda na łyżwach daje wiele korzyści - nie tylko wzmacnia mięśnie, angażując do wysiłku zarówno dolne jak i górne partie ciała, lecz także wzmacnia serce oraz pomaga ćwiczyć równowagę i koordynację, a także orientację przestrzenną.

Bieg Piastów z PZU

Bieg Piastów to największa w Polsce impreza narciarstwa biegowego, która odbywa się nieprzerwanie od 1976 roku.

PZU został sponsorem 46. edycji tejże imprezy oraz sponsorem tytularnym „Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawy Zuchów”. Bieg Piastów należy do międzynarodowej ligi biegów długodystansowych Worldloppet Ski Federation, która skupia największe światowe biegi narciarskie m.in. w Chinach, Rosji, USA, Argentynie, Australii, Kanadzie, Szwecji, Czechach, Niemczech, Austrii oraz Włoszech.  Znane na całym świecie wydarzenie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach odbywało się w dniach 26 lutego - 6 marca 2022.

W Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawie Zuchów, wzięła udział setka dzieci. Na mecie trasy liczącej prawie kilometr, na biorących udział w biegu uczniów podstawówek czekały dziesiątki fanów, czyli rodziców i innych obserwatorów.

Od lat promujemy wśród Polaków uprawianie sportu oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Narciarstwo biegowe korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, koordynacje ruchową i układ krążenia. Podczas biegu organizm dotlenia się co poprawia także jakość snu.

Amp Futbol

Dobra Drużyna PZU, do której należy Amp Fubol Polska, zainaugurowała swoją działalność w czerwcu 2021.

Inicjatywa ma zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu, a także pomóc w likwidacji następstw deficytu aktywności ruchowej spowodowanego przez pandemię. Programem obejmowane są kolejne kluby sportowe i projekty zapewniające szansę dostępu do regularnych treningów dzieciom, również z niepełnosprawnościami i z małych miejscowości.

Projekty Amp Futbol Polska:

  • Junior Amp Futbol.
  • Futbolowa Banda.
  • Program Futbol Plus (7 akademii dla dzieci ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności): Akademia Futbolowa Banda z Warszawy, Akademia Piłkarska Pełnosprytni z Poznania, Megamocni Kielce, Akademia Futbolu Wroclove Eagles, Kuloodporni Bielsko-Biała, Jaguar Kids i Piłkarska Akademia Stomilek Olsztyn.

Od młodzika do olimpijczyka

Zawody pływackie „Od młodzika do olimpijczyka” odbywają się już od dekady.

Zapoczątkowane zostały w grudniu 2011 roku przez AZS Warszawa i do tej pory nie opuszczały stolicy. 2 października 2021 odbyły się pierwsze wyjazdowe zawody, w ramach których obchodzone były 2 okrągłe jubileusze – 10-lecia zawodów oraz 100-lecia AZS Lublin.

W zawodach, rozgrywanych na terenie nowoczesnej pływalni Aqua-Lublin, brało udział ponad 500 młodych zawodników i zawodniczek z sześciu roczników (2011-2013, 2008-2010). Reprezentowali oni blisko 50 klubów sportowych. Program obejmował takie konkurencje jak 50 i 100m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym.

Zwycięzcy 100-metrów stylem grzbietowym otrzymali nagrodę ufundowaną przez ambasadora zawodów Radosława Kawęckiego, wielokrotnego medalistę mistrzostw świata i Europy. Wśród 10-latków najlepsi okazali się Zuzanna Zdebel (Wodnik Krasnystaw), która uzyskała wynik 1:23.82 i Adam Łoboda ( Orka Ciechanów) z rezultatem 1:23.09.

Gościem specjalnym otwarcia imprezy była mistrzyni Europy juniorów na 200 m stylem grzbietowym – Laura Bernat. Zawodniczka AZS UMCS Lublin brała udział w akcji „Od młodzika do olimpijczyka” w grudniu 2014.  Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio zajęła 14. miejsce.

Mata w każdej szkole

11.03.2022 w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach, rozpoczęła się inauguracja drugiego etap programu „Mata w każdej szkole”, w ramach którego odbywają się turnieje wojewódzkie.

Pierwszym etapem programu były treningi online z udziałem Andrzeja Suprona - uczestniczył on z wybranymi szkołami w lekcjach online, a uczniowie dzielili się nagraniami z wykonanych ćwiczeń w mediach społecznościowych.

W turnieju w Żarach startowały reprezentacje ośmiu szkół z województwa lubuskiego. Uczniowie rywalizowali w wieloboju sprawnościowym. Najlepsi okazali się gospodarze. Oprócz nich, w turnieju udział wzięli uczniowie z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich oraz szkół podstawowych – w Olbrachtowie, Złotniku, Grabiku oraz SP nr 2 w Lubsku i SP nr 1 w Żarach.

Program "Mata w każdej szkole" jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU", którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Program skierowany jest do szkół podstawowych na terenie całego kraju i zakłada, że trzy czwarte szkół zakwalifikowanych do programu będzie z miejscowości, których liczba mieszkańców nie przekracza trzydziestu tysięcy. Do programu zostało zakwalifikowanych łącznie 128 szkół – po osiem z każdego województwa.

W wielkim finale, który odbędzie się w dniach 27-28 maja w Warszawie, wezmą udział zwycięzcy turniejów wojewódzkich.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij