Partnerzy

Partnerzy Programu PZU Bezpieczna Flota.

Polskie Stowarzyszenie Motorowe Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy

Polskie Stowarzyszenie Motorowe Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy powstało w październiku 2001 roku.

W obecnej chwili PSM zrzesza 12 Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy na terenie kraju, działających zgodnie z prawem, posiadających wpisy do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodki doskonalenia techniki jazdy nadawane przez poszczególnych wojewodów. Współpraca z taką liczbą ośrodków pomaga zagwarantować jednolity program oraz jakość wykonywanych szkoleń.Każdy z ośrodków posiada własną flotę pojazdów. Instruktorzy pracujący w zrzeszonych ośrodkach posiadają świadectwa instruktora doskonalenia techniki jazdy. We wszystkich 12 ODTJ-otach prowadzone są szkolenia z wykorzystaniem samochodów osobowych natomiast w większości ODTJ-tów można przeprowadzać szkolenia również w kategoriach prawa jazdy C oraz D. Głównym założeniem PSM jest podnoszenie bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez szkolenia dla kierowców, promowanie bezpiecznej jazdy, szkolenia dla dzieci i młodzieży.

W 2006 PSM rozpoczął realizację 1 edycji programu „Fleet Safety Bezpieczne Auto Firmowe”  dla PZU. Realizacja programu trwała 2 lata. Kolejna edycja miały miejsce w latach 2008-2009. W latach 2010-2012 oraz 2013-2014 realizowaliśmy dla PZU program „Bezpieczna Flota PZU”. Poza powyższymi projektami,  każdy ze zrzeszonych w PSM ośrodków prowadzi szkolenia dla swoich klientów. Średnio w skali roku w ośrodkach zrzeszonych w PSM ze szkoleń korzysta około 12 000 kierowców.
 

Mariusz Stuszewski

Od 1975 roku zawodnik Automobilklubu Polski; uczestniczył w eliminacjach rajdowych i wyścigowych Mistrzostw Polski. W 1981 roku zdobył tytuł Wyścigowego Mistrza Polski z zespołem Automobilklubu Polski.

Od 1975 roku zawodnik Automobilklubu Polski; uczestniczył w eliminacjach rajdowych i wyścigowych Mistrzostw Polski. W 1981 roku zdobył tytuł Wyścigowego Mistrza Polski z zespołem Automobilklubu Polski. Od 1978 roku jest instruktorem doskonalenia techniki jazdy z uprawnieniami Polskiego Związku Motorowego; prowadzi szkolenia dla zawodników, instruktorów, instytucji oraz osób indywidualnych. Współautor pierwszego w Polsce ośrodka sportowo – szkoleniowego z nawadnianymi płytami poślizgowymi, torem szutrowym i przeszkodami terenowymi na terenie Automobilklubu w Warszawie, a także Przewodniczący Komisji Szkoleniowych prowadzących kursy i nadających uprawnienia instruktorskie. 

Od 1991 roku prowadzi własną działalność gospodarczą zajmującą się szkoleniami w ramach wszystkich kategorii prawa jazdy, organizacją testów, pokazów, prezentacji i szkoleń specjalistycznych. W 1994 roku nawiązał ścisłą współpracę z General Motors co zaowocowało powstaniem Akademii Jazdy Opel. Ze szkoleń w Akademii korzysta rocznie ponad 2000 osób, w 99% są to pracownicy firm oraz instytucji korzystający z samochodów służbowych. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla większości polskich służb specjalnych. Autor testów samochodowych i artykułów z dziedziny szkoleń i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Konsultant w procesach tworzenia torów i zapleczy szkoleniowych i ODTJ. 

Wielokrotny laureat plebiscytów i rankingów branżowych. Innowator w zakresie nowoczesnych narzędzi rejestrujących i raportujących przebieg szkolenia i zarządzających bezpieczeństwem flot samochodowych.
 

Total Fleet Solutions

Total Fleet Solutions jest niezależną firmą konsultingową zajmującą się doradztwem w zakresie zarządzania flotą samochodową.

Ogromne doświadczenie jednych z największych ekspertów rynku flotowego, Paula Gogolińskiego i Krzysztofa Sosnowskiego jest teraz do dyspozycji Klientów i użytkowników samochodów flotowych. Niezależnie od formy finansowania z jakiej się korzysta i sposobu zarządza flotą, TFS pomaga w obniżeniu kosztów i w podwyższaniu efektywności parku samochodowego. Jesteśmy po to aby wspierać Klientów w osiąganiu celów w sposób najbardziej bezpieczny, oszczędny i dopasowany do potrzeb.
 

Paul Gogoliński

Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w sektorze finansowym i motoryzacyjnym (Samochodów Osobowych i Użytkowych) w Europie. Aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowej firmy Mercedes-Benz Finance w Republice Południowej Afryki gdzie pracował na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i był członkiem Zarządu.

W następnych latach zajmował stanowisko członka Zarządu Mercedes-Benz CharterWay Commercial Vehicle Contract Hire, Rental i Leasing.

Podczas ostatnich dziesięciu lat pracował w Polsce jako General Manager w Daimler Fleet Management i Business Lease Polska. Był pomysłodawcą, współzałożycielem i pierwszym prezesem PZWLP (Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów). Otrzymał wiele nagród w branży i jest znany z inicjatyw jakie podjął w obszarach bezpieczeństwa dla użytkowników samochodów flotowych. Doświadczony trener i prelegent. Dziś, niezależny konsultant, wykładowca, doradca w obszarze zarządzania flotą dla wielu polskich i zagranicznych firm.
 

Krzysztof Sosnowski

Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu jak i w zarządzaniu firmami Fleet Management w Polsce. Obejmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Hertz Leasing, Dyrektora Handlowego w Prime Car Management (Masterlease Group), Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu w ING Car Lease Polska.

Obejmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Hertz Leasing, Dyrektora Handlowego w Prime Car Management (Masterlease Group), Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu w ING Car Lease Polska a ostatnio pracował jako Dyrektor Operacyjny/Członek Zarządu w Alphabet Polska Fleet Management (BMW Group). Pełnił również funkcję Dyrektora ds. Rynku Motoryzacyjnego w ZPL (Związek Polskiego Leasingu). Uhonorowany miejscem na liście "Ludzie Dekady Branży Flotowej" i "100 najbardziej wpływowych osób branży flotowej". Wieloletni wykładowca i prelegent. Autor artykułów w prasie biznesowej i motoryzacyjnej. Aktualnie niezależny konsultant i doradca.

Prelegenci z zakresu psychologii transportu, prawa ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy medycznej

Waldemar W. Chromiński

Psycholog w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym. Specjalizacja w zakresie psychologii stosowanej i psychologii bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykładowca, szkoleniowiec, trener. Psycholog w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym.

Specjalizacja w zakresie psychologii stosowanej i psychologii bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykładowca, szkoleniowiec, trener. Autor metody diagnozowania temperamentalno-osobowościowych predyspozycji i deficytów u kierowców. Współautor testu psychologicznego do badania natężenia skłonności do zachowań agresywnych w ruchu drogowym. Autor publikacji na tematyki brd i psychologii kierowcy. Przewodniczący kolegium redakcyjnego platformy szkoleniowej Ekoflota.pl.
 

mł. insp. w st. spocz. mgr inż. Wojciech Pasieczny

Emerytowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie jako policjant przez 21 lat zajmujący się wypadkami drogowymi. Od 1995 r. Biegły Sądu Okręgowego w Warszawie ds. ruchu drogowego, techniki samochodowej i rekonstrukcji wypadków drogowych.

Certyfikowany Rzeczoznawca z zakresu techniki samochodem, ruchu drogowego i odtwarzania przebiegu wypadków i kolizji.Członek Polskiego Stowarzyszenia Biegłych Sądowych ds. Wypadków Drogowych, European Association for Accident Research and Anakusis EVU, Zarządu Towarzystwa Trzeźwości Transportowców, V-ce Prezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Ratowniczych.

Przeprowadził badania stanu świadomości zagrożeń w ruchu drogowym w niektórych grupach zawodowych, tzn. wśród psychologów transportu, kandydatów na egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i osobami odpowiedzialnymi za floty samochodowe. Jest autorem artykułów „Ślady na miejscu wypadku drogowego” opublikowanych w miesięczniku „Rzeczoznawca samochodowy” i licznych referatów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wygłaszane na konferencjach związanych z tą tematyką.

Jako pierwszy w Polsce poruszył temat społecznych kosztów wypadków drogowych, opisując swoje przemyślenia i spostrzeżenia w miesięczniku Bezpieczne Drogi Lądowe, Wodne i Powietrzne. Jest autorem artykułów „Ślady na miejscu wypadku drogowego” publikowanych w miesięczniku „Rzeczoznawca samochodowy” oraz licznych referatów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykładowca na podyplomowych studiach na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz na kursach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Prowadzi zajęcia z młodzieżą szkolną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i warsztatów z rekonstrukcji wypadków drogowych.
 

Adam Maciej Pietrzak

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, lekarz specjalista z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Staże naukowe w klinikach w Köln, Bonn i Berlinie.

Provider Advanced Life Support European Resuscitation Council, Provider Advanced Cardiac Life Support American Heart Association, Instruktor PreHospital Trauma Life Support NAEMT, Instruktor ratownictwa drogowego PZM, Ratownik WOPR. Wykładowca Akademii Medycznej i Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Lekarz Koordynator Ratownictwa Medycznego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Zastępca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Koordynator Medyczny Grupy Operacyjnej Ratownictwa Drogowego Automobilklubu Warszawskiego. Autor podręczników, artykułów i programów telewizyjnych i radiowych z dziedziny pierwszej pomocy medycznej oraz ratownictwa specjalistycznego.
 

Magazyn „Fleet”

Magazyn „Fleet” – część szerszego projektu informacyjno-edukacyjnego Fleet Meetings, którego celem jest gromadzenie i rozpowszechnianie wiedzy o najlepszych praktykach zarządzania flotą samochodową oraz pomoc decydentom flotowym w podejmowaniu optymalnych decyzji.

Magazyn „Fleet” to profesjonalny i elitarny miesięcznik dla wszystkich osób powiązanych z rynkiem flotowym. Magazyn „Fleet” dociera do największej bazy osób w branży flotowej, zarówno przedstawicieli sektora MŚP, jak i dużych międzynarodowych korporacji, importerów oraz reprezentantów firm około flotowych, także za sprawą masowych eventów organizowanych przez wydawcę magazynu „Fleet”, na szczególną uwagę zasługują targi Fleet Market (www.fleetmarket.pl). Magazyn „Fleet” jest innowacyjnym magazynem o ludziach i dla ludzi. Zarówno dla fleet managerów, jak i dostawców usług. Uzupełnieniem magazynu jest portal informacyjny www.fleet.com.pl.

Zamknij