Opiekunowie

Opiekun PZU przyjedzie do Ciebie do domu, aby porozmawiać o Twojej sytuacji związanej z wypadkiem. Opowiedz mu jak zmieniło się Twoje życie po wypadku, jakie masz problemy i potrzeby – wspólnie poszukacie możliwych rozwiązań.

Anna

woj. zachodniopomorskie, lubuskie

Praca Opiekuna zwiększa moją wrażliwość i rozwija uczucie empatii względem poszkodowanych w wypadkach, którym udzielam swojego wsparcia. Na co dzień pomagam w zgłoszeniu szkody, zebraniu niezbędnej dokumentacji, przyśpieszeniu wypłaty odszkodowania czy też zorganizowaniu potrzebnej rehabilitacji. 

Moja praca daje mi satysfakcję i dalszą motywację, bo mogę zmienić czyjeś życie na lepsze.

Arkadiusz

woj. łódzkie

Jako pracownik PZU od lat związany jestem z obsługą szkód osobowych. Jednak dopiero jako Opiekun mogę osobiście spotykać się z Poszkodowanymi i żyć ich poruszającymi historiami.

Dzięki tej pracy każdego dnia pomagam osobom, które ucierpiały w wypadkach, udzielając im informacji o przysługujących im roszczeniach. Pomagam im także w uzyskaniu odszkodowania zarówno od nas, jak i instytucji państwowych.

To codzienne przebywanie wśród Poszkodowanych i ich rodzin, których życie zmieniło się w ciągu jednej chwili, utwierdza mnie w przekonaniu, co tak naprawdę jest najważniejsze.

Anna

woj. podlaskie

Pomaganie Poszkodowanym w wypadkach jest dla mnie czymś więcej niż tylko zwykłą pracą. Mogę tu działać praktycznie, wykorzystując konkretne narzędzia (pomoc psychologiczna czy aktywizacja zawodowa), ale mogę również po prostu być blisko i wspierać tych, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują.

Jako Opiekun pomagałam w powrocie do zdrowia i formy sprzed wypadku wielu osobom, dzięki którym czerpię ze swojej pracy ogromną satysfakcję. Codziennie uczę się od nich mnóstwa rzeczy, wliczając w to empatię, która tak bardzo jest potrzebna w kontaktach z drugim człowiekiem.

Witold

woj. lubelskie

Podczas bezpośrednich kontaktów z Poszkodowanymi staram się przede wszystkim dokładnie ich wysłuchać. Dzięki temu rozpoznaję indywidualne potrzeby i jestem w stanie zorganizować odpowiednie wsparcie.

Zakres mojej pomocy dotyczy wielu aspektów życia i samego powrotu do zdrowia Poszkodowanego. Osoby po wypadkach wspomagam poprzez zapewnienie im niezbędnej pomocy psychologa oraz właściwej rehabilitacji medycznej, zawodowej i społecznej.

W pracy Opiekuna najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście do człowieka, ponieważ każda historia jest inna i wymaga odmiennego spojrzenia.

Teresa

woj. podkarpackie

Moja praca pozwala mi na bliskie, wręcz przyjacielskie kontakty z Poszkodowanymi, którym udzielam odczuwalnej pomocy i ludzkiego wsparcia. Pomagam im zarówno w załatwianiu niezbędnych formalności związanych z odszkodowaniami, jak i w odzyskaniu sprawności fizycznej i psychicznej, dzięki czemu mogą ponownie cieszyć się życiem.

Przebywanie z Poszkodowanymi utwierdza mnie każdego dnia w przekonaniu, że nasza praca jest niezwykle potrzebna, ponieważ wprowadza nową jakość w powypadkową rzeczywistość tych osób.

Iwona

woj. dolnośląskie

W mojej dotychczasowej pracy zawsze brakowało mi bezpośredniego kontaktu z Klientem. Dzięki pracy na stanowisku Opiekuna nawiązuję szczerą relację z osobami poszkodowanymi w wypadkach. Udzielam szeroko pojętego wsparcia poprzez organizowanie bezpłatnej rehabilitacji, pomocy psychologicznej czy procesu adaptacji mieszkań i pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teraz w mojej pracy najcenniejsza jest dla mnie wdzięczność, jaką Poszkodowani okazują mi po udzielonej im pomocy.

Renata

woj. mazowieckie

Nic do tej pory nie dawało mi większego zadowolenia niż bezpośrednia praca z Poszkodowanymi na stanowisku Opiekuna. Słuchanie ludzkich historii i zaspokajanie potrzeb osób po wypadkach pozwoliło mi odkryć w sobie ogromne pokłady energii, którą dzielę się z innymi. Staram się budować bliską i szczerą więź z Poszkodowanymi oraz zapewnić im wsparcie i pomoc w powrocie do normalnego, codziennego życia.

Damian

woj. dolnośląskie

Jako Opiekun zajmuję się szukaniem rozwiązań i ułatwień w pokonywaniu trudności, z którymi Poszkodowani spotykają się w swoim codziennym życiu po wypadku. Przystosowanie mieszkania i najbliższego otoczenia do ich potrzeb, zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy też organizowanie psychologicznej terapii zajęciowej to jedne z wielu możliwości, jakie mogę zaproponować. Pomaganie Poszkodowanym i obserwowanie ich stopniowego powrotu do społeczeństwa daje mi ogromną radość i satysfakcję oraz zapał do dalszego działania.

Iwona

woj. śląskie, opolskie

Praca Opiekuna daje mi możliwość przebywania wśród osób, które każdego dnia uczą mnie pokory, radości z życia oraz doceniania tego, co się ma. Ich zapał, który towarzyszy stopniowemu powracaniu do zdrowia, jest dla mnie zawsze niezwykle cenną lekcją. W naszej pracy bardzo ważne jest to, aby dopingować Poszkodowanych w drodze do odzyskania sprawności i zrobić wszystko, żeby zapewnić im środki niezbędne do osiągnięcia tego zamierzenia.

Dominika

woj. śląskie, opolskie

Jako Opiekun po raz pierwszy poczułam, że w rzeczywisty sposób pomagam innym. Poszkodowanych wspieram głównie poprzez organizowanie pomocy w zakresie leczenia powypadkowego, rehabilitacji ruchowej, społecznej i psychologicznej, a także aktywizacji zawodowej. Uważam, że w mojej pracy najważniejsze jest akcentowanie szczerej nadziei, która motywuje Poszkodowanych do działania.

Paweł

woj. świętokrzyskie, małopolskie

Moja praca daje mi poczucie, że robię coś naprawdę ważnego. Jako Opiekun zajmuję się najistotniejszymi potrzebami Poszkodowanych. W ramach swoich obowiązków podejmuję się m.in. załatwienia wszelkich formalności związanych z uzyskaniem odszkodowania czy też organizuję potrzebne wsparcie psychologiczne i medyczne. Każda historia, z którą się spotykam, jest osobną opowieścią o cierpieniu, z jakiego chciałbym wyprowadzić Poszkodowanych i pomóc im w powrocie do codzienności.

Sylwia

woj. warmińsko-mazurskie, pomorskie

W swojej pracy staram się jak najszybciej dotrzeć do osób, które potrzebują pomocy. Dzięki nawiązaniu bliższej relacji zdobywam zaufanie Poszkodowanych i mogę zaoferować im kompleksowe i profesjonalne wsparcie. Pomagam w odzyskaniu sprawności fizycznej i psychicznej, ale również w kwestiach formalnych związanych z wypłatą należnego odszkodowania i uzyskaniem należnych świadczeń z instytucji państwowych. Największą radość w pracy Opiekuna sprawia mi możliwość obserwowania, jak osoby, które poważnie ucierpiały w wypadkach, powracają do zdrowia i życia w społeczeństwie.

Tomasz

woj. świętokrzyskie, mazowieckie

Praca Opiekuna to trudna rola. Jednak poczucie, że realnie pomagam osobom, które zostały dotknięte przez los, jest bezcenne. Nauczyłem się, że czasami nawet zwykła rozmowa o codziennych problemach wynikających z wypadku jest ważna. Pomoc, którą jako Opiekun mogę zaproponować osobom poszkodowanym w wypadkach, jest rzeczywiście im potrzebna i sprawia, że chociaż w pewnym stopniu ich problemy stają się mniej dotkliwe..

Magdalena

woj. mazowieckie

Podczas spotkania zawsze uważnie wysłuchuję Poszkodowanego, co pozwala mi lepiej zrozumieć jego sytuację i przeżyte doświadczenia. Mam empatyczną naturę i na drugiego człowieka spoglądam przez pryzmat jego trudnych losów. Dzięki temu łatwiej mi jest okazać potrzebne w danej sytuacji wsparcie i zorganizować odpowiednią pomoc. Bycie Opiekunem to nie jest dla mnie zwykła praca, lecz możliwość realizacji mojej pasji niesienia innym pomocy.

Agnieszka

woj. warmińsko-mazurskie

Rola Opiekuna to coś więcej niż praca. Nawiązanie osobistej relacji z Poszkodowanym pozwala mi zrozumieć jego sytuację oraz zaproponować wsparcie, którego naprawdę potrzebuje. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że wspólnie można znaleźć rozwiązanie nawet najtrudniejszej sytuacji.

Alicja

woj. kujawsko-pomorskie

Każda historia Poszkodowanego jest inna i stanowi osobny dramat. Bezpośredni kontakt z taką osobą i wysłuchanie jej relacji zawsze przeżywam niezwykle osobiście, co daje mi dodatkową siłę, aby zorganizować jej właściwą pomoc. W zamian otrzymuję uśmiech, serdeczną rozmowę oraz wdzięczność za udzielone przeze mnie wsparcie. Uważam, że jest to największa nagroda i źródło satysfakcji, jaką może dawać praca Opiekuna.

Karina

woj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie

Jestem osobą bardzo wrażliwą na ludzkie cierpienie. Od początku swojej pracy w PZU chciałam więc pomagać innym, ale dopiero praca na stanowisku Opiekuna dała mi naprawdę taką możliwość.

Osobisty kontakt z Poszkodowanymi oraz wysłuchanie ich historii pozwala mi na dobranie odpowiedniej formy pomocy, do której mają oni po prostu swoje prawo. W końcu nasz zespół został powołany po to, aby udzielać wsparcia tym, którzy potrzebują go najbardziej.

Zamknij