Rehabilitacja z PZU

Urazy po wypadku wymagają odpowiedniej rehabilitacji. Musisz jak najszybciej rozpocząć rehabilitację i dostosować leczenie do Twoich indywidualnych potrzeb.

Otrzymasz od nas wszechstronne wsparcie, które pomoże Ci skupić się na tym co najważniejsze – powrocie do zdrowia.

Dla kogo

Program rehabilitacji kierujemy do osób, które:

Zostały poszkodowane w wypadku, którego sprawca ma ubezpieczenie OC w PZU SA.

Doznały poważnych obrażeń ciała i wymagają kompleksowej rehabilitacji.

Nie mają możliwości skorzystać w odpowiednim czasie z rehabilitacji oferowanej przez NFZ.

Poszkodowany po wypadku

Wypadek może wywrócić życie „do góry nogami”. Utrata sprawności fizycznej, długotrwały proces leczenia i związane z tym cierpienie oraz brak możliwości pełnienia dotychczasowych ról społecznych to bardzo  trudne doświadczenie dla Ciebie i bliskich. Sprawdź, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Motywacja

Psycholog PZU będzie cały czas czuwał nad Twoją kondycją psychiczną i wspierał Cię w kolejnych krokach rehabilitacji.

Odpowiednie nastawienie w procesie rehabilitacji to kluczowa sprawa. Im bardziej pozytywne, tym większe szanse powodzenia. W chwilach zwątpienia otrzymasz wsparcie psychologa, aby przetrwać kryzysowe momenty i mieć motywację do dalszych działań.

Psychologiczne skutki zdarzeń drogowych.

Wsparcie najbliższych

Rodzina to najcenniejszy zasób. Korzystaj z niego.

Zastanawiasz się, jak będziesz funkcjonować po wypadku? Pamiętaj, że masz przy sobie bliskich. Rodzina i przyjaciele są obok, zatroszczą się o Ciebie i Twoje sprawy – czasem wystarczy im na to pozwolić. My będziemy Was wspierać w drodze do zdrowia.

Rola rodziny we wsparciu poszkodowanego po wypadku.

Plan powrotu do zdrowia

Zapewnimy Ci szybki dostęp do lekarzy specjalistów i profesjonalnej rehabilitacji.

Najlepsze efekty rehabilitacji osiągniesz, jeśli będzie ona dobrze zaplanowana, wcześnie rozpoczęta i kompleksowa. W placówkach rehabilitacyjnych PZU będziesz pod opieką doświadczonych specjalistów, z którymi ustalisz indywidualny plan leczenia. Wspólnie z fizjoterapeutami i przy wsparciu bliskich możesz osiągnąć oczekiwane rezultaty leczenia.

Urazy kręgosłupa najczęstszym skutkiem wypadków komunikacyjnych.

Pieniądze

Zapłacimy za Twoją kompleksową rehabilitację.

Placówki rehabilitacyjne PZU znajdują się na terenie całej Polski. Zorganizujemy Ci rehabilitację i pokryjemy jej koszty. Możemy też zapewnić  transport na zabiegi i zakwaterowanie. Po zakończonej rehabilitacji rozliczymy się bezpośrednio z placówką. Masz pewność, że skorzystasz z najnowocześniejszych metod terapii bez oczekiwania na zabiegi, a my gwarancję, że rehabilitacja  przebiega zgodnie z planem i najlepszą wiedzą medyczną.

Dostosowanie otoczenia

Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania.

Jeśli po wypadku potrzebujesz dostosować otoczenie do nowych warunków życia, doradzimy, jaki wybrać sprzęt kompensujący dysfunkcje. Poradzimy, jak otrzymać dofinansowanie ze środków publicznych. Wspólnie zadbamy o to, aby, pomimo poważnych skutków wypadku, Twoje codzienne życie było komfortowe.

Powrót do zdrowia

Powrót do normalnego życia.

Ważnym aspektem powrotu do normalnego życia jest praca i nauka. Dlatego pomożemy Ci odzyskać sprawność i wrócić do tych – bardzo istotnych dla Ciebie – sfer życia.

Praca jest wartością.

Jak przebiega rehabilitacja  

Rehabilitacja to długotrwały proces. Jesteś jednak w dobrych rękach – lekarze najlepszych placówek rehabilitacyjnych będą czuwać nad jego prawidłowym przebiegiem. Wspólnymi siłami  możemy osiągnąć więcej.

 1. Ocena potrzeb rehabilitacyjnych 
  Spotkamy się i wysłuchamy Twojej historii – jak wypadek zmienił Twoje życie i z jakimi problemami borykasz się na co dzień. To będzie pierwszy krok na wspólnej drodze do odzyskania przez Ciebie komfortu życia. 
 2. Badanie w placówce rehabilitacyjnej 
  Zespół specjalistów z różnych dziedzin (np. lekarz rehabilitacji medycznej, neurolog, ortopeda, fizjoterapeuta) przeprowadzi badanie Twojego stanu zdrowia, ustali zakres i plan zabiegów oraz omówi realne do osiągnięcia cele. 
 3. Przebieg rehabilitacji 
  Zabiegi, konsultacje specjalistów, badania obrazowe i laboratoryjne dostosujemy do Twoich potrzeb. Fizjoterapeuta zadba o optymalne postępy w trakcie zabiegów, a także sprawdzi, czy stosujesz się do zaleceń i wykonujesz dodatkowe ćwiczenia w domu. Psycholog pomoże Ci utrzymać dyscyplinę i motywację do dalszej pracy nad sobą. W zależności od osiąganych efektów i celów rehabilitacji, będziemy na bieżąco modyfikować Twój plan terapii, aby lepiej dostosować go do Twoich potrzeb. Nad prawidłowym przebiegiem rehabilitacji będzie czuwał Opiekun PZU. 
 4. Zakończenie rehabilitacji 
  Każda godzina poświęcona na rehabilitację zbliży Cię do osiągnięcia głównego celu – poprawy Twojej sprawności lub odzyskania zdrowia sprzed wypadku. Przekonasz się, że było warto. Masz szansę odzyskać kontrolę nad swoim życiem, wrócić do swoich pasji i planów. 

Co zyskujesz

Powrót do normalności

Rehabilitacja, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań, zapewni Ci szybszy powrót do komfortowego życia. Udział  w Programie Rehabilitacji daje szansę na lepszą jakość życia rodzinnego i zawodowego.

Rehabilitację na najwyższym poziomie

Będą z Tobą pracować specjaliści z renomowanych placówek medycznych. Na każdym etapie leczenia otrzymasz wsparcie Opiekuna PZU.

Krótki czas oczekiwania na zabiegi

Długie oczekiwanie na rehabilitację, czasami nawet kilkumiesięczne, może pogorszyć Twój stan zdrowia i zmniejszyć szanse na jego poprawę. W naszej placówce rozpoczniesz rehabilitację we właściwym czasie, bez zbyt długiego oczekiwania na terminy wizyt lekarskich i zabiegów.

Minimum formalności i brak kosztów

Po ustaleniu planu rehabilitacji zapłacimy za Twoje badania, konsultacje  i zabiegi. Nie poniesiesz żadnych kosztów, a my rozliczymy się bezpośrednio z placówką medyczną. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami i zadbamy o właściwy przebieg zaplanowanej rehabilitacji.

Zamknij