Proces rekrutacji

Do każdej rekrutacji podchodzimy indywidualnie. Dbamy o dobrą atmosferę i komunikację w trakcie całego procesu. Podstawą jest analiza CV i partnerska rozmowa z kandydatem. Daj się poznać PZU.

Aktualne oferty

Jak przebiega proces rekrutacji?

1. Wybierz interesującą Cię ofertę pracy

Przejrzyj aktualne oferty pracy w PZU. Wybierz odpowiednią do Twoich kompetencji i zainteresowań.

Listę aktualnych ofert pracy w PZU znajdziesz TUTAJ. Nie widzisz stanowiska odpowiadającego Twoim kwalifikacjom?  Odwiedzaj naszą stronę regularnie. Jesteśmy bardzo dużą organizacją - ciekawe stanowisko może się pojawić w niedalekiej przyszłości. 

2. Wyślij swoją aplikację

Prześlij aktualne CV i podaj swoje dane kontaktowe.

Pamiętaj, że CV jest Twoją wizytówką – zadbaj o jego przejrzystość i chronologię. Postaraj się, aby zawierało informacje, które są istotne dla stanowiska, na które aplikujesz.

3. Upewnij się, że Twoja aplikacja do nas trafiła

Sprawdź swoją pocztę e-mail. Otrzymasz wiadomość potwierdzającą zgłoszenie.

Po poprawnym przesłaniu formularza aplikacyjnego, dostaniesz od nas wiadomość potwierdzającą otrzymanie Twojej kandydatury. Aplikując, zwróć uwagę na rozmiar i format załączanych plików oraz wymagane zgody.

4. Pozwól nam zapoznać się z Twoją aplikacją

Wnikliwie zapoznamy się z Twoim zgłoszeniem.

Nasi rekruterzy zapoznają się przesłanymi dokumentami aplikacyjnymi. Jeśli Twoje kompetencje będą zgodne z naszymi potrzebami, zadzwonimy do Ciebie. Wspólnie ustalimy termin pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

5. Rozmowa kwalifikacyjna

Zrób dobre wrażenie podczas rozmowy z rekruterem oraz menedżerem.

Postaraj się zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy z rekruterem oraz menedżerem, bo to właśnie partnerska rozmowa jest dla nas najważniejszym elementem procesu rekrutacji. Chcemy Cię lepiej poznać, dowiedzieć się, jakie są Twoje doświadczenia zawodowe i dlaczego chcesz do nas dołączyć. Pamiętaj, że spotkanie z nami jest również okazją do odpowiedzi na Twoje pytania. Nasze rozmowy odbywają się w formie stacjonarnej i zdalnej.

6. Dodatkowe etapy rekrutacji

Czasami potrzebujemy szczegółowo sprawdzić Twoje umiejętności.

Do każdego procesu podchodzimy indywidualnie. Dlatego w niektórych przypadkach poprosimy Cię dodatkowe spotkanie lub wykonanie zadania rekrutacyjnego. O wszystkich szczegółach poinformuje Cię nasz rekruter umawiając spotkanie. 

7. Informacja zwrotna

Poinformujemy Cię o zakończeniu danej rekrutacji.

Po zakończeniu procesu rekrutacyjnego wszyscy kandydaci dostają od nas informację zwrotną. Jeżeli nie otrzymałeś informacji o zakończeniu procesu rekrutacji, Twoja kandydatura jest nadal brana pod uwagę.

Rekrutacja online w Grupie PZU

 • Z jakich narzędzi i metod rekrutacji zdalnej korzystamy?

  Wideo rozmowa (MS Teams) lub telekonferencje. Rekomendujemy rozmowę z wideo, wtedy jakość interakcji jest lepsza. Dodatkowo obie strony mogą się zobaczyć i lepiej poznać. Szczegóły dotyczące rozmowy online, wraz z linkiem, wyślemy Ci w zaproszeniu na spotkanie. Zależnie od poszukiwanych kompetencji, w procesie rekrutacji wykorzystujemy m.in.: próbki pracy, testy umiejętności oraz assessment center.

 • Jak długo potrwa rozmowa zdalna?

  Zakładamy około godziny na przeprowadzenie całej rozmowy. Poinformujemy Cię wcześniej gdyby rozmowa miała potrwać dłużej.

 • Jak się przygotować do rozmowy online?
  • Zadbaj o profesjonalny wygląd.
  • Znajdź miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Jeśli nie masz możliwości odbycia spotkania w cichym miejscu, załóż słuchawki.
  • Przetestuj narzędzie, z którego będziesz korzystać podczas rozmowy online. Jeśli potrzebujesz w tym zakresie pomocy - skontaktuj się z Rekruterem. Pamiętaj o dobrym łączu internetowym, działającej kamerze, głośnikach oraz naładowanej baterii. Wycisz telefon, aby Cię nie rozpraszał. Warto jednak mieć go pod ręką abyśmy mogli się szybko z Tobą skontaktować w razie problemów technicznych.
  • Jeśli masz problemy z łączem lub sprzętem - od razu daj o tym znać. Zawsze możemy przełożyć rozmowę bądź dokończyć telefonicznie.
  • Zwróć uwagę na odpowiednie oświetlenie oraz tło.
  • Przygotuj się do rozmowy. Zapoznaj się jeszcze raz z ogłoszeniem, na które aplikujesz. Poczytaj o Grupie PZU. Przygotuj również pytania do nas – chętnie na nie odpowiemy w trakcie rozmowy.
  • Punktualnie dołącz do wideo rozmowy.
  • Nie możemy Ci niestety zaproponować wspólnej kawy, ale warto wyposażyć się w coś do picia.
  • Przygotuj kartkę i długopis, jeśli chcesz robić notatki.
  • Staraj się mówić naturalnie i wyraźnie a na pytania odpowiadać rzeczowo, powołując się na przykłady. Pamiętaj o wyciszeniu swojego mikrofonu, jeżeli inna osoba mówi.

  Zadbaj o swoje dobre samopoczucie, uśmiech i nie stresuj się! Jak widać jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby rozmowa rekrutacyjna online przebiegła pomyślnie. Mamy nadzieję, że te dobre praktyki będą dla Ciebie przydatne i pomogą dobrze wypaść na spotkaniu z nami. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji!

  Zespół Rekrutacji Grupy PZU

 

Dodatkowe elementy rekrutacji

Zastanawiasz się, co może być dodatkowym zadaniem w trakcie Twojej rekrutacji?
Zależnie od poszukiwanych kompetencji, w procesie rekrutacji wykorzystujemy:
 

Kwestionariusze osobowościowe

Kwestionariusze badają cechy Twojej osobowości. Ich wypełnienie zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Dzięki kwestionariuszom osobowościowym możemy dowiedzieć się m.in. tego, w jakich warunkach najlepiej wykorzystasz swój potencjał.

Testy umiejętności

Testy analizują Twoją wiedzę i zdobyte umiejętności praktyczne. Mogą mieć formę pytań zamkniętych, otwartych lub zadań. Każdy z kandydatów dostaje taki sam zestaw, więc wszyscy mają równe szanse. Często badamy umiejętności analityczne.

Próbki pracy

Możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, jakie na co dzień wykonuje się na stanowisku pracy, na które aplikujesz. Dzięki temu dowiesz się, czym będziesz się zajmować oraz zdecydujesz, czy praca spełni Twoje oczekiwania.

Assessment center

Podczas assessment center, możemy poprosić Cię na przykład o wypełnienie testu, udział w wywiadzie indywidualnym lub ćwiczeniu zespołowym. W ten sposób jeszcze dokładniej poznamy Twoje kompetencje i predyspozycje.

Znajdziesz nas na:     

Zamknij