Proces rekrutacji

Do każdej rekrutacji podchodzimy indywidualnie. Dbamy o dobrą atmosferę i komunikację w trakcie całego procesu. Podstawą jest analiza CV i partnerska rozmowa z kandydatem. Daj się poznać PZU.

Aktualne oferty

Jak przebiega proces rekrutacji?

1. Wybierz interesującą Cię ofertę pracy

Przejrzyj aktualne oferty pracy w PZU. Wybierz odpowiednią do Twoich kompetencji i zainteresowań.

Listę aktualnych ofert pracy w PZU znajdziesz TUTAJ. Nie widzisz stanowiska odpowiadającego Twoim kwalifikacjom?  Odwiedzaj naszą stronę regularnie. Jesteśmy bardzo dużą organizacją - ciekawe stanowisko może się pojawić w niedalekiej przyszłości. 

2. Wyślij swoją aplikację

Prześlij aktualne CV i podaj swoje dane kontaktowe.

Pamiętaj, że CV jest Twoją wizytówką – zadbaj o jego przejrzystość i chronologię. Postaraj się, aby zawierało informacje, które są istotne dla stanowiska, na które aplikujesz.

3. Upewnij się, że Twoja aplikacja do nas trafiła

Sprawdź swoją pocztę e-mail. Otrzymasz wiadomość potwierdzającą zgłoszenie.

Po poprawnym przesłaniu formularza aplikacyjnego, dostaniesz od nas wiadomość potwierdzającą otrzymanie Twojej kandydatury. Aplikując, zwróć uwagę na rozmiar i format załączanych plików oraz wymagane zgody.

4. Pozwól nam zapoznać się z Twoją aplikacją

Wnikliwie zapoznamy się z Twoim zgłoszeniem.

Nasi rekruterzy zapoznają się przesłanymi dokumentami aplikacyjnymi. Jeśli Twoje kompetencje będą zgodne z naszymi potrzebami, zadzwonimy do Ciebie. Wspólnie ustalimy termin pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

5. Rozmowa kwalifikacyjna

Zrób dobre wrażenie podczas rozmowy z rekruterem oraz menedżerem.

To właśnie partnerska rozmowa jest dla nas najważniejszym elementem procesu rekrutacji. Na spotkanie zarezerwuj sobie około godziny. W jej trakcie spotkasz się z rekruterem oraz przyszłym menedżerem. Chcemy Cię poznać, dowiedzieć się, jakie są Twoje doświadczenia i dlaczego chcesz do nas dołączyć. Pamiętaj, że to spotkanie jest również okazją do zadania pytań nam – chętnie damy się bliżej poznać.

6. Dodatkowe etapy rekrutacji

Czasami potrzebujemy szczegółowo sprawdzić Twoje umiejętności.

Do każdego procesu podchodzimy indywidualnie. Dlatego w niektórych przypadkach poprosimy Cię dodatkowe spotkanie lub wykonanie zadania rekrutacyjnego. O wszystkich szczegółach poinformuje Cię nasz rekruter umawiając spotkanie. 

7. Informacja zwrotna

Poinformujemy Cię o zakończeniu danej rekrutacji.

Po zakończeniu procesu rekrutacyjnego wszyscy kandydaci dostają od nas informację zwrotną. Jeżeli nie otrzymałeś informacji o zakończeniu procesu rekrutacji, Twoja kandydatura jest nadal brana pod uwagę.

Rekrutacja online w Grupie PZU

Obecnie w związku z akcją #zostańwdomu w PZU rozmowy rekrutacyjne realizujemy online z wykorzystaniem narzędzi do videorozmowy bądź telefonicznie. Sam proces przebiega podobnie jak w przypadku standardowej rekrutacji.

Dowiedz się więcej jak przebiega e-rekrutacja:

  • Jesteśmy elastyczni i gotowi na przełożenie lub dokończenie spotkania w innym terminie jeśli kwestie techniczne bądź domowe nam w tym przeszkodzą.
  • Zdajemy sobie sprawę, że zmiana pracy w tym momencie może budzić wiele pytań – z przyjemnością na nie odpowiemy!
  • Przygotowaliśmy wirtualny proces onboardingowy, który wdraża nowych pracowników oraz zapoznaje z firmą.

A to wszystko po to aby ze spokojem móc dołączyć do miejsca, w którym #takapracamasens.

Rekrutację prowadzimy przez cały rok

W zależności od naszych potrzeb prowadzimy rekrutacje na stanowiska specjalistyczne, eksperckie i menedżerskie w całej Polsce. W każdym ogłoszeniu znajdziesz dokładne informacje o zakresie obowiązków oraz kwalifikacjach, których poszukujemy.

Szukasz pierwszych wyzwań zawodowych? Dowiedz się więcej o elastycznej pracy w naszym Contact Center.

Dodatkowe elementy rekrutacji

Zastanawiasz się, co może być dodatkowym zadaniem w trakcie Twojej rekrutacji?
Zależnie od poszukiwanych kompetencji, w procesie rekrutacji wykorzystujemy:
 

Kwestionariusze osobowościowe

Kwestionariusze badają cechy Twojej osobowości. Ich wypełnienie zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Dzięki kwestionariuszom osobowościowym możemy dowiedzieć się m.in. tego, w jakich warunkach najlepiej wykorzystasz swój potencjał.

Testy umiejętności

Testy analizują Twoją wiedzę i zdobyte umiejętności praktyczne. Mogą mieć formę pytań zamkniętych, otwartych lub zadań. Każdy z kandydatów dostaje taki sam zestaw, więc wszyscy mają równe szanse. Często badamy umiejętności analityczne.

Próbki pracy

Możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, jakie na co dzień wykonuje się na stanowisku pracy, na które aplikujesz. Dzięki temu dowiesz się, czym będziesz się zajmować oraz zdecydujesz, czy praca spełni Twoje oczekiwania.

Assessment center

Podczas assessment center, możemy poprosić Cię na przykład o wypełnienie testu, udział w wywiadzie indywidualnym lub ćwiczeniu zespołowym. W ten sposób jeszcze dokładniej poznamy Twoje kompetencje i predyspozycje.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij