Dni Otwartego Biznesu PZU
W trakcie Dni Otwartego Biznesu dowiesz się, jak działa duża organizacja, a nasi eksperci podzielą się z Tobą swoją praktyczną wiedzą biznesową. Możesz wziąć również udział w warsztatach, w których wykorzystasz zdobytą wiedzę.
Po warsztatach możesz posłuchać inspirującego wykładu i omówić swoje CV z rekruterami PZU. A to wszystko bez wychodzenia z domu – całkowicie online.
#praktycznawiedzamasens
Dlaczego warto wziąć udział
Zobaczysz, jak działa mały zespół
W kilkuosobowej grupie będziesz mieć szansę wykazać się umiejętnościami i wiedzą.
Dowiesz się, jak pracujemy - case study
Postawimy przed Tobą prawdziwe zadania biznesowe – takie, z jakimi sami mierzymy się na co dzień. Pokażemy Ci, jakie narzędzia i metody stosują nasi eksperci.
Poznasz kompetencje przyszłości
Po warsztatach nasz gość specjalny opowie Ci o kompetencjach, które warto już dzisiaj zdobywać, bo z czasem mogą okazać się potrzebne.
Skonsultujesz swoje CV
Doświadczony rekruter spotka się z Tobą i podpowie, jak przygotować CV.
Przekażemy, jak Ci poszło
Prowadzący omówią przygotowane rozwiązania zadań, powiedzą co było dobrze, a co warto robić inaczej.
Spotkasz się z nami online
Potrzebujesz tylko komputera i dostępu do internetu.
Otrzymasz certyfikat
Certyfikat będzie wartościową pozycją w Twoim CV.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. |
Harmonogram wydarzenia w 2021 r.
22 listopada – Sprzedaż Korporacyjna
23 listopada – IT – Big Data / Sztuczna Inteligencja
24 listopada – Audyt – inny niż myślisz
25 listopada – Laboratorium Innowacji
26 listopada – Wykład o kompetencjach przyszłości i konsultacja CV
Rekrutacja
Rekrutacja na Dni Otwartego Biznesu PZU w 2021 r. jest już zakończona. Zapraszamy jesienią za rok.
Wybierz warsztat
Poznaj tematy, które poruszaliśmy w ostatniej edycji.
Sprzedaż Korporacyjna
Zabierzemy Cię do dynamicznego świata niestandardowych potrzeb ubezpieczeniowych klientów korporacyjnych.
Ubezpieczenie podróży na Marsa i budowa bazy badawczej? Czemu nie… Rozwiązując ten case study, doświadczysz co oznacza zwinne podejście do realizacji nawet najbardziej wysublimowanych i indywidualnych potrzeb klienta biznesowego. Wspólnie z naszymi ekspertami nauczysz się jak na nie reagować i spełniać oczekiwania klienta.
W trakcie tego warsztatu:
- poznasz techniki negocjacyjne,
- przeprowadzisz analizy potrzeb kupujących i sprzedających,
- dowiesz się, w jaki sposób przygotować się do ważnych / trudnych spotkań.
- Pozyskane informacje będziesz mógł / mogła wykorzystać nie tylko w przyszłej pracy zawodowej ale i w codziennym życiu.
Mentorzy
Wojtek
Dyrektor ds. Klientów Strategicznych. Od kilkunastu lat pracownik firm z branży ubezpieczeniowej. Wcześniej underwriter, a obecnie szef zespołu obsługującego największych klientów korporacyjnych PZU. O negocjacjach wie naprawdę wszystko.
Joanna
Kierownik Zespołu Programów Leasingowych. Z ubezpieczeniami i sprzedażą związana od dwudziestu lat. Wcześniej odpowiedzialna za wdrożenie jednego z pierwszych na rynku pakietów dealerskich, następnie przez jedenaście dyrektor sprzedaży lat w firmie assistance. Od półtora roku w PZU odpowiada za współpracę z firmami i pośrednikami leasingowymi.
Paweł
Regionalny Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej. Od ponad 20 lat pracuje w sprzedaży ubezpieczeń. Odpowiada za współpracę z portfelem kilku tysięcy Klientów Korporacyjnych PZU SA . Na jego koncie jest wiele sukcesów oraz kilka porażek negocjacyjnych.
IT – Big Data / Sztuczna Inteligencja
Wszędzie słyszysz o Big Data, a nie wiesz jak wygląda w praktyce? Zastanawiasz się, czego musisz się nauczyć, aby pracować w Data Science? Nurtuje Cię, jak naprawdę wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i analiza obrazu?
Podczas warsztatu pokażemy Ci, jak w czasie rzeczywistym gromadzone, przetwarzane i analizowane są dane, także z użyciem modeli AI. Poznasz proces składający się z następujących etapów:
- zebranie danych źródłowych w jeden strumień,
- zapisanie danych ze strumienia,
- analiza danych – w tym z użyciem sztucznej inteligencji,
- wizualizacja wyników,
- zmiana modelu analizującego dane i wpływ na wyniki.
Czego się nauczysz?
- dowiesz się, jakie narzędzia służą do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym oraz ich gromadzenia,
- zobaczysz, jak zgromadzone informacje można wizualizować i wyciągać z nich wnioski,
- dowiesz się, jak w ten proces wkomponować modele AI, a nawet zmieniać je w trakcie działania systemu,
- zmierzysz się z problemem rozpoznawania obrazów – Computer Vision, od podstaw zbudujesz z nami sieć neuronową i wykorzystasz ją do stworzenia kompletnego systemu AI, który będzie mógł rozpoznawać typy nadwozia samochodów,
- dowiesz się, jak projektuje się kompleksowe systemy AI i jakich technologii do tego użyć,
- wykorzystasz techniki programistyczne, logicznego myślenia i odrobinę umiejętności administracyjno-systemowych.
Warsztat IT – Big Data / Sztuczna Inteligencja to piguła informacyjna obejmująca hasła takie jak data engineering, DevOps, AI, MLOps.
Prowadzący:
Łukasz
Analityk IT. Od ponad 5 lat pracuje w PZU, a od kilkunastu lat zajmuje się analizą danych. Człowiek o specyficznym poczuciu humoru, słuchający dobrej muzyki i oglądający filmy tonami.
Marcin
Architekt Rozwiązań Sztucznej Inteligencji. Od wielu lat aktywny programista Python i Java. W pracy zawodowej skupia się głównie na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do tworzenia procesów biznesowych. Na co dzień pasjonat wielu technologii informatycznych. W chwilach wolnych brzdąka na gitarze i zaczytuje się w prozie.
Miron
Architekt Rozwiązań Sztucznej Inteligencji. Aktualnie w pracy zajmuje się sztuczną inteligencją, bo jak sam mówi… „jak się nie ma własnej, to chociaż warto mieć sztuczną”. Uwielbia wszelkie nowinki świata nauki, pasjonat i nośnik wirusa odpowiedzialnego za wiedzę.
Dorota
Ubiegłoroczna uczestniczka Programu Praktyk i Staży PZU, a obecnie programistka w Zespole Big Data. Wieczorami uszczęśliwia sąsiadów muzykowaniem i nadrabia zaległości filmowe.
Magda
Zeszłoroczna uczestniczka Dni Otwartego Biznesu PZU, obecnie stażystka w Zespole Big Data. W wolnym czasie amatorka fotografii.
Maciej
Delivery Manager w obszarze Big Data & AI. Z IT związany od ponad 20 lat. Zajmował się projektowaniem, utrzymaniem a obecnie rozwojem systemów. Wyznawca teorii, że w IT nie ma rzeczy niemożliwych. Po godzinach golfista i kolarz.
Audyt – inny niż myślisz
Nowoczesny audyt wewnętrzny jest odpowiedzią na coraz częstsze niestandardowe sytuacje, dynamiczny rozwój biznesu i cyfryzację procesów.
Podczas naszego spotkania dowiesz się jak z tymi wyzwaniami mierzymy się w Grupie PZU. Opowiedzą o tym eksperci, którzy na co dzień zajmują się badaniem wskazanych obszarów biznesowych poszukując przy tym potencjału do ciągłego rozwoju naszej organizacji, swoich zespołów oraz kompetencji audytora.
W ramach dnia z audytem wewnętrznym PZU możesz wybrać jedną z trzech ścieżek tematycznych:
1. Audyt ubezpieczeniowy
Zajmiesz się bardzo aktualnym tematem – obsługą szkód powstałych w wyniku korzystania z hulajnóg elektrycznych. Na tym przykładzie:
- poznasz proces obsługi szkód,
- dowiesz się, na jakie elementy likwidator musi zwracać uwagę,
- sprawdzisz się w analizie danych i identyfikacji nieprawidłowości.
Wiedzę, którą zdobędziesz wykorzystasz do lepszego poznania procesów ubezpieczeniowych i rozwijania kompetencji statystycznych.
Prowadzący
Iwona
Koordynator ds. Audytu w Zespole Audytu Ubezpieczeniowego. Odpowiadała za zarządzanie ryzykiem w firmach ubezpieczeniowych, w tym wdrożenie modelu zarządzania ryzykiem, szkolenia pracowników, raportowanie ORSA. Realizuje się w pracy zespołowej, chętnie angażuje się w akcje społeczne, wolontariat i prowadzenie szkoleń. Medytacje są jej remedium na stres.
Marta
Kierownik Zespołu Audytu Ubezpieczeniowego. Zarządza audytem wewnętrznym w dwóch nadzorowanych spółkach Grupy PZU (LINK4 i TUW PZUW). Przez wiele lat pracowała w firmie konsultingowej oraz w grupie ubezpieczeniowej gdzie zarządzała ryzykiem. Uczestniczyła w pracach EIOPA przy pisaniu i zatwierdzaniu wytycznych do dyrektywy Solvency II (z ramienia KNF). Pasjonatka gry w tenisa ziemnego, wielbicielka kuchni Wschodu.
Kacper
Stażysta w Zespole Audytu Ubezpieczeniowego, student pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. W 2020 r. wziął udział w warsztatach z audytu wewnętrznego w ramach Dni Otwartego Biznesu PZU. W wolnych chwilach szlifuje warsztat pływacki, poznaje Warszawę na częstych spacerach, nie tylko z psem. Entuzjasta górskich wędrówek i kolarstwa.
2. Audyt IT
Poruszymy temat zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla technologii mobilnych.
Podczas warsztatu:
- zidentyfikujesz kluczowe ryzyka w obszarze przetwarzania danych na urządzeniach mobilnych,
- przeanalizujesz rozwiązania z zakresu bezpiecznej konfiguracji urządzeń i usług,
- poznasz sposoby zarządzania flotą urządzeń mobilnych (Mobile Iron),
- poznasz narzędzia do monitorowania zagrożeń (MVision, SIEM, DLP),
- zrozumiesz, jakie zasoby w ramach organizacji uczestniczą w tym procesie – jakie są ich role i odpowiedzialności.
Prowadzący
Adam
Główny Specjalista w Zespole IT i Operacji. Od lat praktyk w dziedzinie audytów IT i bezpieczeństwa. Świat nowych technologii nie ma przed nim tajemnic. W wolnych chwilach dba o bezpieczeństwo turystów w Tatrach. Jego pasją są góry a słabością słodycze.
Joanna
Główny Specjalista w Zespole IT i Operacji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w bankowości i ubezpieczeniach. Realizuje audyty procesów back-officowych, Compliance, CRM i Corporate Governance. W wolnym czasie przekopuje ogródek i biega z psem po lesie.
Dorota
Koordynator w Zespole Audytu IT i Operacji. Zanim rozpoczęła przygodę z audytem pracowała w biznesie ubezpieczeniowym. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i kompetencje w audytach z obszaru operacji i IT. Jej motto na wolny czas to „bike eat sleep”.
Wojciech
Kierownik Zespołu Audytu IT i Operacji. Jest odpowiedzialny za realizację audytów z obszaru IT i bezpieczeństwa w Grupie PZU. Pasjonat audytu opartego na zwinności, gdzie na pierwszym miejscu jest efektywność i skuteczność. Wolny czas spędza na wodzie szlifując umiejętności regatowe lub pokonując na nartach kilometry alpejskich stoków.
3. Audyt inwestycji
Wcielisz się w rolę audytora, by zbadać proces inwestycyjny funduszy pasywnych.
Dzięki temu:
- dowiesz się, czym różni się zarządzanie funduszami pasywnymi w porównaniu z zarządzaniem aktywnymi funduszami inwestycyjnymi,
- poznasz sposób / metodologię replikacji benchmarków dla portfeli,
- poznasz podstawy decyzji inwestycyjnych dotyczących funduszy pasywnych.
Wiedzę, którą zdobędziesz wykorzystasz do rozwijania swoich kompetencji w zakresie lokowania środków na rynku kapitałowym.
Prowadzący
Marcin
Audytor w Zespole Audytu Obszaru Inwestycji i Zdrowia, odpowiedzialny za realizację zadań w obszarze zarządzania portfelami inwestycyjnymi, zarządzania ryzykiem finansowym, rynkowym i operacyjnym. Miłośnik długich spacerów, dobrego kina i literatury fantasy. Lubi pomagać innym w pracy i poza nią, m.in. poprzez wolontariat.
Radek
Koordynator w Zespole Audytu Obszaru Inwestycji i Zdrowia. Jest odpowiedzialny za realizację i koordynowanie zadań w obszarze zarządzania portfelami inwestycyjnymi, zarządzania ryzykiem finansowym, jak również organizacji usług zdrowotnych. Prywatnie pasjonat gry w piłkę nożną, dobrego jedzenia i rodzinnych wakacji nad morzem. W życiu kieruje się zasadą „nie ma problemów, są wyzwania”.
Laboratorium Innowacji
Warsztat będzie poświęcony projektowaniu nowych produktów cyfrowych i tworzeniu modelu biznesowego. W jego trakcie:
- zaprojektujesz model biznesowy – Business Model Canvas – rozwiązania opartego o telematykę dla młodych kierowców,
- przeanalizujesz najważniejsze obszary biznesowe wpływające na efektywne wprowadzenie produktu cyfrowego na rynek,
- zastanowisz się nad innowacyjnymi kanałami dotarcia do określonego segmentu klienta,
- zdobędziesz wiedzę o tworzeniu innowacyjnych produktów dopasowanych do potrzeb klientów i dostarczających wartości biznesowych.
Zdobytą wiedzę wykorzystasz do:
- tworzenia nowych produktów i usług, dopasowanych do potrzeb określonej grupy klientów,
- definiowania założeń innowacyjnych projektów,
- projektowania produktów cyfrowych,
- szybkiego i efektywnego prototypowania.
Stwórz z nami startup!
Prowadzący:
Ewa
Ekspert Innowacji. Prowadzi projekty z zakresu tworzenia nowych produktów i usług w Grupie PZU. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów design thinking i optymalizacji procesów. Z wykształcenia ekonomistka. Jej pasję do projektów potwierdzają certyfikaty Agile PM, Prince2 oraz wieloletnia współpraca z Project Management Institute. Interesuje się nowymi modelami biznesowymi oraz User Experience Design. Z nowych technologii najbardziej lubi sztuczną inteligencję, której efekty miała okazję obserwować w trakcie swojego ostatniego projektu.
Marek
Project Manager i innowator. Zawodowo realizuje złożone projekty, które przynoszą realne korzyści organizacjom i ich klientom. Potrafi skutecznie połączyć design thinking z TRIZ (Teoria Wynalazczego Rozwiązywania Problemów). Dowodem są jego sukcesy w międzynarodowych konkursach publikowanych na open sourcowych platformach, które agregują problemy przedsiębiorstw, rządów i organizacji NGO.
Wykład o kompetencjach przyszłości
W ostatnim dniu naszego wydarzenia w 2021 r. zaprosiliśmy wszystkich uczestników na webinar o kompetencjach przyszłości. Poprowadził go – specjalnie przez nas zaproszony inspirujący mówca.
Więcej informacji tutaj.
Omówienie CV z rekruterem
Na zakończenie Dni Otwartego Biznesu PZU uczestnicy mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji z doświadczonym rekruterem.
Dowiedz się więcej
Obserwuj nas na: