Dni Otwartego Biznesu PZU

W trakcie Dni Otwartego Biznesu dowiesz się, jak działa duża organizacja, a nasi eksperci podzielą się z Tobą swoją praktyczną wiedzą biznesową. Możesz wziąć również udział w warsztatach, w których wykorzystasz zdobytą wiedzę.

Po warsztatach możesz posłuchać inspirującego wykładu  i omówić swoje CV z rekruterami PZU. A to wszystko bez wychodzenia z domu – całkowicie online.

#praktycznawiedzamasens

Dlaczego warto wziąć udział
 

Zobaczysz, jak działa mały zespół

W kilkuosobowej grupie będziesz mieć szansę wykazać się umiejętnościami i wiedzą.

Dowiesz się, jak pracujemy - case study

Postawimy przed Tobą prawdziwe zadania biznesowe – takie, z jakimi sami mierzymy się na co dzień. Pokażemy Ci, jakie narzędzia i metody stosują nasi eksperci.

Poznasz kompetencje przyszłości

Po warsztatach nasz gość specjalny opowie Ci o kompetencjach, które warto już dzisiaj zdobywać, bo z czasem mogą okazać się potrzebne.

Skonsultujesz swoje CV

Doświadczony rekruter spotka się z Tobą i podpowie, jak przygotować CV.

Przekażemy, jak Ci poszło

Prowadzący omówią przygotowane rozwiązania zadań, powiedzą co było dobrze, a co warto robić inaczej.

Spotkasz się z nami online

Potrzebujesz tylko komputera i dostępu do internetu.

Otrzymasz certyfikat

Certyfikat będzie wartościową pozycją w Twoim CV.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Harmonogram wydarzenia w 2021 r.

22 listopada – Sprzedaż Korporacyjna

23 listopada – IT – Big Data / Sztuczna Inteligencja

24 listopada – Audyt – inny niż myślisz

25 listopada – Laboratorium Innowacji

26 listopada – Wykład o kompetencjach przyszłości i konsultacja CV 

Rekrutacja

Rekrutacja na Dni Otwartego Biznesu PZU w 2021 r. jest już zakończona. Zapraszamy jesienią za rok.


Wybierz warsztat

Poznaj tematy, które poruszaliśmy w ostatniej edycji. 
 

Sprzedaż Korporacyjna

22.11.2021

Zabierzemy Cię do dynamicznego świata niestandardowych potrzeb ubezpieczeniowych klientów korporacyjnych.

Ubezpieczenie podróży na Marsa i budowa bazy badawczej? Czemu nie… Rozwiązując ten case study, doświadczysz co oznacza zwinne podejście do realizacji nawet najbardziej wysublimowanych i indywidualnych potrzeb klienta biznesowego. Wspólnie z naszymi ekspertami nauczysz się  jak na nie reagować i spełniać oczekiwania klienta.

W trakcie tego warsztatu:

 • poznasz techniki negocjacyjne,  
 • przeprowadzisz analizy potrzeb kupujących i sprzedających,
 • dowiesz się, w jaki sposób przygotować się do ważnych / trudnych spotkań. 
 • Pozyskane informacje będziesz mógł / mogła wykorzystać nie tylko w przyszłej pracy zawodowej ale i w codziennym życiu.

Mentorzy

Wojtek
Dyrektor ds. Klientów Strategicznych. Od kilkunastu lat pracownik firm z branży ubezpieczeniowej. Wcześniej underwriter, a obecnie szef zespołu obsługującego największych klientów korporacyjnych PZU. O negocjacjach wie naprawdę wszystko.

Joanna
Kierownik Zespołu Programów Leasingowych.  Z ubezpieczeniami i sprzedażą związana od dwudziestu lat. Wcześniej odpowiedzialna za wdrożenie jednego z pierwszych na rynku pakietów dealerskich, następnie przez jedenaście dyrektor sprzedaży lat w firmie assistance. Od półtora roku w PZU odpowiada za współpracę z firmami i pośrednikami leasingowymi.

Paweł
Regionalny Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej. Od ponad 20 lat pracuje w sprzedaży ubezpieczeń. Odpowiada za współpracę z portfelem kilku tysięcy Klientów Korporacyjnych PZU SA . Na jego koncie jest wiele sukcesów oraz kilka porażek negocjacyjnych.

APLIKUJ

IT – Big Data / Sztuczna Inteligencja

23.11.2021

Wszędzie słyszysz o Big Data, a nie wiesz jak wygląda w praktyce? Zastanawiasz się, czego musisz się nauczyć, aby pracować w Data Science? Nurtuje Cię, jak naprawdę wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i analiza obrazu?

Podczas warsztatu pokażemy Ci, jak w czasie rzeczywistym gromadzone, przetwarzane i analizowane są dane, także z użyciem modeli AI. Poznasz proces składający się z następujących etapów:

 • zebranie danych źródłowych w jeden strumień,
 • zapisanie danych ze strumienia,
 • analiza danych – w tym z użyciem sztucznej inteligencji,
 • wizualizacja wyników,
 • zmiana modelu analizującego dane i wpływ na wyniki.

Czego się nauczysz?

 • dowiesz się, jakie narzędzia służą do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym oraz ich gromadzenia,
 • zobaczysz, jak zgromadzone informacje można wizualizować i wyciągać z nich wnioski,
 • dowiesz się, jak w ten proces wkomponować modele AI, a nawet zmieniać je w trakcie działania systemu,
 • zmierzysz się z problemem rozpoznawania obrazów – Computer Vision, od podstaw zbudujesz z nami sieć neuronową i wykorzystasz ją do stworzenia kompletnego systemu AI, który będzie mógł rozpoznawać typy nadwozia samochodów,
 • dowiesz się, jak projektuje się kompleksowe systemy AI i jakich technologii do tego użyć,
 • wykorzystasz techniki programistyczne, logicznego myślenia i odrobinę umiejętności administracyjno-systemowych.

Warsztat IT – Big Data / Sztuczna Inteligencja to piguła informacyjna obejmująca hasła takie jak data engineering, DevOps, AI, MLOps.
 

Prowadzący:

Łukasz 
Analityk IT. Od ponad 5 lat pracuje w PZU, a od kilkunastu lat zajmuje się analizą danych. Człowiek o specyficznym poczuciu humoru, słuchający dobrej muzyki i oglądający filmy tonami.

Marcin 
Architekt Rozwiązań Sztucznej Inteligencji. Od wielu lat aktywny programista Python i Java. W pracy zawodowej skupia się głównie na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do tworzenia procesów biznesowych. Na co dzień pasjonat wielu technologii informatycznych. W chwilach wolnych brzdąka na gitarze i zaczytuje się w prozie.

Miron 
Architekt Rozwiązań Sztucznej Inteligencji. Aktualnie w pracy zajmuje się sztuczną inteligencją, bo jak sam mówi… „jak się nie ma własnej, to chociaż warto mieć sztuczną”. Uwielbia wszelkie nowinki świata nauki, pasjonat i nośnik wirusa odpowiedzialnego za wiedzę.

Dorota 
Ubiegłoroczna uczestniczka Programu Praktyk i Staży PZU, a obecnie programistka w Zespole Big Data. Wieczorami uszczęśliwia sąsiadów muzykowaniem i nadrabia zaległości filmowe.

Magda 
Zeszłoroczna uczestniczka Dni Otwartego Biznesu PZU, obecnie stażystka w Zespole Big Data. W wolnym czasie amatorka fotografii.

Maciej 
Delivery Manager w obszarze Big Data & AI. Z IT związany od ponad 20 lat. Zajmował się projektowaniem, utrzymaniem a obecnie rozwojem systemów. Wyznawca teorii, że w IT nie ma rzeczy niemożliwych. Po godzinach golfista i kolarz.

APLIKUJ

Audyt – inny niż myślisz

24.11.2021

Nowoczesny audyt wewnętrzny jest odpowiedzią na coraz częstsze niestandardowe sytuacje, dynamiczny rozwój biznesu i cyfryzację procesów.

Podczas naszego spotkania dowiesz się jak z tymi wyzwaniami mierzymy się w Grupie PZU. Opowiedzą o tym eksperci, którzy na co dzień zajmują się badaniem wskazanych obszarów biznesowych poszukując przy tym potencjału do ciągłego rozwoju naszej organizacji, swoich zespołów oraz kompetencji audytora.

W ramach dnia z audytem wewnętrznym PZU możesz wybrać jedną z trzech ścieżek tematycznych:

1. Audyt ubezpieczeniowy

Zajmiesz się bardzo aktualnym tematem – obsługą szkód powstałych w wyniku korzystania z hulajnóg elektrycznych. Na tym przykładzie:

 • poznasz proces obsługi szkód,
 • dowiesz się, na jakie elementy likwidator musi zwracać uwagę,
 • sprawdzisz się w analizie danych i identyfikacji nieprawidłowości.

Wiedzę, którą zdobędziesz wykorzystasz do lepszego poznania procesów ubezpieczeniowych i rozwijania kompetencji statystycznych.
 

Prowadzący

Iwona
Koordynator ds. Audytu w Zespole Audytu Ubezpieczeniowego. Odpowiadała za zarządzanie ryzykiem w firmach ubezpieczeniowych, w tym wdrożenie modelu zarządzania ryzykiem, szkolenia pracowników, raportowanie ORSA. Realizuje się w pracy zespołowej, chętnie angażuje się w akcje społeczne, wolontariat i prowadzenie szkoleń. Medytacje są jej remedium na stres.

Marta 
Kierownik Zespołu Audytu Ubezpieczeniowego. Zarządza audytem wewnętrznym w dwóch nadzorowanych spółkach Grupy PZU (LINK4 i TUW PZUW). Przez wiele lat pracowała w firmie konsultingowej oraz w grupie ubezpieczeniowej gdzie zarządzała ryzykiem. Uczestniczyła w pracach EIOPA przy pisaniu i zatwierdzaniu wytycznych do dyrektywy Solvency II (z ramienia KNF). Pasjonatka gry w tenisa ziemnego, wielbicielka kuchni Wschodu.

Kacper
Stażysta w Zespole Audytu Ubezpieczeniowego, student pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. W 2020 r. wziął udział w warsztatach z audytu wewnętrznego w ramach Dni Otwartego Biznesu PZU. W wolnych chwilach szlifuje warsztat pływacki, poznaje Warszawę na częstych spacerach, nie tylko z psem. Entuzjasta górskich wędrówek i kolarstwa.


2. Audyt IT

Poruszymy temat zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla technologii mobilnych.

Podczas warsztatu:

 • zidentyfikujesz kluczowe ryzyka w obszarze przetwarzania danych na urządzeniach mobilnych,
 • przeanalizujesz rozwiązania z zakresu bezpiecznej konfiguracji urządzeń i usług,
 • poznasz sposoby zarządzania flotą urządzeń mobilnych (Mobile Iron),
 • poznasz narzędzia do monitorowania zagrożeń (MVision, SIEM, DLP),
 • zrozumiesz, jakie zasoby w ramach organizacji uczestniczą w tym procesie – jakie są ich role i odpowiedzialności.

Prowadzący

Adam
Główny Specjalista w Zespole IT i Operacji. Od lat praktyk w dziedzinie audytów IT i bezpieczeństwa. Świat nowych technologii nie ma przed nim tajemnic. W wolnych chwilach dba o bezpieczeństwo turystów w Tatrach. Jego pasją są góry a słabością słodycze.

Joanna
Główny Specjalista w Zespole IT i Operacji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w bankowości i ubezpieczeniach. Realizuje audyty procesów back-officowych, Compliance, CRM i Corporate Governance. W wolnym czasie przekopuje ogródek i biega z psem po lesie.

Dorota
Koordynator w Zespole Audytu IT i Operacji. Zanim rozpoczęła przygodę z audytem pracowała w biznesie ubezpieczeniowym. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i kompetencje w audytach z obszaru operacji i IT. Jej motto na wolny czas to „bike eat sleep”.

Wojciech
Kierownik Zespołu Audytu IT i Operacji. Jest odpowiedzialny za realizację audytów z obszaru IT i bezpieczeństwa w Grupie PZU. Pasjonat audytu opartego na zwinności, gdzie na pierwszym miejscu jest efektywność i skuteczność. Wolny czas spędza na wodzie szlifując umiejętności regatowe lub pokonując na nartach kilometry alpejskich stoków.


3. Audyt inwestycji

Wcielisz się w rolę audytora, by zbadać proces inwestycyjny funduszy pasywnych.

Dzięki temu:

 • dowiesz się, czym różni się zarządzanie funduszami pasywnymi w porównaniu z zarządzaniem aktywnymi funduszami inwestycyjnymi,
 • poznasz sposób / metodologię replikacji benchmarków dla portfeli,
 • poznasz podstawy decyzji inwestycyjnych dotyczących funduszy pasywnych.

Wiedzę, którą zdobędziesz wykorzystasz do rozwijania swoich kompetencji w zakresie lokowania środków na rynku kapitałowym.
 

Prowadzący

Marcin
Audytor w Zespole Audytu Obszaru Inwestycji i Zdrowia, odpowiedzialny za realizację zadań w obszarze zarządzania portfelami inwestycyjnymi, zarządzania ryzykiem finansowym, rynkowym i operacyjnym. Miłośnik długich spacerów, dobrego kina i literatury fantasy. Lubi pomagać innym w pracy i poza nią, m.in. poprzez wolontariat.

Radek 
Koordynator w Zespole Audytu Obszaru Inwestycji i Zdrowia. Jest odpowiedzialny za realizację i koordynowanie zadań w obszarze zarządzania portfelami inwestycyjnymi, zarządzania ryzykiem finansowym, jak również organizacji usług zdrowotnych. Prywatnie pasjonat gry w piłkę nożną, dobrego jedzenia i rodzinnych wakacji nad morzem. W życiu kieruje się zasadą „nie ma problemów, są wyzwania”.

APLIKUJ

Laboratorium Innowacji

25.11.2021

Warsztat będzie poświęcony projektowaniu nowych produktów cyfrowych i tworzeniu modelu biznesowego. W jego trakcie:

 • zaprojektujesz model biznesowy – Business Model Canvas – rozwiązania opartego o telematykę dla młodych kierowców,
 • przeanalizujesz najważniejsze obszary biznesowe wpływające na efektywne wprowadzenie produktu cyfrowego na rynek,
 • zastanowisz się nad innowacyjnymi kanałami dotarcia do określonego segmentu klienta,
 • zdobędziesz wiedzę o tworzeniu innowacyjnych produktów dopasowanych do potrzeb klientów i dostarczających wartości biznesowych.

Zdobytą wiedzę wykorzystasz do: 

 • tworzenia nowych produktów i usług, dopasowanych do potrzeb określonej grupy klientów,
 • definiowania założeń innowacyjnych projektów,
 • projektowania produktów cyfrowych,
 • szybkiego i efektywnego prototypowania.

Stwórz z nami startup!
 

Prowadzący:

Ewa 
Ekspert Innowacji. Prowadzi projekty z zakresu tworzenia nowych produktów i usług w Grupie PZU. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów design thinking i optymalizacji procesów. Z wykształcenia ekonomistka. Jej pasję do projektów potwierdzają certyfikaty Agile PM, Prince2 oraz wieloletnia współpraca z Project Management Institute. Interesuje się nowymi modelami biznesowymi oraz User Experience Design. Z nowych technologii najbardziej lubi sztuczną inteligencję, której efekty miała okazję obserwować w trakcie swojego ostatniego projektu.

Marek  
Project Manager i innowator. Zawodowo realizuje złożone projekty, które przynoszą realne korzyści organizacjom i ich klientom. Potrafi skutecznie połączyć design thinking z TRIZ (Teoria Wynalazczego Rozwiązywania Problemów). Dowodem są jego sukcesy w międzynarodowych konkursach publikowanych na open sourcowych platformach, które agregują problemy przedsiębiorstw, rządów i organizacji NGO.

Aplikuj

 

 

Wykład o kompetencjach przyszłości

W ostatnim dniu naszego wydarzenia w 2021 r. zaprosiliśmy wszystkich uczestników na webinar o kompetencjach przyszłości. Poprowadził  go – specjalnie przez nas zaproszony inspirujący mówca.

Więcej informacji tutaj.

 

Omówienie CV z rekruterem

Na zakończenie Dni Otwartego Biznesu PZU uczestnicy mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji z doświadczonym rekruterem.

 

Dowiedz się więcej

Obserwuj nas na:

 Instagramie – PZU Kariera

 Facebooku – Grupa PZU Kariera

 LinkedIn – PZU

 

Zamknij