Dni Otwartego Biznesu

To wydarzenie, stworzone dla studentów, w trakcie którego przedstawiciele wybranych obszarów biznesowych dzielą się swoją wiedzą.

Jest to dobra okazja do poznania specyfiki działania dużej organizacji na praktycznych przykładach. W tym roku uczestnicy, poza udziałem w warsztatach prowadzonych przez ekspertów, będą mieć możliwość wysłuchania inspirującego wykładu i konsultacji swojego CV z rekruterami PZU. A to wszystko bez wychodzenia z domu – w wersji online!

Dlaczego warto wziąć udział

Praca w małych grupach

Będziesz pracować w kilkuosobowym zespole.

Case study PZU

Wszystkie zadania będą realnymi wyzwaniami biznesowymi.

Inspirujący mówca

Na zakończenie cyklu warsztatów – dawka motywacji.

Konsultacja CV

Spotkania z doświadczonymi rekruterami.

Odzwierciedlenie warunków biznesowych

Narzędzia i metody stosowane przez ekspertów.

Feedback

Informacja zwrotna od ekspertów, po wykonaniu zadania.

Projekt w pełni online

Potrzebujesz tylko komputera i dostępu do Internetu.

Certyfikat

Wartościowy wpis do CV.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Harmonogram

30 listopada – Sprzedaż korporacyjna

1 grudnia – Laboratorium Innowacji

2 grudnia – IT – Sztuczna Inteligencja/Big Data 

3 grudnia – Audyt – inny niż myślisz!

4 grudnia – Konsultacje kariery, inspirujący mówca  

 

Rekrutacja

Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojej aplikacji, otrzymasz wiadomość ze szczegółami i agendą spotkania. Każdy kandydat dostanie informacje o zakończonym procesie rekrutacji.

 1. Do 16 listopada
  Zbieranie aplikacji
 2. Do 20 listopada
  Selekcja aplikacji
 3. Do 24 listopada
  Informacja o wynikach rekrutacji 

Co zrobić aby się dostać

Zaaplikuj na wybrany warsztat i napisz dlaczego powinniśmy zaprosić właśnie Ciebie!

Pamiętaj – możesz aplikować na więcej niż jeden warsztat. 

Wybierz warsztat

Sprzedaż korporacyjna

30.11.2020

W trakcie tego warsztatu zabierzemy Cię do dynamicznego świata niestandardowych potrzeb ubezpieczeniowych Korpo. Ubezpieczenie podróży na Marsa i budowa bazy badawczej? Czemu nie… Rozwiązując ten case study, doświadczysz co znaczy zwinne podejście do realizacji nawet najbardziej wysublimowanych i indywidualnych potrzeb klienta biznesowego. 
Sprawdzisz z jakimi wyzwaniami, ryzykami można spotkać się w otoczeniu dużych firm. Wspólnie z naszymi ekspertami nauczysz się  jak na nie zwinnie reagować, poznając procesy wykorzystywane w Korpo takie jak:

 • metody analizy i rozwiazywania problemów (Team Problem Solving),
 • narzędzia do analizy rynku i szkodowości klienta (Team analityczny),
 • ocena ryzyka i budowanie oferty (Team Underwriterów),
 • techniki negocjacji z klientem  (Team Sprzedażowy).

Wszystko po to, aby na końcu stworzyć produkt spełniający potrzeby klienta.
 

Czego się z nami nauczysz w opisanych wyżej modułach:

 • Team Problem Solving – poznasz metody i narzędzia rozwiązywania problemów – Problem Solving (burza mózgów (rodzaje), diagram Ishikawy i metoda 5 Why, Contradiction Marix , metody kreatywnego myślenia, techniki wyboru rozwiązań (technika N/3 lub technika grupy nominalnej) oraz zdobędziesz umiejętności praktycznego ich stosowania w codziennej pracy oraz życiu.

  Ten moduł poprowadzi Dominika. Kierownik Zespołu Projektów Biznesu Korporacyjnego która od ponad 15 lat zarządza projektami, rozwojem oraz optymalizacją procesów biznesowych. Jest w tym świetna! Certyfikowany Lean/Six –Sigma Black Belt oraz Change Manager.  

 • Team analityczny – prognozowania wskaźników, które opisują przyszłą rentowność klienta, zbudujmy razem rozkłady, które opiszą ryzyko i jego zmiany w czasie.

  Ten moduł poprowadzi Łukasz. Szef Zespołu Analiz Rentownościowych w Pionie Klienta Korporacyjnego PZU. Analityk nie wpisujący się w utarte schematy.

 • Team Underwriterów – podstawy pracy underwritera, dokonasz pierwszej samodzielnej oceny oraz wyceny ryzyka. Zapoznasz się z podstawową paletą produktową w obszarze ubezpieczeń mienia i „uszyjesz na miarę” ofertę na potrzeby ubezpieczenia klienta o bardzo indywidualnym charakterze.

  Ten moduł poprowadzi Tomek. Kierownik Zespołu Underwritingu. Człowiek który posiada wyjątkową umiejętność opowiadania o zawiłościach Underwritingu w arcyciekawy sposób.

 • Team Sprzedażowy – techniki negocjacyjne,  przeprowadzisz analizy potrzeb kupujących i sprzedających. Poznasz również sposób przygotowania się do ważnych/trudnych spotkań. Pozyskane informacje będziesz mógł wykorzystać nie tylko w przyszłej pracy zawodowej ale i w codziennym życiu.

  Ten moduł poprowadzi Wojtek. Kierownik ds. Ubezpieczeń Klientów Strategicznych, od kilkunastu lat pracownik firm z branży ubezpieczeniowej, wcześniej underwriter a obecnie szef zespołu obsługującego największych klientów korpo PZU. O negocjacjach wie naprawdę wszystko.

 

Aplikuj teraz

Laboratorium innowacji

01.12.2020

Customer Experience w projektowaniu produktów dla młodych kierowców

Zastanowisz się jak PZU może pomóc uczestnikom kursu na prawo jazdy, analizując problemy, oczekiwania klientów oraz ścieżki klienta w realizowanym procesie. Wspólnie zdefiniujemy propozycje wartości dla klientów oraz wykreujemy produkty i usługi z wartością dla klienta i korzyściami dla PZU.

Nauczysz się tworzyć innowacyjne produkty dopasowane do potrzeb klientów i dostarczających wartości biznesowych. Poznasz i przećwiczysz narzędzia Customer Experience.

Zdobytą wiedzę możesz wykorzystać w tworzeniu nowych produktów/usług dopasowanych do potrzeb określonej grupy klientów, definiowaniu założeń projektów innowacyjnych, projektowaniu produktów cyfrowych (User Experience), szybkiego i efektywnego prototypowania.


Prowadzący:

Anna  

Ekspert Innowacji, z Grupą PZU związana od ponad 7 lat. Początkowo jako Analityk w Biurze Bancassurance i Programów Partnerstwa Strategicznego następnie jako Analityk w Laboratorium Innowacji. Absolwentka UE w Poznaniu i SGH w Warszawie. Obecnie studiuje Handel Elektroniczny na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada certyfikaty Scrum, Agile oraz Prince2. Wiedza i doświadczenie pozwalają jej na sprawną koordynację projektów ze startupami. Interesuje się nowymi technologiami, zarządzaniem innowacjami, zarządzaniem projektami oraz rynkiem nieruchomości w Polsce.
 

Ewa 

Ekspert Innowacji, prowadzi projekty z zakresu tworzenia nowych produktów/usług w Grupie PZU. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów design thinking i optymalizacji procesów. Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie studentka studiów podyplomowych Transformacja Cyfrowa w Szkole Głównej Handlowej. Jej pasję do projektów potwierdzają certyfikaty Agile PM, Prince2 oraz wieloletnia współpraca z Project Management Institute. Interesuje się nowymi modelami biznesowymi oraz User Experience Design

 

Aplikuj teraz

IT – Sztuczna Inteligencja/Big Data

02.12.2020
W ramach warsztatu z naszymi ekspertami z obszarów Sztucznej Inteligencji i Big Data weźmiesz udział w jednej z dwóch zaproponowanych ścieżek:
 1. Big Data – analiza rzeczywistego strumienia danych
 2. Sztuczna Inteligencja – analiza obrazów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – automatyczny system do zliczania głosów na kartach do głosowania

Big Data – Analiza rzeczywistego strumienia danych

Czy wiesz jak działają Netflix i Uber?  Wszędzie słyszysz o Big Data, a nie wiesz jak to wygląda w praktyce? Zastanawiasz się czego musisz się nauczyć, aby pracować w Data Science?

W trakcie zajęć zajmiesz się procesem składającym się z następujących etapów:

 • zebrania danych źródłowych w jeden strumień,
 • zapisanie danych ze strumienia,
 • przetworzenie zapisanych danych (oczyszczenie, normalizacja, uzupełnienie informacji),
 • analiza danych,
 • wizualizacja wyników.

Czego się nauczysz:

Dowiesz się jak przetwarzać dane w czasie rzeczywistym, odpowiednio je zapisywać, a następnie prezentować, wizualizować i wyciągać z nich wnioski. Zapoznasz się przy tym z zaprojektowaniem takiego systemu, składowaniem w nich danych – wszystko to z wykorzystaniem najbardziej rozwijających się, nowoczesnych technologii używanych na całym świecie. Użyjemy do tego technik programistycznych, wiedzy matematycznej, logicznego myślenia i umiejętności administracyjno-systemowych. Wszystko to czyni obszar Big Data otwartym na szerokie spektrum ludzi z różnymi umiejętnościami.
 

Prowadzący:

Hubert  

Programista Java i Python, z wykształcenia matematyk. Łączy pracę w CK Big Data PZU ze studiami. Uczestnik programu letnich praktyk grupy PZU w roku 2019.
 

Łukasz  

Analityk IT pracujący od ponad 3 lat w PZU, a od ponad 10 lat zajmujący się analizą danych. Człowiek o specyficznym poczuciu humoru słuchający dobrej muzyki rockowej.
 

Maciej 

Delivery Manager w obszarze Big Data & AI. Z IT związany od ponad 20 lat. Zajmował się projektowaniem, utrzymaniem a obecnie rozwojem systemów. Wyznawca teorii, że w IT nie ma rzeczy niemożliwych. Po godzinach golfista i kolarz.

 

Sztuczna inteligencja

Analiza obrazów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji - Automatyczny system do zliczania głosów na kartach do głosowania.

W trakcie warsztatów zmierzysz się z problemem rozpoznawania obrazów – Computer Vision. Od podstaw zbudujesz i wyszkolisz sieć neuronową i wykorzystasz ją do stworzenia kompletnego systemu AI, który będzie potrafił rozpoznawać oddane głosy na kartach do głosowania. Wspólnie porozmawiamy o tym jak na bazie zdobytej wiedzy budować systemy bardziej skomplikowane.

Zastanowimy się w jakich obszarach biznesowych je wykorzystywać. Znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy sztuczna inteligencja może ułatwiać życie i zmienić świat na lepsze.
 

Czego się nauczysz:

Na warsztatach zapoznasz się z procesem tworzenia inteligentnych systemów informatycznych. Dowiesz się, co trzeba zrobić, aby od podstaw zbudować, wyszkolić i wykorzystać sieć neuronową stosując Machine Learning Flow. Poznasz technologie Tensorflow oraz Keras i praktycznie wykorzystasz je tworząc kompletną aplikacje w Pythonie. Będziesz wiedział/a jak wykorzystać klasyfikację oraz object detection w rzeczywistości.
 

Prowadzący:

Marcin

Architekt Systemowy w Zespole Sztucznej Inteligencji. Członek zespołu AI w PZU. Od wielu lat aktywny programista python i java. W pracy zawodowej głównie skupia się na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji do tworzenia procesów biznesowych. Na co dzień pasjonat wielu technologii informatycznych. W chwilach wolnych brzdąka na gitarze i zaczytuje się w prozie.
 

Miron

Architekt Systemowy w Zespole Sztucznej Inteligencji. Członek zespołu AI w PZU. Aktualnie w pracy zajmuje się sztuczną inteligencją, bo jak sam mówi… „jak się nie ma własnej, to chociaż warto mieć sztuczną”. Uwielbia wszelkie nowinki świata nauki, pasjonat i nośnik wirusa odpowiedzialnego za wiedzę.
 

Maciej

Delivery Manager w obszarze Big Data & AI. Z IT związany pod ponad 20 lat. Zajmował się projektowaniem, utrzymaniem a obecnie rozwojem systemów. Wyznawca teorii, że w IT nie ma rzeczy niemożliwych. Po godzinach golfista i kolarz.

 

Aplikuj teraz

Audyt – inny niż myślisz!

03.12.2020

Nowoczesny audyt jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się niestandardowe sytuacje oraz dynamiczny rozwój biznesu i cyfryzację procesów. Na te wszystkie wyzwania odpowiada również audyt wewnętrzny Grupy PZU. Opowiedzą o nim ludzie na co dzień zajmujący się nie tylko badaniem wskazanych obszarów, ale również szukający potencjału do ciągłego rozwoju organizacji, swoich zespołów oraz warsztatu audytora. 

Jeśli chcesz zdobyć lub poszerzyć wiedzę na temat praktycznego podejścia do takich zagadnień jak kontynuacja działalności w świetle COVID-19, wycena instrumentów finansowych oraz szkody związane z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. 

W ramach dnia z audytem PZU masz do wyboru 3 ścieżki tematyczne:

1. Audyt ubezpieczeniowy

Zajmiesz się bardzo aktualnym tematem! Skupisz się na obsłudze szkód powstałych w wyniku korzystania z hulajnóg elektrycznych. Na tym przykładzie nauczysz się jak wykonywać analizę danych, poznasz cały proces od podstaw, dowiesz się na jakie elementy likwidator musi zwracać uwagę oraz sprawdzisz czy wiesz w jaki sposób identyfikuje się nieprawidłowości. Wiedzę, którą zdobędziesz wykorzystasz do lepszego poznania procesów ubezpieczeniowych i rozwijania kompetencji statystycznych.
 

Mentorzy:

Iwona

Koordynator ds. Audytu w Zespole Audytu Ubezpieczeniowego. Odpowiadała za zarządzanie ryzykiem w firmach ubezpieczeniowych (w tym: wdrożenie modelu zarządzania ryzykiem, szkolenia pracowników, raportowanie ORSA). Realizuje się w pracy zespołowej, chętnie angażuje się w akcje społeczne, wolontariat, prowadzenie szkoleń. Medytacje stanowią dla niej remedium na stres.


Marta 

Kierownik Zespołu Audytu Ubezpieczeniowego, zarządza audytem wewnętrznym w dwóch nadzorowanych spółkach Grupy PZU (LINK4 i TUW PZUW). Przez wiele lat pracowała w firmie konsultingowej oraz w grupie ubezpieczeniowej gdzie zarządzała ryzykiem. Uczestniczyła w pracach EIOPA przy pisaniu i zatwierdzaniu wytycznych do dyrektywy Solvency II (z ramienia KNF). Pasjonatka gry w tenisa ziemnego, wielbicielka kuchni wschodu.

2. Audyt IT i operacji

Zastanowisz się jak zapewnić ciągłość działania procesów biznesowych w dobie pandemii, a także jak wykorzystać robotyzację w biznesie. Wspólnie przejdziemy przez analizę wpływu pandemii na działalność (BIA), zastanowimy się też jakie obszary doświadczyły największej zmiany planów działania. Na przykładzie rzeczywistych przypadków nauczysz się planować działania rozwojowe , zrozumiesz różnicę pomiędzy Disaster Recovery Plan (DRP) a Business Continuity Plan oraz jakie zasoby w ramach organizacji stają się niezbędne w czasie pandemii. 
 

Mentorzy:

Artur

Koordynator ds. Audytu w Zespole IT i Operacji. Wykładowca szkoleń i kursów w obszarze audytu IT. Od lat praktyk w dziedzinie audytu systemów informatycznych, posiada bogate doświadczenie w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji. Wie wszystko na tematy związane z GRC (Governance, Risk management and Compliance).
 

Wojciech

Kierownik Zespołu Audytu IT i operacji, odpowiedzialny za realizację audytów z obszaru IT i bezpieczeństwa w Grupie PZU, dla którego adrenalina i praca w sytuacjach stresowych przynosi efekty w pracy zawodowej i realizacji pasji. Pasjonat audytu opartego na zwinności, gdzie na pierwszym miejscu jest efektywność i skuteczność. Wolny czas spędza na wodzie szlifując umiejętności regatowe lub pokonując na nartach kilometry alpejskich stoków.

3. Audyt finansowy

Zbadasz proces wyceny instrumentów finansowych oraz procesu raportowania i tworzenia informacji zarządczej. Zbudujesz modele wyceny z uwzględnieniem ich specyficznych parametrów, poznasz regulacje prawne obowiązujące w zakresie wyceny instrumentów finansowych. Nauczysz się identyfikować parametry najistotniejsze dla procesu wyceny oraz finalnego wyniku. Poznasz także praktyczne aspekty wyceny dla kilku różnych instrumentów finansowych. Wiedzę, którą zdobędziesz w trakcie tych warsztatów wykorzystasz do rozwijania swoich kompetencji w zakresie wyceny oraz matematyki finansowej i sprawozdawczości
 

Mentorzy:

Michał

Kierownik Zespołu Audytu Obszaru Finansów, odpowiedzialny za realizację zadań w zakresie rachunkowości, wyceny, podatków, wymogów kapitałowych oraz rezerw techniczno-ubezpieczeniowych i najlepszego szacowania rezerw. W trakcie zdobywania kwalifikacji ACCA (9/13 egzaminów). Prywatnie pasjonat gry na gitarze elektrycznej, FL studio, squasha i dobrego jedzenia. W życiu kieruje się zasadą „nie stwarzaj problemów tam gdzie ich nie ma”.


Monika 

Starszy specjalista ds. Audytu w zespole audytu obszaru finansów. Uczestniczyła w audytach dotyczących: jakości danych na potrzeby kalkulacji SCR, ewidencji księgowej rezerw, windykacji, wycenie inwestycji ZU, TFI oraz PTE na potrzeby PSR i MSSF, poprawności naliczania i raportowania podatku bieżącego. Lubi koncerty na żywo, podróże, ogląda prawie wszystkie premiery kinowe, a jej życiowym mottem jest „audyt to taniec”.

 

Aplikuj teraz

Zapraszamy wszystkich uczestników na inspirujący wykład ze znanym mówcą. Aby dowiedzieć się więcej, dołącz do wydarzenia na Facebooku oraz obserwuj nas na: 

Podczas ostatniego dnia cyklu (4 grudnia), masz także możliwość wziąć udział w indywidualnym spotkaniu z doświadczonym rekruterem PZU podczas, którego dowiesz się:

 • jak zaplanować swoją ścieżkę zawodową,
 • co zmienić w swoim CV,
 • jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej,
 • jak wygląda proces rekrutacyjny od środka.

Ilość miejsc na spotkanie z rekruterami jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij