Dni Otwartego Biznesu PZU

W trakcie Dni Otwartego Biznesu PZU dowiesz się, jak działa duża organizacja, a nasi eksperci podzielą się z Tobą praktyczną wiedzą biznesową, którą Ty wykorzystasz podczas warsztatu.

Dlaczego warto wziąć udział

Zobaczysz, jak działa zespół

W kilkuosobowej grupie będziesz mieć szansę wykazać się umiejętnościami i wiedzą.

Dowiesz się, jak pracujemy - case study

Postawimy przed Tobą prawdziwe zadania biznesowe – takie, z jakimi sami mierzymy się na co dzień. Pokażemy Ci, jakie narzędzia i metody stosują nasi eksperci.

Poznasz naszych ekspertów

Warsztaty poprowadzą eksperci PZU.

Dostaniesz informację zwrotną

Prowadzący omówią przygotowane rozwiązania zadań. Powiedzą, co było dobrze, a co warto robić inaczej.

Spotkasz się z nami w PZU Park

Warsztaty odbędą się w nowoczesnym i ekologicznym biurze przy Rondzie Ignacego Daszyńskiego 4 w Warszawie.

Porozmawiasz z rekruterem

W dwóch pierwszych tygodniach grudnia podczas rozmowy online skonsultujesz swoje CV, poznasz etapy rekrutacji oraz rozwiejesz wątpliwości dotyczące kariery.

Otrzymasz certyfikat

Certyfikat będzie wartościową pozycją w Twoim CV.

Opłacimy Twoją podróż

Osobom spoza Warszawy zapewniamy bilety PKP.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Rekrutacja

  • do 6.11 – czekamy na zgłoszenia   
  • do 17.11 – dostaniesz informację zwrotną 
  • 27.11-1.12 – Dni Otwartego Biznesu
  • do 15.12 – skonsultujesz swoją karierę z naszym rekruterem  


Wybierz warsztat

IT – Big Data/ Sztuczna Inteligencja

27.11

Czy wiesz jak działają Netflix i Uber? Wszędzie słyszysz o Big Data, a nie wiesz jak to wygląda w praktyce? Zastanawiasz się czego musisz się nauczyć, aby pracować w Data Science? Jak w rzeczywistych problemach wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i analiza obrazu?

W ramach spotkania z naszymi ekspertami z obszarów Big Data i Sztucznej Inteligencji weźmiesz udział w warsztacie pokazującym jak w czasie rzeczywistym gromadzone, przetwarzane i analizowane są dane, także z użyciem modeli AI.

Na stronie pzu.pl znajdziesz ponad 200 produktów. Dążymy do tego by każdy klient właśnie w PZU znalazł ofertę szytą na miarę jego potrzeb i chętnie odwiedzał stronę ze względu na jej przyjazny i intuicyjny odbiór.
 
W trakcie zajęć pokażemy proces składający się z następujących etapów:
  • zebranie danych źródłowych w jeden strumień
  • zapisanie danych ze strumienia
  • analiza danych – w tym z użyciem sztucznej inteligencji
  • wizualizacja wyników
  • zmiana modelu analizującego dane i wpływ na wyniki
Czego się nauczysz:

Dowiesz się jakie narzędzia służą do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym oraz ich gromadzenia. Następnie dowiesz się jak te informacje wizualizować i wyciągać z nich wnioski. Dowiesz się jak wkomponować w proces modele AI, a nawet zmieniać je w trakcie działania systemu.

W trakcie warsztatów zmierzysz się też z problemem rozpoznawania obrazów – Computer Vision. Od podstaw zbudujemy sieć neuronową i wykorzystamy ją do stworzenia kompletnego systemu AI, który będzie potrafił rozpoznawać typy nadwozia samochodów.

Dowiesz się jak projektuje się takie kompleksowe systemy, jakich najbardziej rozwijających się i nowoczesnych technologii użyć. Podczas warsztatów użyjemy technik programistycznych, logicznego myślenia i odrobinę umiejętności administracyjno-systemowych. Warsztat Big Data / Sztuczna inteligencja to będzie piguła informacyjna obejmująca modne w ostatnich latach hasła takie jak data engineering, DevOps, AI, MLOps.

EKSPERCI, KTÓRZY POPROWADZĄ WARSZTAT:

Łukasz

Ekspert Analityk IT
Analityk IT pracujący od ponad 5 lat w PZU, a od kilkunastu lat zajmujący się analizą danych. Człowiek o specyficznym poczuciu humoru słuchający dobrej muzyki i oglądający filmy tonami.

Miron

Architekt Systemowy w Zespole Sztucznej Inteligencji
Członek zespołu AI w PZU. Aktualnie w pracy zajmuje się sztuczną inteligencją, bo jak sam mówi… „jak się nie ma własnej, to chociaż warto mieć sztuczną”. Uwielbia wszelkie nowinki świata nauki, pasjonat i nośnik wirusa odpowiedzialnego za wiedzę.

Tomek

Projektant Programista
Data Scientist z doświadczeniem w branży IT, audytu finansowego oraz ubezpieczeń. Pasjonuje go przekształcanie skomplikowanych danych w przejrzyste historie, które dostarczają wymierną wartość biznesową. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Analiza Danych. W PZU od ponad dwóch lat tworzy modele oparte o uczenie maszynowe.

Maciej

Delivery Manager w obszarze Big Data & AI
Z IT związany od ponad 20 lat. Zajmował się projektowaniem, utrzymaniem a obecnie rozwojem systemów. Wyznawca teorii, że w IT nie ma rzeczy niemożliwych. Po godzinach golfista i kolarz.

Digital Marketing

28.11

Temat: Jak zadowolić wszystkich? Czyli projektowanie z uwzględnieniem doświadczeń klienta w PZU

Na stronie pzu.pl znajdziesz ponad 200 produktów. Dążymy do tego by każdy klient właśnie w PZU znalazł ofertę szytą na miarę jego potrzeb i chętnie odwiedzał stronę ze względu na jej przyjazny i intuicyjny odbiór.
 
Na naszym warsztacie dowiesz się jak:
  • zaprojektować użyteczną, intuicyjną i zachęcającą do zakupu produktów stronę
  • zadbać o niecierpliwych klientów i co zrobić by chętnie do nas wracali
  • zbieramy feedback i zwinnie wdrażamy zmiany odpowiadające na potrzeby wszystkich klientów
W trakcie tego warsztatu:
  • pokażemy konkretne efekty działań i sposoby na dodawanie perspektywy użytkownika do strony
  • porozmawiamy o tym, jak technologia zmienia podejście do gromadzenia i wykorzystywania doświadczeń klienta

EKSPERCI, KTÓRZY POPROWADZĄ WARSZTAT:

Magdalena

Kierownik Zespołu Digital Marketingu w PZU
Od 5 lat współpracuję z ekspertami i specjalistami z zakresu performance marketingu, kampanii internetowych, analityki internetowej, UX/UI, tworzenia stron internetowych oraz SEO. W DNA mojego zespołu mamy wpisane nieustanny rozwój i zdobywanie nowych umiejętności.

Daniel

Koordynator ds. E-marketingu
Od ponad 2 lat w PZU zajmuje się m. in. tworzeniem stron i całych serwisów internetowych. Wchodząc w buty osób odwiedzających nasze portale, poznaje ich świadome i podświadome zachowania oraz przyzwyczajenia. Na ich bazie buduję rozwiązania, które są przede wszystkim proste, przyjazne i spełniają cele oraz potrzeby użytkowników.

Negocjacje

29.11

Temat: Jak zostać mistrzem negocjacji? Kluczowe umiejętności i zasady, które dadzą Ci przewagę w życiu zawodowym i nie tylko...

Negocjacje to nieodłączny element naszego życia. Bez względu na to, czy studiujemy, prowadzimy firmę, pracujemy w korporacji czy po prostu staramy się uzgodnić harmonogram rodzinnych obowiązków, umiejętność negocjacji jest niezwykle wartościowa. Ale jak stać się mistrzem w tej dziedzinie? Podczas warsztatu omówimy i przećwiczymy kluczowe umiejętności i zasady, które pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu.

W szczególności poruszymy następujące kwestie:

  • czym są negocjacje
  • największy wróg negocjatora
  • co kontrolujemy, a co nie
  • jak podejmujemy decyzję
  • sztuka zadawania właściwych pytań
  • co musi się znaleźć w Twojej agendzie podczas negocjacji
  • sekrety dobrego negocjatora

EKSPERT, KTÓRY POPROWADZI WARSZTAT:

Mikołaj

Manager ds. Współpracy z Przemysłem, PZU LAB SA
Manager z 23-letnim doświadczeniem w pracy dla międzynarodowych koncernów w obszarze rozwoju strategii i biznesu oraz optymalizacji procesów biznesowych (Intel GmbH, ArcelorMittal Distribution Solutions CEE, Smurfit Kappa Poland, TJH2b Analytical Services Ltd). Doświadczenie międzynarodowe w pracy na stanowiskach na obszary EMEA (Europe, Middle East & Africa) oraz CEE (Central & Eastern Europe). Negocjator i coach systemu negocjacyjnego Jim’a Campa. Pasjonat HR Tech i współzałożyciel HRfactory.pl – platformy rekrutacyjnej online wykorzystującej model crowdsourcingu. Absolwent holenderskiej Arnhem Business School oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor artykułów na łamach Pulsu Biznesu, HR Business Partner i WoltersKluwer.

ESG

30.11

Temat: Game Changer, czyli strategiczne podejście do ESG

W trakcie warsztatu razem ze swoim zespołem wcielisz się w rolę strategów. Twoim zadaniem będzie przygotowanie rocznej strategii oraz planu działań ESG dla największego polskiego ubezpieczyciela.

Planowanie odbędzie się w świecie gry przygotowanej przez pracowników Biura Zrównoważonego Rozwoju PZU specjalnie na te warsztaty.

W każdej rundzie gry czekają na Ciebie niespodziewane wydarzenia. Twoja szybka reakcja, strategiczne myślenie i decyzje dotyczące zmian w organizacji przełożą się na sukces całego zespołu.

Dzięki rozgrywce dowiesz się, że na zrównoważony rozwój organizacji ma wpływ bardzo wiele czynników, a przy kreowaniu działań ESG należy pamiętać o wszystkich grupach interesariuszy.

W trakcie spotkania dowiesz się:

  • jak wskazywać kluczowe kierunki rozwoju w oparciu o analizę otoczenia i warunki biznesowe
  • odkryjesz najważniejsze trendy zrównoważonego rozwoju
  • poznasz  kluczowe wyzwania dla branży ubezpieczeniowej 
  • poznasz specyfikę pracy specjalisty w obszarze ESG

EKSPERCI, KTÓRZY POPROWADZĄ WARSZTAT:

Joanna 

Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju
Autorka korporacyjnej strategii ESG Grupy PZU oraz raportów społecznych m.in. samorządów i organizacji kultury. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowania społecznego biznesu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu współpracy CSR biznesu z instytucjami kultury, działalności prewencyjnej oraz kampanii społecznych. W Grupie PZU odpowiada za zarządzanie i wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju. Współpracuje z podmiotami Grupy PZU, organizacjami branżowymi i partnerami społecznymi w zakresie ESG, ochrony środowiska i wpływu na klimat oraz zrównoważonych finansów. Przewodnicząca Grupy ds. zrównoważonych finansów w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  

Lidia  

Koordynatorka ds. ESG
Ekspertka z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Posiada doświadczenie we wdrażaniu strategii CSR, odpowiedzialności w łańcuchu dostaw oraz tworzeniu i ewaluacji strategicznych programów zaangażowania społecznego. Trenerka biznesu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Doświadczenie zdobywała prowadząc projekty doradcze dla polskich i zagranicznych firm. Autorka szkoleń i warsztatów edukacyjnych. Członek zespołu badawczego „Polski konsument i CSR. Barometr CSR 2016”.  

Mariusz  

Koordynator ds. CSR
Od ponad 7 lat zajmuje się w PZU działaniami na rzecz społeczności realizując projekty promujące i poprawiające bezpieczeństwo w lokalnych społecznościach oraz zachęcające do zdrowego i zrównoważonego stylu życia. 

Aktuariat

1.12

Zespoły aktuarialne w firmie ubezpieczeniowej pełnią kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim są to: (1) kalkulacja rezerw i nadzorowanie wszystkich związanych z tym procesów oraz (2) wycena składek ubezpieczeniowych i tworzenie bądź modyfikacja produktów.

Dzięki naszym doświadczonym aktuariuszom - Karolinie i Tomkowi – będziesz mieć okazję poznać aktuariat ubezpieczeń na życie zarówno od strony finansowej (kalkulacja rezerw) jak i pricingu (aktuariat taryfowy). Jeśli lubisz matematykę, statystykę i analizy, weź udział w tym warsztacie i poznaj aktuariat!

Część I

Temat: Rezerwy czyli modelowanie przyszłych przepływów finansowych firmy ubezpieczeniowej.

Podczas tego spotkania zapoznasz się z podstawowymi informacjami dotyczącymi pracy aktuariusza w ubezpieczeniach życiowych. Dowiesz się, czemu służą rezerwy, jak je policzyć i dlaczego firma ubezpieczeniowa nie może bez aktuariuszy istnieć.

Zagadnienia, które poruszymy:

  • czym są rezerwy i dlaczego zakład ubezpieczeń musi je tworzyć
  • jakie elementy są istotne w budowie modelu
  • jak dobieramy założenia i czy ciężko jest przewidzieć przyszłość
  • jak pandemia wpłynęła na wycenę składek i rezerw, czy pokryło się to z naszymi wyobrażeniami oraz czy żeby zostać aktuariuszem koniecznie trzeba mieć szklaną kulę i kota

Rozwiążesz też case study, w trakcie którego wcielisz się w rolę aktuariusza PZU Życie i wykonasz prosty model do prognozy przepływów finansowych – przyszłych składek, świadczeń i kosztów. 

EKSPERT, KTÓRY POPROWADZI WARSZTAT:

Karolina

Dyrektor Biura Aktuarialnego i Główny Aktuariusz PZU Życie SA
Posiada 20 letnie doświadczenie w zawodzie, od wielu lat związana z PZU Życie SA. Lubi odczarowywać obraz aktuariusza jako introwertyka wpatrzonego we własne buty, ceni pracę zespołową i dobrą atmosferę w zespole. Za klucz do sukcesu uważa umiejętności priorytetyzacji zadań i rozumienie potrzeb biznesowych. Prywatnie uwielbia podróżować i fotografować.

Część II

Temat: Wycena ubezpieczeń na życie metodami XX wieku, XXI wieku oraz wizja przyszłości pracy aktuariusza.

W trakcie warsztatu zapoznasz się z podstawową wiedzą dotyczącą wyceny ubezpieczeń na życie. Wcielisz się w rolę aktuariusza z XX wieku, XXI wieku oraz przygotujesz składkę brutto za ubezpieczenie dla rocznie odnawialnego produktu ubezpieczeniowego składającego się z kilku ryzyk. Następnie zaprognozujesz zachowania klientów w oparciu o model elastyczności cenowej.

W trakcie rozwiązywania case study dowiesz się:

  • z jakich danych korzysta aktuariusz
  • jakie są najciekawsze ryzyka ubezpieczeniowe w ofercie grupowej
  • jak można modelować ryzyko netto (klasycznie, GLM)
  • w jaki sposób „ubruttowić” składkę za ryzyko
  • jak mierzy się pozycję rynkową i nią zarządza
  • jak widzimy rozwój pricing’u w najbliższych 5 latach

EKSPERT, KTÓRY POPROWADZI WARSZTAT:

Tomasz

Dyrektor Biura Aktuariatu Taryfowego

W PZU Życie SA odpowiedzialny m.in. za taryfikację ubezpieczeń życiowych, wdrożenia produktowe, opracowanie strategii produktowej oraz zarządzanie danymi produktowymi Spółki. Menedżer z kilkunasto-letnim doświadczeniem aktuarialnym w developmentach produktowych. Lider zespołów wysoko wykwalifikowanych aktuariuszy i data-scientists, odpowiadających za wypracowanie innowacyjnych rozwiązań produktowych w oparciu o nowe narzędzia i metody. Prywatnie interesuje się tenisem ziemnym i stołowym, jak również eksperymentami mąki i wody, czyli nieprostymi wypiekami Tartine Sourdough.

 

 

Porozmawiasz z rekruterem PZU

W ramach Dni Otwartego Biznesu uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji kariery z doświadczonym rekruterem.

Jeśli wyrazisz chęć udziału w spotkaniu umówimy się z Tobą na rozmowę online w ciągu 2. tygodni od zakończenia warsztatu.

 

Dowiedz się więcej

Obserwuj nas na:

 Instagramie – PZU Kariera

 Facebooku – Grupa PZU Kariera

 LinkedIn – PZU

 

Zamknij