Dni Otwartego Biznesu

Dzięki ekspertom PZU poznasz specyfikę pracy w interesującym Cię obszarze i zmierzysz się z rozwiązaniem realnego case study. Dni Otwartego Biznesu to bezpłatne, całodniowe warsztaty dotyczące różnych dziedzin biznesu.

Praktyczna wiedza ma sens.​

Dlaczego warto wziąć udział?

Skorzystasz z wiedzy ekspertów PZU

Sprawdzisz w praktyce wiedzę zdobytą na studiach. Poznasz specyfikę codziennych wyzwań w wybranym przez siebie dziale. Zmierzysz się z realnymi problemami biznesowymi.

Zapewnimy wyżywienie

Podczas wizyty w naszym biurze miło Cię ugościmy i zaprosimy na lunch w naszej firmowej restauracji. Roztacza się z niej widok na całą Warszawę.

Pokryjemy Twoje koszty podróży

Jeśli jesteś spoza Warszawy, otrzymasz bilety PKP. Warunek – minimum tydzień przed warsztatami dostarcz nam formularz ze swoim zamówieniem.

Otrzymasz certyfikat uczestnictwa

Po ukończeniu warsztatu otrzymasz indywidualny certyfikat, który wzbogaci Twoje CV.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 

Czas i miejsce

Dni Otwartego Biznesu odbywają się w grudniu, w siedzibie naszej Centrali w Warszawie.

Warsztaty odbywają się w godzinach 10:00-17:00.

Harmonogram Dni Otwartego Biznesu 2019

Fundusze Inwestycyjne

2.12.2019

Warsztat  będzie się  składał  z dwóch modułów:

Pierwsza część dotyczyć będzie wykorzystania narzędzi e-commerce w sprzedaży Internetowej produktów finansowych i produktów oszczędnościowo-emerytalnych. Zapoznasz się z rozwiązaniem platformy inPZU przeznaczonej do sprzedaży funduszy inwestycyjnych, będziesz mieć możliwość zaproponowania własnego pomysłu!

W drugim panelu dowiesz się jak zarządzać funduszami indeksowymi. Poznasz różne metody liczenia ekspozycji na ryzyko oraz metody wykorzystywane w konstruowaniu portfela funduszu indeksowego. Zasymulujemy różne zdarzenia mające wpływ na zarządzanie portfelem, oraz podejmiemy decyzję jakie transakcje wykonać.

Aplikuj teraz

Innowacje

3.12.2019

W trakcie warsztatu otrzymasz dawkę inspiracji i poznasz  metody wymyślania rozwiązań, metody prototypowania, sposoby wykorzystania technologii w biznesie oraz podejście design thinking i double diamond. Skupimy się na opracowaniu użytecznych rozwiązań odpowiadających na konkretne potrzeby użytkowników końcowych. Rozwiążemy faktyczny problem i stworzymy pomysły, które będą zrozumiałe dla odbiorcy końcowego.

Aplikuj teraz

Aktuatriat Taryfowy

4.12.2019

Na warsztatach zobaczysz jak wygląda praca w Biurze Analityczno-Aktuarialnym, zajmującym się pricingiem ubezpieczeń majątkowych. Uczestnicy zderzą się z problemami związanymi z analizą danych, oceną ryzyka, wyceną produktów ubezpieczeniowych. Uczestnicząc w warsztacie będziesz mieć za zadanie przeprowadzenie analizy, która pozwoli na zlokalizowanie problemów negatywnie wpływających na rentowność produktu ubezpieczeniowego. Będziesz obserwować, wnioskować i szukać rozwiązań, aby później móc przełożyć je na rekomendacje do wdrożenia, które zapewnią poprawę rentowności produktu. Tak blisko procesu są tylko aktuariusze.

Aplikuj teraz

Robotyka

5.12.2019

Warsztat  da Ci praktyczna wiedzę z zakresu robotyzacji, udział w przygotowaniu i wdrożeniu realnego  scenariusza  biznesowego oraz frajdę z obserwowania szybkich efektów pracy grupy. Biorąc w nim udział zyskasz szersze spojrzenie na aspekt robotyzacji procesów, a także będziesz mieć podstawy by racjonalnie zdecydować, czy jest to obszar zawodowy, w którym chcesz i możesz się rozwijać. Warsztat będzie miał formę pracy w grupach – analitycznej, biznesowej i developerskiej. Pracujemy na narzędziu UiPath, jednak udział w warsztacie jest dostępny dla każdego i nie wymaga praktycznej znajomości narzędzi automatyzacji.

Aplikuj teraz

Negocjacje

6.12.2019

Podczas warsztatu poznasz i przećwiczysz  różnicę pomiędzy negocjacjami pozycyjnymi, a negocjacjami problemowymi. Poznasz też kluczowe terminy dla procesu negocjacji pozycyjnych (m.in. BATNA, poziomy aspiracji, techniki negocjacyjne) oraz negocjacji problemowych (m.in. pozycje, stanowiska, interesy). Poznasz techniki negocjacyjne, które pozwolą Ci taniej kupić lub drożej sprzedać. Dowiesz się dlaczego tych technik nie należy stosować w negocjacjach, a które z nich służą budowaniu współpracy. Brzmi  paradoksalnie? Ale takie nie jest. Warsztat ma charakter ćwiczeniowy – rozwiążemy 2-3 studia przypadków.

Aplikuj teraz

IT

9.12.2019

Project Manager IT

Na warsztacie dowiesz się na czym w praktyce polega praca Project Managera (PM-a)  w IT. Czym różni się pracochłonność od czasu trwania zadania, jak poprawnie szacować i harmonogramować prace, jakie są zależności projektowe, które mogą wpłynąć na powodzenie przedsięwzięcia, jak nimi zarządzać oraz z kim jako PM IT musisz codziennie współpracować.

Aplikuj teraz

Agile Teamwork

Chcesz zobaczyć co znaczy zwinna praca? Zastanawiasz się, dlaczego cały świat stawia na zwinne metodyki? Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze. Zapraszamy Cię do dynamicznego świata wiecznie zmieniających się wymagań. Będziesz mieć okazję poznać zwinność od podszewki. Wspólnie z naszymi ekspertami stworzysz swój własny, wyjątkowy produkt,. Gwarantujemy, że  oprócz praktyki poznasz podstawy zwinnego podejścia. I to wszystko w jeden dzień!

Aplikuj teraz

DevOps -  Automatyzacja

Na warsztacie podzielimy się wiedzą jakie wyzwania pojawiają się w pracy w kulturze DevOps w dużej organizacji i jak sobie z nimi radzić za pomocą automatyzacji. Pokażemy metody, narzędzia i technologie wykorzystywane do automatyzacji zarządzania infrastrukturą w dużej skali. Jeżeli chcesz nauczyć się jak pracować mądrze i efektywnie – zapraszamy!

Aplikuj teraz

Sprytne Utrzymanie Aplikacji

W trakcie warsztatu poświęcimy uwagę zagadnieniom związanym z cyklem życia systemów informatycznych po ich wytworzeniu. Wszystko to w  kontekście utrzymania rozwiązań klasy Enterprise. Dowiesz się tu jakie są dobre praktyki i na co należy zwrócić uwagę planując utrzymanie systemu informatycznego tak, aby odbiorca biznesowy był w pełni usatysfakcjonowany. Pokażemy zbiór narzędzi którymi się wspieramy, a także triki usprawniające naszą pracę.

Aplikuj teraz

DevOps – Pętla ∞

Warsztat w trakcie, którego dowiesz się jak wygląda cała ścieżka projektowania, budowy i utrzymania rozwiązań IT klasy Enterprise, czyli jak wygląda IT na  wielką skalę oraz jak w tym wszystkim możemy zmaksymalizować wartość biznesową. Dowiesz się czym jest pętla DevOps, która łączy zagadnienia z dwóch oddzielnych światów IT – świata infrastruktury i świata rozwoju. Po warsztacie będziesz wiedzieć jakich narzędzi użyć, na co kłaść nacisk i czego unikać w pracy DevOpsa oraz jakich paradygmatów używać.

Aplikuj teraz

Cyberbezpieczeństwo

10.12.2019

W trakcie warsztatu poznasz cyberzagrożenia w skali globalnej i osobistej. Omówimy konkretne przypadki aktualnie trwających ataków oraz tych historycznych, w tym również militarnych. Aby w pełni skorzystać z warsztatu nie potrzebujesz dokładnej znajomości technologii, wystarczy ogólna na temat rozwiązań z obszarów sieci (przełączniki, routery), bezpieczeństwa (IPS, WAF, PROXY, NAC), systemów operacyjnych (Windows, Linux). Duże znaczenie będzie miało nieszablonowe, kreatywne myślenie, potrzebne w rozwiązywaniu zadań które przygotowaliśmy.

Aplikuj teraz

E-commerce

11.12.2019

Warsztat będzie polegał na omówieniu i szczegółowej analizie istniejących lub planowanych procesów sprzedażowych i obsługowych w segmencie klienta indywidualnego. W podziale na grupy będziesz mieć możliwość wypracowania nowych rozwiązań lub usprawnień procesów na styku e-Commerce, UX i nowych technologii z naciskiem na analizę danych ilościowych i jakościowych. Celem jest praktyczne poznanie całego procesu planowania i realizacji projektu w obszarze e-Commerce.

Aplikuj teraz

Analiza finansowa

13.12.2019

W trakcie warsztatu pokażemy Ci inne spojrzenie na analizę finansową pod kątem Business Model Canvas (model biznesowy prezentujący sposób w jaki spółka/projekt zarabia pieniądze). Poznasz części składowe sprawozdania, pojęcia Amortyzacji i EBITDA, porównanie dwóch rodzajów rachunku zysków i strat oraz podstawowych mnożników inwestycyjnych. Przećwiczysz także w praktyce Business Model Canvas – będziesz mieć okazję stworzyć  własny model z pomocą moderatora.

Aplikuj teraz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij