Dni Otwartego Biznesu PZU

Niebawem startujemy z kolejną edycją programu!

W trakcie Dni Otwartego Biznesu PZU dowiesz się, jak działa duża organizacja, a nasi eksperci podzielą się z Tobą praktyczną wiedzą biznesową. Warsztaty odbywają się w nowoczesnym i ekologicznym biurze PZU PARK w Warszawie.

Dlaczego warto wziąć udział

Zobaczysz, jak działa zespół

W kilkuosobowej grupie będziesz mieć szansę wykazać się umiejętnościami i wiedzą.

Dowiesz się, jak pracujemy - case study

Postawimy przed Tobą prawdziwe zadania biznesowe – takie, z jakimi sami mierzymy się na co dzień. Pokażemy Ci, jakie narzędzia i metody stosują nasi eksperci.

Poznasz naszych ekspertów

Warsztaty poprowadzą eksperci PZU.

Porozmawiasz z rekruterem

W trakcie spotkania skonsultujesz swoje CV, poznasz etapy rekrutacji oraz rozwiejesz wątpliwości dotyczące kariery.

Dostaniesz informację zwrotną

Prowadzący omówią przygotowane rozwiązania zadań. Powiedzą, co było dobrze, a co warto robić inaczej.

Spotkasz się z nami w PZU Park

Warsztaty odbędą się w nowoczesnym i ekologicznym biurze przy Rondzie Ignacego Daszyńskiego 4 w Warszawie.

Otrzymasz certyfikat

Certyfikat będzie wartościową pozycją w Twoim CV.

Opłacimy Twoją podróż

Osobom spoza Warszawy zapewniamy bilety PKP.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Rekrutacja

Terminy rekrutacji oraz warsztatów ogłosimy jesienią 2023 roku.


Wybierz warsztat

Poznaj tematy warsztatów z 2022 roku. W nowej edycji będą czekać na Ciebie także nowe obszary biznesowe PZU.

Modelowanie ryzyka w ubezpieczeniach

28.11.2022

Temat: Modelowanie ryzyka Powszechnej Życiowej Ubezpieczalni (PŻU) 

W trakcie warsztatu zapoznasz się z podstawową wiedzą dotyczącą modelowania ryzyka w ubezpieczeniach. Wcielisz się w rolę pracownika Powszechnej Życiowej Ubezpieczalni (PŻU) i wykonasz prosty model do kalkulacji kapitałowych wymogów wypłacalności. 
 
W trakcie rozwiązywania case’u dowiesz się:  
  • jakie ryzyka wpływają na sytuację finansową ubezpieczalni, 
  • jak można modelować wpływ pandemii na zobowiązania ubezpieczeniowe,   
  • jak optymalizować portfel aktywów w kontekście dopasowania do zobowiązań, 
  • jak można modelować interakcje między ryzykami finansowymi, a aktuarialnymi, 
  • czym są kapitałowe wymogi wypłacalności oraz jak można je wyznaczać. 

Ekspert

Tomasz  

Kierownik Zespołu Modelowania Ryzyka, PZU SA/ PZU Życie SA. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy, wdrażania i oceny modeli ryzyka. Doświadczenie w biznesie łączy z powodzeniem z pracą nauczyciela akademickiego, przybliżając studentom teoretyczne i praktyczne aspekty modelowania. Z ryzykiem styka się regularnie: w pracy budując modele, a w czasie wolnym szturmując alpejskie ściany. 

APLIKUJ

Laboratorium Innowacji

28.11.2022

Temat: Oddział 4.0, czyli jak budować relacje z klientem przyszłości 

Firma z tradycjami kontra klient z przyszłości - jakich rozwiązań oczekuje nowe pokolenie? Jak możemy pomóc młodym dorosłym odnaleźć się w ubezpieczeniowym uniwersum?  

W świecie VUCA swoją rolę na nowo definiuje także branża ubezpieczeniowa. Jaka będzie rola oddziału PZU i jak on powinien wyglądać, aby budować pozytywny Customer Experience? Oto zadanie, które na Ciebie czeka!  

Podczas warsztatu niezbędnym krokiem będzie analiza problemów i oczekiwań nowej grupy klientów PZU.  To podstawa, na której można budować nowe rozwiązania: produktowe i usługowe. Zdefiniowanie nowej propozycji wartości dla klientów ubezpieczeniowych z „pokolenia Z” będzie jednym z wyzwań stojących przed uczestnikami warsztatu. Na co dzień, mierzą się z nim wszyscy gracze na rynku ubezpieczeń, którzy chcą wzmocnić swoją pozycję i docierać do nowych klientów. 

W trakcie warsztatu: 

  • nauczysz się tworzyć rozwiązania budujące wartość dla klienta i biznesu, 
  • wykorzystasz narzędzia, z których na co dzień korzystają projektanci usług, 
  • poznasz realne wyzwania, z jakimi możesz spotkać się w prawdziwym środowisku biznesowym, 
  • poznasz wyzwania i trendy, które kształtują innowacyjne działania w branży ubezpieczeń w skali lokalnych i globalnych graczy rynkowych, 
  • zdobędziesz wiedzę, którą możesz wykorzystać w tworzeniu nowych rozwiązań dopasowanych do potrzeb określonej grupy klientów, definiowaniu założeń projektów, innowacyjnych, projektowaniu produktów cyfrowych (User Experience), szybkiego i efektywnego prototypowania. 

Eksperci:

Anna  

Z Grupą PZU związana od 2013 roku. Od 2017 roku jako Ekspert ds. Innowacji w Laboratorium Innowacji. Odpowiada za analizy, weryfikacje dostępnych na rynku rozwiązań i technologii oraz możliwości ich zastosowania. Poszukuje dostawców rozwiązań, nawiązuje kontakty z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami i start-upami oraz wspierania biznes w realizacji innowacyjnych projektów.  

Aleksandra P.  

Analityk Innowacji w Laboratorium Innowacji, z Grupą PZU związana od blisko 3 lat. Absolwentka SGH w Warszawie oraz programu CEMS MIM na uniwersytecie WU Vienna University of Economics and Business. Odpowiada za przeprowadzenie researchy i analiz rynkowych w poszukiwaniu najlepiej rokujących start-upów, które mogą wspierać działalność biznesową firmy oraz wspiera Project Managerów w projektach pilotażowych i wdrożeniach najlepszych rozwiązań. Prywatnie interesuje się tenisem oraz literaturą fantastyczną.  

Aleksandra B.  

Od 5 lat współpracuje z różnorodnymi zespołami projektowymi, zarówno jako uczestnik warsztatów, jak i moderator. Mimo ukończenia studiów, bliskie jej sercu są organizacje studenckie. Z wykształcenia analityczka trendów, ma doświadczenie także w branży PR. Teraz rozwija umiejętności projektowe i komunikacyjne w Zespole Laboratorium Innowacji, do którego trafiła w ramach programu praktyk i staży PZU. 

APLIKUJ

ESG

29.11.2022

Temat: Game Changer, czyli strategiczne podejście do ESG 

PZU przygotowuje się do aktualizacji Strategii ESG, czyli dokumentu dotyczącego wpływu firmy na środowisko, jej społecznej odpowiedzialności i odpowiedzialnego zarządzania. Na czas warsztatu wcielicie się w rolę pracowników Biura Zrównoważonego Rozwoju, którzy są odpowiedzialni za całościowe przygotowanie Strategii.

 

Waszym zadaniem będzie przygotowanie kierunków rozwoju, zaproponowanie zmian w obecnej strategii lub dodatkowych obszarów, które do tej pory nie zostały uwzględnione. Swoją rekomendację dla Zarządu przygotujecie w oparciu o analizę raportu z sesji dialogowej, trendów rynkowych i oczekiwań kluczowych obszarów biznesowych firmy. 

W trakcie tego warsztatu dowiesz się, jak: 

  • analizować potrzeby interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych,  
  • wskazywać kluczowe kierunki rozwoju w oparciu o analizę otoczenia i warunki biznesowe,  
  • odkryjesz najważniejsze trendy zrównoważonego rozwoju,  
  • poznasz podstawowe narzędzia niezbędne do tworzenia planów i strategii ESG,  
  • odkryjesz kluczowe wyzwania dla branży ubezpieczeniowej,  
  • poznasz specyfikę pracy specjalisty w obszarze ESG. 

Prowadzący

Joanna 

Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju. Autorka korporacyjnej strategii ESG Grupy PZU oraz raportów społecznych m.in. samorządów i organizacji kultury. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowania społecznego biznesu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu współpracy CSR biznesu z instytucjami kultury, działalności prewencyjnej oraz kampanii społecznych. W Grupie PZU odpowiada za zarządzanie i wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju. Współpracuje z podmiotami Grupy PZU, organizacjami branżowymi i partnerami społecznymi w zakresie ESG, ochrony środowiska i wpływu na klimat oraz zrównoważonych finansów. Przewodnicząca Grupy ds. zrównoważonych finansów w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  

Lidia  

Koordynatorka ds. ESG Ekspertka z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Posiada doświadczenie we wdrażaniu strategii CSR, odpowiedzialności w łańcuchu dostaw oraz tworzeniu i ewaluacji strategicznych programów zaangażowania społecznego. Trenerka biznesu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Doświadczenie zdobywała prowadząc projekty doradcze dla polskich i zagranicznych firm. Autorka szkoleń i warsztatów edukacyjnych. Członek zespołu badawczego „Polski konsument i CSR. Barometr CSR 2016”.  

Mariusz  

Koordynator ds. CSR. Od ponad 7 lat zajmuje się w PZU działaniami na rzecz społeczności realizując projekty promujące i poprawiające bezpieczeństwo w lokalnych społecznościach oraz zachęcające do zdrowego i zrównoważonego stylu życia. 

APLIKUJ

IT – scrum

29.11.2022

Temat: Poznaj i poczuj zwinność – scrum w teorii i praktyce 

Zastanawiasz się, na czym tak naprawdę polega scrum? Chcesz zobaczyć, co znaczy praca w zespole zwinnym? Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze.  

Zapraszamy Cię do dynamicznego świata wiecznie zmieniających się wymagań. Jako uczestnik warsztatów poznasz zwinność od podszewki. Wspólnie z naszymi ekspertami stworzysz swój własny produkt. I to wszystko w jeden dzień! „Nauka przez zabawę" w tym przypadku to nie pusty slogan, a oprócz praktyki odkryjesz podstawy zwinnego podejścia. 

W trakcie tego warsztatu, dowiesz się: 

  • czym jest scrum i w jakim celu się go używa,  
  • poznasz podstawy scrum’a i przećwiczysz zdobytą wiedzę w praktyce,  
  • przygotujesz się do dalszego rozwoju zawodowego.

Eksperci:

Ilona 

Scrum Master. Pracuje w branży IT od 2015 roku. W tym czasie zajmowała różne stanowiska w procesie tworzenia oprogramowania – od testera, przez problem managera, koordynatora testów, aż do scrum Mastera. Na co dzień pracuje z zespołami zwinnymi wspierając ich w efektywnym działaniu oraz ciągłym usprawnianiu procesu. Prywatnie uwielbia włoską kuchnię i kulturę, więc najchętniej każde wakacje spędzałaby w Italii :)  

Marlena  

Scrum Master. W PZU pracuje od 2013 roku i od tego czasu sprawdzała się na różnych stanowiskach związanych nie tylko z wytwarzaniem oprogramowania. Obecnie jako scrum Master współpracuje z dwoma zespołami wytwórczymi. Oprócz tego angażuje się w szerzenie agile’owej wiedzy w organizacji m.in. organizując szkolenia i warsztaty. Prywatnie uwielbia zwierzęta i caravaningowe życie. Organizuje zbiórki dla schronisk dla zwierząt, a swoją przyczepą campingową wraz z mężem i psem Lilą zwiedza Polskę i Europę.  

Ania  

Agile Coach. Od 2013 pracuje w branży IT. Pierwsze kroki stawiała jako członek zespołu developerskie w projekcie Everest. Tam też zaczęła pełnić rolę Product Ownera uczestnicząc w tworzeniu jednego z najważniejszych systemów PZU. Od roku pełni rolę Agile Coacha wspierając PZU w dążeniu do tworzenia jak najbardziej wartościowych produktów w krótkim cyklu wytwórczym i opieraniu swoich działań na wiedzy zebranej od klienta. Od kilku lat z sukcesem współtworzy warszawską społeczność zwinną poprzez organizację wydarzeń w ramach AgileWarsaw. Jest też członkiem rady programowej konferencji AgileByExample. Prywatnie, każdą wolną chwilę poświęca swoim dwóm psom :)  

Julia  

Agile Coach. Jest pasjonatką pracy z ludźmi z dużą świadomością relacji społecznych. Od ponad 7 lat aktywnie rozwija się zawodowo w ramach Grupy PZU. Obecnie jako spełniony Agile Coach, wspiera transformacje zarówno zespołów, jak i całej organizacji, podążających w kierunku zwinności. Prywatnie, miłośniczka tańca i gry na gitarze. 

Aplikuj

Sprzedaż korporacyjna

30.11.2022

Temat: Sprzedaż korporacyjna – negocjacje 

Zabierzemy Cię do dynamicznego świata niestandardowych potrzeb ubezpieczeniowych klientów korporacyjnych. Ubezpieczenie podróży na Marsa i budowa bazy badawczej? Czemu nie…  

Rozwiązując ten case study, doświadczysz, co oznacza zwinne podejście do realizacji nawet najbardziej wysublimowanych i indywidualnych potrzeb klienta biznesowego. Wspólnie z naszymi ekspertami nauczysz się, jak na nie reagować i spełniać oczekiwania klienta. 

W trakcie tego warsztatu:  

  • poznasz techniki negocjacyjne,  
  • przeprowadzisz analizy potrzeb kupujących i sprzedających,  
  • dowiesz się, w jaki sposób przygotować się do ważnych / trudnych spotkań.  

Pozyskane informacje  wykorzystasz nie tylko w przyszłej pracy zawodowej, ale i w codziennym życiu. 

 

Ekspert 

Wojtek  

Dyrektor ds. Klientów Strategicznych. Od kilkunastu lat pracownik firm z branży ubezpieczeniowej. Wcześniej underwriter, a obecnie szef zespołu obsługującego największych klientów korporacyjnych PZU. O negocjacjach wie naprawdę wszystko.  

W warsztacie wspomogą go Eksperci z pionu PKK współpracujący z największymi podmiotami gospodarczymi w Polsce. 

APLIKUJ

E-commerce

30.11.2022

Temat: PZU to nie tylko ubezpieczenia – sport i zdrowie w benefitach 

Czy PZU zajmuje się tylko ubezpieczeniami? Oczywiście, że nie! W naszej organizacji znajdziesz specjalistów także w innych dziedzinach. Również tych od platform benefitowych! W trakcie warsztatu wypracujesz najciekawsze propozycje mieszanek produktowych w ramach Ekosystemu Benefity. Połączysz substancje sportowe, lifestyle’owe, dietetyczne, fitness, zdrowotne czy ubezpieczeniowe. A wszystko to w atrakcyjnej dla Gen Z ofercie. 

 Zostaniesz także przeprowadzony przez proces rozwoju aplikacji mobilnej od pomysłu, przez dostarczenie mvp, skalowanie rozwiązania aż do jego pełnej komercjalizacji. 

W trakcie warsztatu dowiesz się: 

  • jak PZU może dostosować swoją platformę benefitów pracowniczych do potrzeb pokolenia Z, 
  • czym są benefity pozapłacowe. Czego możesz oczekiwać od swojego przyszłego pracodawcy – poza wynagrodzeniem, aby efektywnie Cię motywować, angażować i czuć się dobrze w pracy, 
  • z czym można łączyć produkty ubezpieczeniowe, by zwiększyć ich atrakcyjność, 
  • czy aplikacje i platformy trackujące aktywność sportową to hit, czy kit,  
  • jak określić, czy usługa lub funkcjonalność odpowiadają na realne potrzeby użytkowników, 
  • jak ciekawy pomysł na produkt zamienić w przynoszące korzyści rozwiązanie mobilne.

Dzięki warsztatowi wzbogacisz swoją wiedzę o: 

  • realia product developmentu na prawdziwych przykładach biznesowych, 
  • zasady budowania i ewaluacji biznesplanów w zakresie usług cyfrowych,  
  • umiejętność kreowania i oceny proponowanych rozwiązań biznesowych, 
  • pracę w metodyce design thinking. 

Eksperci 

Mateusz   

W PZU kieruje pracami nad rozwojem innowacyjnego Ekosystemu Benefitów dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Przez lata budował cyfrowe systemy angażowania i interakcji z klientami, platformy łączące świat ubezpieczeń z elementami lifestyle’u, współtworzył projekt PZU Sport – abonamentów sportowych, odpowiadał za budowę pierwszego w PZU programu benefitowego dla klientów indywidualnych. Prywatnie interesuje się fizyką, skrzypcami, winem i Legią Warszawa. 

Grzegorz  

W PZU odpowiedzialny za rozwój kanałów internetowych dla klienta indywidualnego – moje.pzu.pl oraz mojePZU mobile. Menedżer z doświadczeniem we wdrożeniach IT oraz projektach M&A. Ekspert ds. ubezpieczeń, finansów oraz zarządzania projektami. Lider zespołów odpowiadających za transformację cyfrową skomplikowanych ekosystemów biznesowych, rozwój nowych technologii, UX/UI i e-commerce. Prywatnie gracz ultimate frisbee, koneser barów orientalnych, mąż wspaniałej żony i tata wspaniałej córki. 

APLIKUJ

 

 

 

Porozmawiasz z rekruterem PZU

Na zakończenie Dni Otwartego Biznesu PZU uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji z doświadczonym rekruterem.

 

Dowiedz się więcej

Obserwuj nas na:

 Instagramie – PZU Kariera

 Facebooku – Grupa PZU Kariera

 LinkedIn – PZU

 

Zamknij