Specjalista ds. Modeli i Analiz Ilościowych Ryzyka Kredytowego

Warszawa, mazowieckie
Nr ref.000010627
Publikacjatydzień temu
Termin składania aplikacji2020-12-23

Podobne oferty

Twoje zadania:

  • dokonywanie ilościowego pomiaru ryzyka kredytowego na poziomie portfelowym i indywidualnym, w tym sporządzanie kalkulacji wartości odpisów na ryzyko kredytowe dla portfeli inwestycyjnych,
  • wykonywanie analiz ilościowych na potrzeby raportowania ryzyka kredytowego i ryzyka koncentracji (w tym kalkulacja miar i wskaźników ryzyka),
  • wsparcie techniczne w procesach projektowania, wdrażania i utrzymywania modeli pomiaru i zarządzania portfelowym ryzykiem kredytowym i koncentracji oraz modeli ratingowych i scoringowych wykorzystywanych do zarządzania ryzykiem instrumentów dłużnych (wykonywanie parametryzacji, wyliczeń testowych, analiz statystycznych i ilościowych),
  • tworzenie i utrzymywanie narzędzi o charakterze pomocniczym oraz baz danych na potrzeby zarządzania ryzykiem kredytowym i koncentracji oraz zasilania modeli ilościowych,
  • monitorowanie modeli ryzyka kredytowego oraz wprowadzanie w nich zmian wraz ze sporządzaniem dokumentacji.

Czekamy na Ciebie, jeśli:

  • masz ok. 2 letnie doświadczenie w analizie ilościowej ryzyka kredytowego (mile widziane doświadczenie w budowaniu lub walidacji modeli ryzyka kredytowego lub ryzyka portfeli instrumentów dłużnych),
  • znasz metody pomiaru ryzyka kredytowego dla indywidualnych ekspozycji, w szczególności w zakresie parametrów takich jak PD, LGD i ECL,
  • znasz regulacje zewnętrzne w zakresie tworzenia odpisów na ryzyko kredytowe (MSSF 9),
  • potrafisz wykorzystywać w pracy i rozwiązywać zagadnienia z zastosowaniem matematyki finansowej, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa,
  • umiesz programować w językach wysokiego poziomu (np. Python, R, VBA itp.),
  • umiesz tworzyć i programować bazy danych (np. Access, SQL itp.) i biegle posługujesz się MS Excel,
  • masz wykształcenie wyższe z zakresu nauk ścisłych i swobodnie posługujesz się językiem angielskim.

Korzyści dla Ciebie:

  • umowa o pracę
  • atrakcyjny system wynagradzania
  • profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych
  • opieka medyczna w PZU Zdrowie
  • program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU
  • benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe