Kierownik ds. Przeglądów Okresowych Klienta

Warszawa, mazowieckie
Nr ref.000018103
Publikacja4 tygodnie temu
Termin składania aplikacji2024-04-29
Tryb pracypraca hybrydowa

Podobne oferty

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie procesem KYC Analiz Klienta w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, w tym: monitorowaniem klientów, proaktywną aktualizacją danych, przeglądami okresowymi klienta, stosowaniem Środków Bezpieczeństwa Finansowego
  • Odpowiedzialność za proces identyfikacji i weryfikacji Beneficjentów Rzeczywistych (BRz), polegającym na zebraniu z różnych źródeł dokumentacji pozwalającej na ustalenie BRz, analizie dokumentacji i ustaleniu BRz, weryfikacji zgodności z zapisami w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych, zgłaszaniu do MF rozbieżności ustaleń BRZ z zapisami w CRBR
  • Koordynacja współpracy z komórkami w PZU Życie SA w obszarach sprzedaży, likwidacji i operacji dokonującymi weryfikacji danych klientów, BRz, przeglądów okresowych klienta oraz koordynuje wsparcie komórek PZUZ w zakresie procesów KYC
  • Zapewnienie wsparcia merytorycznego i szkoleniowego dla wykonania ww procesów

Nasze wymagania

  • Min. 5 lat doświadczenia zawodowe w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w instytucjach finansowych, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym
  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość przepisów w zakresie AML oraz sposobu ich implementacji w procesach biznesowych
  • Doświadczenie w prowadzeniu czynności sprawdzających i postępowań wyjaśniających, kontroli i audytów w zakresie AML
  • Doświadczenie i praktyczna wiedza z zakresu przeprowadzania procesu KYC, weryfikacji osób i podmiotów, ustalania beneficjentów rzeczywistych
  • Znajomość przepisów prawa z obszaru przeciwdziałania praniu pieniędzy, przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej, bezpieczeństwa informacji
  • Znajomość procesów biznesowych w PZU Życie SA w szczególności sprzedażowych i operacyjnych

To oferujemy

  • Praca w modelu hybrydowym z elastycznymi godzinami rozpoczęcia
  • Umowa o pracę
  • Motywujący system wynagrodzeń
  • Pracowniczy Program Emerytalny w wysokości 7% opłacany przez pracodawcę
  • Opieka medyczna w PZU Zdrowie
  • Zniżka pracownicza do 50% na ubezpieczenia (m. in. PZU DOM, PZU AUTO)
  • Platforma benefitowa m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe
  • Elastyczna oferta grupowego ubezpieczenie na życie w wielu wariantach
  • Dostęp do bazy szkoleń cyfrowych oraz nowoczesnych platform edukacyjnych
  • Szkolenia i programy rozwojowe dla pracowników i menedżerów
  • Coroczne konferencje i inicjatywy promujące rozwój kompetencji przyszłości, z udziałem uznanych prelegentów
  • Programy i działania wellbeingowe dla pracowników
  • 2 dni w roku na wolontariat pracowniczy (możesz zrealizować autorski projekt wolontariacki lub wziąć udział w akcji zorganizowanej przez Fundację PZU)
  • Możliwość rozwoju pasji sportowych w ramach 15 sekcji PZU Sport Team (od Badmintona – po Żeglarstwo)
  • Najbardziej zielone biuro w Warszawie (PZU Park) ze strefami relaksu i siłownią