PZU PZU

Jak przebiega rekrutacja?

 

DOKUMENTY APLIKACYJNE

 • Aktualne oferty pracy w PZU znajdziesz tutaj.
 • Zapoznaj się z naszą ofertą. Jeżeli zainteresuje Cię dane ogłoszenie, sprawdź, czy spełniasz określone w nim wymagania.
 • Wyślij CV i list motywacyjny (jeśli jest wymagany) na podany w ogłoszeniu adres mailowy. Pamiętaj, że CV jest Twoją wizytówką – zadbaj o jego przejrzystość i chronologię. Postaraj się, aby zawierało informacje, które są istotne dla stanowiska, na jakie aplikujesz.
 • Jeśli Twoje kwalifikacje będą zgodne z naszymi wymaganiami, zadzwoni do Ciebie opiekun rekrutacji. Wspólnie ustalicie termin pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.


ROZMOWA KWALIFIKACYJNA


Na rozmowę kwalifikacyjną zarezerwuj sobie co najmniej godzinę. W jej trakcie spotkasz się z opiekunem rekrutacji oraz z potencjalnym przełożonym. Chcemy Cię poznać, dowiedzieć się, jakie są Twoje doświadczenia, motywacje i oczekiwania. Na spotkaniu pojawią się też pytania merytoryczne. Pamiętaj, że to spotkanie jest również okazją do zadania pytań nam – chętnie omówimy interesujące Cię tematy.


DODATKOWE ELEMENTY REKRUTACJI

Szukając pracowników na niektóre stanowiska, w procesie rekrutacji wykorzystujemy także:

 •  Kwestionariusze osobowościowe

Kwestionariusze badają Twoje cechy osobowości. Ich wypełnienie zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Dzięki kwestionariuszom osobowościowym możemy dowiedzieć się m.in. tego, w jakich warunkach najlepiej wykorzystasz swój potencjał;

 •  Testy umiejętności

Testy umiejętności analizują Twoją wiedzę i umiejętności. Mogą mieć formę pytań zamkniętych jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru bądź też pytań otwartych czy zadań. Każdy z kandydatów dostaje taki sam zestaw, więc wszyscy mają równe szanse. Tą metodą najczęściej badane są umiejętności analityczne;

 •  Próbki pracy

Możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, jakie na co dzień wykonuje się na stanowisku pracy, na które aplikujesz. Dzięki temu:

 1. dowiesz się, czym będziesz się zajmować,
 2. zdecydujesz, czy dana praca spełnia Twoje oczekiwania.
   
 • Assessment center

Podczas assessment center (centrum oceny), poprosimy Cię o wypełnienie testu, udział w wywiadzie indywidualnym lub ćwiczeniu zespołowym. W ten sposób nasi eksperci poznają m.in. Twoje kompetencje i predyspozycje.


ZAKOŃCZENIE REKRUTACJI

Nieważne, jak Ci poszło na rozmowie lub testach – zawsze poinformujemy Cię o wynikach rekrutacji.
Jeżeli to Ciebie wybierzemy, poinformujemy Cię także o formalnościach związanych z podpisaniem umowy o pracę.

Po rozpoczęciu pracy przejdziesz kompleksowe szkolenie wprowadzające (Centrala), otrzymasz dostęp do pakietu wstępnych kursów e-learningowych i portalu dla nowego pracownika. W trakcie wdrażania się do naszej organizacji wesprze Cię też mentor.

Do zobaczenia!