Menedżer ds. Procesów AML

Warszawa, mazowieckie
Nr ref.000018230
Publikacja2 tygodnie temu
Termin składania aplikacji2024-06-02
Sposób rekrutacji
Rekrutacja online
Tryb pracypraca hybrydowa

Podobne oferty

Twój zakres obowiązków

  • Wsparcie AMLRO na szczeblu Grupy PZU i AMLRO w PZU Życie SA w wykonywaniu obowiązków zgodnie z przepisami prawa polskiego, stanowiskami UKNF oraz organów unijnych
  • Przygotowanie i uzgadnianie ze Spółkami Grupy PZU standardów wykonywania obowiązków AML/CFT w Grupie PZU, w tym przygotowanie Polityki Grupowej, standardów grupowych, zasad wymiany informacji, raportowania dot. AML w Grupie PZU
  • Przygotowanie oceny ryzyka prania pieniędzy w Grupie PZU oraz PZU Życie SA, w tym przygotowanie i uzgodnienie w Grupie PZU metodyki oceny ryzyka AML i CFT
  • Odpowiedzialność za obszar legislacji wewnętrznej w zakresie AML w PZU Życie SA, w tym: opracowanie Polityk bezpieczeństwa, procedur i innych regulacji wewnętrznych dot. AML, monitorowanie zmian w regulacjach poprzez przygotowywanie dokumentacji i rekomendacji, koordynowanie procesu legislacyjnego i monitoring wdrożenia dokumentów, uczestnictwo w warsztatach i proponowanie zmian w procesach biznesowych oraz opiniowanie wytworzonych dokumentów pod kątem ograniczania zagrożeń wynikających z AML
  • Koordynacja okresowej sprawozdawczości zarządczej z zakresu AML/CFT w PZU SA i PZU Życie SA, w tym raportów dla Zarządów i Rad Nadzorczych z wykonywania obowiązków AML/CFT

Nasze wymagania

  • Znajomość przepisów w zakresie AML/CFT
  • Znajomość koordynacji zagadnień AML/CFT w grupie kapitałowej
  • Znajomość sposobu implementacji środków bezpieczeństwa finansowego w procesach instytucji finansowych
  • Doświadczenie w tworzeniu strategii, polityk, procedur w zakresie AML/CFT
  • Znajomość procesów biznesowych w instytucjach finansowych
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu kontroli w celu zapewnienia zgodności z wymaganiami prawa powszechnego.
  • 5 letnie doświadczenie w obszarze Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w instytucjach finansowych lub Koordynacja zagadnień AML w grupie kapitałowej
  • Wykształcenie wyższe

To oferujemy

  • Praca w modelu hybrydowym z elastycznymi godzinami rozpoczęcia
  • Umowa o pracę
  • Motywujący system wynagrodzeń
  • Pracowniczy Program Emerytalny w wysokości 7% opłacany przez pracodawcę
  • Opieka medyczna w PZU Zdrowie
  • Zniżka pracownicza do 50% na ubezpieczenia (m. in. PZU DOM, PZU AUTO)
  • Platforma benefitowa m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe
  • Elastyczna oferta grupowego ubezpieczenie na życie w wielu wariantach
  • Dostęp do bazy szkoleń cyfrowych oraz nowoczesnych platform edukacyjnych
  • Szkolenia i programy rozwojowe dla pracowników i menedżerów
  • Coroczne konferencje i inicjatywy promujące rozwój kompetencji przyszłości, z udziałem uznanych prelegentów
  • Programy i działania wellbeingowe dla pracowników
  • 2 dni w roku na wolontariat pracowniczy (możesz zrealizować autorski projekt wolontariacki lub wziąć udział w akcji zorganizowanej przez Fundację PZU)
  • Możliwość rozwoju pasji sportowych w ramach 15 sekcji PZU Sport Team (od Badmintona – po Żeglarstwo)
  • Najbardziej zielone biuro w Warszawie (PZU Park) ze strefami relaksu i siłownią