Członek Zarządu PZU SA

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu ubezpieczeń, zarządzania, finansów i sprzedaży.

W 2003 r. ukończył roczne studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na Wydziale Finansów i Bankowości. Ukończył również AMP Advanced Management Program zatwierdzony przez IESE University of Navarra.

Od początku swojej kariery zawodowej związany z rynkiem ubezpieczeń w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych – od 2005 r. w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przez kilka lat pełnił funkcje menedżerskie, aby ostatecznie w 2008 r. zająć stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży (Kanał Brokerski). Od 2011 r. zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A., gdzie odpowiadał za kierowanie Departamentem Ubezpieczeń Korporacyjnych i brał czynny udział w budowaniu i realizacji strategii firmy. W 2018 r. dołączył do Grupy MAK jako Wiceprezes spółek: MAK ubezpieczenia i STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi. Następnie w maju 2019 r. objął funkcję Prezesa Zarządu MAK International Sp. z o.o.  a w listopadzie 2020 r. został Wiceprezesem Zarządu brokera reasekuracyjnego MAK Re.

Posiada zdany egzamin brokerski (2018 r.).

Członek Zarządu PZU SA

Członek Zarządu PZU SA od 12 kwietnia 2024 roku.

Od ponad 30 lat jest menadżerem związanym z branżą finansową i ubezpieczeniową. Jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także studia na Wirtschaftsuniversität Wien. Uczestniczył w szkoleniach dla najwyższej kadry zarządzającej, w tym Harvard Business School, Kellogg School of Management oraz Chicago GSB (Booth School of Business). Jest współtwórcą fintechów, ekspertem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi, wieloletnim prezesem zarządu instytucji finansowych. Jest założycielem i byłym CEO Trasti - insurtecha i ubezpieczyciela cyfrowego stworzonego w JV z Triglav DD oraz Swiss Re.

 

Jest absolwentem Akademii Rolniczej, Wydziału Rolniczego w Poznaniu oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu ubezpieczeń, zarządzania, finansów i sprzedaży. W 2003 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na Wydziale Finansów i Bankowości. Ukończył również AMP Advanced Management Program zatwierdzony przez IESE University of Navarra.

Zawodowo związany z rynkiem ubezpieczeń w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych, od 2005 r. w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Przez kilka lat pełnił funkcje menadżerskie, aby ostatecznie w 2008 r. zająć stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży (Kanał Brokerski). Od 2011 r. dyrektor zarządzający w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA, odpowiedzialny za Departament Ubezpieczeń Korporacyjnych. W 2018 r. dołączył do Grupy MAK jako wiceprezes spółek: MAK ubezpieczenia, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi oraz brokera reasekuracyjnego - MAK Re. Od maja 2019 r. prezes zarządu MAK International. Posiada zdany egzamin brokerski (2018).