Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie

Organizacja leczenia za granicą

Poważna choroba może się okazać jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. 
Zorganizujemy Twoje leczenie za granicą i pokryjemy jego koszty w razie zachorowania na nowotwór albo konieczności przeprowadzenia operacji kardiochirurgicznej, operacji neurochirurgicznej lub przeszczepu.

Dla kogo

Możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie dodatkowe jeśli zawierasz lub posiadasz jedno z poniższych ubezpieczeń:

Przed zawarciem ubezpieczenia poprosimy Cię o uzupełnienie ankiety medycznej.

Ubezpieczenie możesz zawrzeć również dla małżonka lub partnera, wtedy z ubezpieczeniem dodatkowym należy zawrzeć dodatkowe indywidualne ubezpieczenie terminowe na życie.

Jak to działa

Zorganizujemy Twoje leczenie za granicą i pokryjemy jego koszty w razie zachorowania na nowotwór albo konieczności przeprowadzenia operacji kardiochirurgicznej, operacji neurochirurgicznej lub przeszczepu – aż do 2 mln euro.

Co można zyskać

Jeśli zachorujesz zapewnimy Ci opiekę w razie:

Zachorowania na nowotwór (złośliwy, złośliwy w stadium in situ, ciężką dysplazję nowotworową).

Operacji kardiochirurgicznych (zastawki serca lub by-pass).

Operacji neurochirurgicznych (mózgu lub łagodnego guza rdzenia kręgowego). 

 

Przeszczepu (narządów lub szpiku kostnego).

Jak Ci pomożemy

  • Druga opinia medyczna – wyniki Twoich badań zweryfikuje zagraniczny lekarz. Zaproponuje również plan leczenia. 
  • Wsparcie specjalistów – zagraniczni lekarze ustalą odpowiedni dla Ciebie plan leczenia i miejsce, w którym je odbędziesz. Nie musisz szukać rozwiązania na własną rękę.
  • Czas – szybkie rozpoczęcie leczenia zwiększy Twoje szanse na powrót do zdrowia. 
  • Kompleksowość – pokryjemy koszty leczenia i jego organizacji: transportu, pobytu w szpitalu, operacji, leków, wyżywienia itd. 
  • Komfortowe warunki leczenia – zapewnimy opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego i leczenie w nowoczesnym szpitalu. 
  • Odciążenie bliskich – organizacją leczenia zajmują się specjaliści, a dzięki temu Twoja rodzina będzie mogła spędzać czas z Tobą.

Jak działa ubezpieczenie

Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji leczenia za granicą wystarczy, że skontaktujesz się z Centrum Obsługi Klienta pod nr (22) 505 12 54 (opłata zgodna z taryfą operatora), a my zorganizujemy wszystko za Ciebie.

Na podstawie dokumentacji medycznej lekarz pracujący za granicą ponownie oceni Twój stan zdrowia i zaproponuje plan leczenia.

Zarekomendujemy Ci 3 szpitale za granicą, które specjalizują się w leczeniu danej choroby. Możesz wybrać spośród nich tę klinikę, w której chcesz się leczyć.

Ustalimy z Tobą datę wyjazdu, zapewnimy bilety oraz transport na lotnisko lub dworzec, również dla osoby towarzyszącej. Odbierzemy Was za granicą i zawieziemy do hotelu.

Zorganizujemy i opłacimy pobyt oraz leczenie w szpitalu, m.in. badania, operacje, leki, opiekę lekarską i pielęgniarską, a także posiłki.

Będziesz mieć pełną wiedzę o procesie leczenia. Przy każdym kontakcie z personelem medycznym skorzystasz z pomocy tłumacza.

Zorganizujemy leczenie i pokryjemy jego koszty, nawet jeśli będzie przebiegało w kilku etapach – łącznie do wysokości 2 000 000 euro.

Co tydzień wypłacimy Ci pieniądze – 100 euro za każdą noc spędzoną w szpitalu (nawet do 6000 euro) – które możesz wykorzystać na dodatkowe wydatki.

Po zakończeniu leczenia za granicą możesz skontrolować swój stan zdrowia w Polsce lub za granicą. Po powrocie do kraju zwrócimy Ci także pieniądze za leki na receptę zalecone przez lekarza, który Cię leczył za granicą – do 50 000 euro.

Dlaczego warto

  • Zapewniamy do 2 mln euro na leczenie za granicą, więc nie musisz martwić się o to, czy ubezpieczenie pokryje koszty leczenia.
  • Zarekomendujemy Ci 3 szpitale, które specjalizują się w leczeniu danej choroby.
  • Twoje leczenie będzie na bieżąco nadzorowane przez zagranicznego lekarza, który specjalizuje się w danej dziecinie.
  • Zorganizujemy Ci kompleksową opiekę – od transportu za granicę, zakwaterowania, wyżywienie po powrót do domu

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej. O takich sytuacjach mówimy, że są to wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Dokumenty do pobrania

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz  w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij