Dla kogo
Do ubezpieczenia mogą przystąpić pracownicy, którzy ukończyli 16 lat, a także ich małżonkowie, partnerzy życiowi oraz pełnoletnie dzieci.
Korzyści pracodawcy
Zobacz, co możesz zyskać z naszym ubezpieczeniem.
- Przewaga konkurencyjna na rynku pracy – pracodawca dbający o pracowników łatwiej pozyska wartościowy personel.
- Mniejsza rotacja pracowników i ograniczenie kosztów zatrudnienia – pracownicy chętniej pracują w firmie, która oferuje im dodatkowe korzyści.
- Większa efektywność i motywacja – pracownicy, którzy od firmy zyskują dodatkowe benefity pracują wydajniej i identyfikują się z firmą.
- Możliwość zwolnienia z obowiązku wypłaty odprawy pośmiertnej – świadczenia, które wypłaca pracodawca rodzinie pracownika w razie jego śmierci.
Wsparcie dla bliskich pracownika po jego śmierci
Jeżeli pracownik umrze, np. wskutek jednego z wymienionych wypadków, wypłacimy pieniądze jego bliskim (których wskaże w deklaracji).
Wypadek komunikacyjny
Może dotyczyć ruchu drogowego, kolejowego, wodnego lub powietrznego. Ochrona działa niezależnie od tego, czy pracownik brał udział w wypadku jako np. pasażer, pieszy czy członek załogi pojazdu.
Wypadek wskutek uprawiania sportu
Dotyczy aktywności fizycznej, np. joggingu, gry w piłkę, jazdy na rowerze, narciarstwa. Ochrona dotyczy także niebezpiecznych sportów, np. spadochroniarstwa.
Inne nieszczęśliwe zdarzenia
Wesprzemy finansowo bliskich pracownika także wtedy, kiedy umrze wskutek pożaru, zatrucia tlenkiem węgla, porażenia prądem albo uderzenia pioruna, utonięcia, wybuchu gazu.
Oprócz tego wypłacimy pieniądze pracownikowi, jeżeli jego partner życiowy umrze w wyniku wypadku komunikacyjnego.
Wsparcie dla pracownika w problemach zdrowotnych
Wypłacimy pieniądze Twojemu pracownikowi w przypadku poniższych problemów zdrowotnych.
Oparzenie
Jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do oparzeń, które będą wymagały leczenia szpitalnego.
Szczegółową definicję oparzeń znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Złamanie kości
Jeżeli pracownik złamie kość podczas uprawiania sportu. Chronimy podczas uprawiania sportu na kółkach (np. jazdy na rowerze, rolkach lub deskorolce) joggingu lub gry w piłkę.
Trwałe inwalidztwo
Jeżeli w wyniku wypadku komunikacyjnego, pożaru, wybuchu gazu, porażenia prądem albo uderzenia pioruna pracownika dotknie trwałe inwalidztwo.
Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia
W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Jak kupić ubezpieczenie
w oddziale
Dokumenty do pobrania
Aktualne
Informacja prawna
Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.