Ubezpieczenie opon pojazdu

PZU Auto Opony

Organizujemy i pokrywamy koszty usług assistance w razie awarii opony. Pomożemy, jeśli w czasie podróży uszkodzisz jedną z opon w Twoim samochodzie, przyczepie lub motocyklu. W takiej sytuacji zapewnimy Ci wymianę koła na miejscu, holowanie, pokrycie kosztów naprawy opony w warsztacie wulkanizacyjnym i inne usługi – zależnie od zakresu ochrony, jaki wybierzesz.

NOWOŚĆ

Dla kogo

Dla osób, które:
  • mają motocykl, samochód osobowy lub ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, przyczepę kempingową, a także inną przyczepę do 2 ton ładowności,
  • mają PZU Auto OC lub PZU Auto AC,
  • chcą zapewnić sobie pomoc w razie awarii opony.

Kiedy i jak możemy pomóc

Awaria opony pokrzyżowała Twoje plany? Nie chcesz się męczyć z „kapciem”? Nie musisz! Zobacz, jakie świadczenia możesz wykupić w ramach ubezpieczenia PZU Auto Opony.

Wymiana na miejscu – możemy na miejscu zdarzenia wymienić koło w Twoim pojeździe – jeśli masz zapasowe. Nie musisz tego robić sam. Jeśli nie masz koła zapasowego, ale masz zestaw naprawczy, użyjemy go.

Holowanie do warsztatu wulkanizacyjnego – jeśli nie możemy naprawić koła, zaholujemy Cię do warsztatu wulkanizacyjnego – do 150 km.

Przewóz do warsztatu – zawieziemy Ciebie i Twoich pasażerów do warsztatu wulkanizacyjnego, do którego holujemy Twój samochód.

Pokrycie kosztów naprawy w warsztacie – pokryjemy koszty naprawy opony w warsztacie wulkanizacyjnym.

Pokrycie kosztów nowej opony – pokryjemy koszty zakupu nowej opony, jeśli nie można naprawić uszkodzonej. Koszty pokrywamy do limitu określonego w polisie i pod warunkiem, że uszkodzona opona nie jest starsza niż 3 lata. Wiek opony liczymy od daty produkcji, która jest na niej wytłoczona.

Usługi informacyjne – udzielimy Ci informacji, co zrobić w razie awarii, podamy numery pomocy drogowej lub wskażemy, gdzie znajdują się warsztaty wulkanizacyjne.

Dlaczego warto

  • Największa sieć assistance – ponad 700 partnerów świadczących usługi pomocy drogowej.
  • Sam wybierasz zakres ubezpieczenia, którego potrzebujesz.
  • Możemy pokryć koszty zakupu nowej opony, jeśli uszkodzonej nie będzie dało się naprawić.​

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

Nie obejmujemy ochroną ubezpieczeniową m.in. awarii opony, która powstała:

  • wskutek obciążenia pojazdu ponad dopuszczalną masę całkowitą,
  • w wyniku zużycia opony, jej korozji, utlenienia lub zawilgocenia,
  • podczas jazd wyścigowych lub konkursowych, lub treningów do tych jazd.

Pełną listę sytuacji, których nie obejmujemy naszą ochroną, znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

przez internet

OBLICZ SKŁADKĘ

Dodatkowa ochrona

Możemy Ci pomóc w wielu nieoczekiwanych sytuacjach na drodze. Jeśli chcesz czuć się bezpieczniej, sprawdź nasze inne ubezpieczenia.

Dokumenty do pobrania

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Rozpocznij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij