Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie

Organizacja leczenia dziecka za granicą

Poważna choroba dziecka to trudne doświadczenie dla całej rodziny. Dlatego dobrze jest zaufać specjalistom i nie myśleć o sprawach organizacyjnych związanych z leczeniem, by móc poświęcić więcej uwagi bliskim.

Zorganizujemy leczenie dziecka za granicą i pokryjemy jego koszty w razie zachorowania na nowotwór albo w przypadku konieczności przeprowadzenia operacji kardiochirurgicznej, operacji neurochirurgicznej lub przeszczepu.

Dla kogo

Obejmujemy ochroną ubezpieczeniową dzieci, które ukończyły 3 miesiące i nie ukończyły 18 lat. Możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie dodatkowe dla Twojego dziecka, jeśli posiadasz indywidualne podstawowe ubezpieczenie na życie w PZU lub zawierasz jedno z poniższych ubezpieczeń:

Zawarcie dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka wymaga zawarcia, w ramach tej samej polisy, dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia terminowego na życie dziecka.

Co możesz zyskać

Zapewnimy Twojemu dziecku opiekę w razie:
 

Zachorowania na nowotwór (złośliwy, złośliwy w stadium in situ, ciężką dysplazję nowotworową).

Operacji kardiochirurgicznych (zastawki serca lub by-pass).

Operacji neurochirurgicznych (mózgu lub łagodnego guza rdzenia kręgowego).

Przeszczepu (narządów lub szpiku kostnego).

Nasza pomoc to:

  • Druga opinia medyczna – wyniki badań Twojego dziecka zweryfikuje zagraniczny lekarz. Zaproponuje również plan leczenia. 
  • Wsparcie specjalistów – zagraniczni lekarze ustalą odpowiedni plan leczenia i zaproponują 3 ośrodki medyczne, które specjalizują się w leczeniu choroby Twojego dziecka. Nie musisz szukać rozwiązania na własną rękę.
  • Szybkie rozpoczęcie leczenia  – pomoże zwiększyć szanse na powrót dziecka do zdrowia. 
  • Kompleksowa organizacja – pokryjemy koszty leczenia dziecka oraz koszty organizacji transportu, pobytu w szpitalu, operacji, leków, wyżywienia itd. 
  • Komfortowe warunki leczenia – zapewnimy Twojemu dziecku opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego i leczenie w nowoczesnym szpitalu. 
  • Odciążenie bliskich – organizacją leczenia zajmują się specjaliści, a dzięki temu będziesz mógł spędzać czas z rodziną i opiekować się dzieckiem.

Jak działa ubezpieczenie

Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji leczenia za granicą wystarczy, że skontaktujesz się z Centrum Obsługi Klienta pod nr (22) 505 12 54 (opłata zgodna z taryfą operatora), a my zorganizujemy wszystko za Ciebie.

Na podstawie dokumentacji medycznej lekarz pracujący za granicą ponownie oceni stan zdrowia Twojego dziecka i zaproponuje plan leczenia.

Zarekomendujemy 3 szpitale za granicą, które specjalizują się w leczeniu choroby Twojego dziecka.

Ustalimy z Tobą datę wyjazdu, zapewnimy bilety oraz transport na lotnisko lub dworzec dla dziecka i 2 osób towarzyszących. Odbierzemy Was za granicą i zawieziemy do hotelu.

Zorganizujemy i opłacimy pobyt oraz leczenie dziecka w szpitalu, m.in. badania, operacje, leki, opiekę lekarską i pielęgniarską, a także posiłki.

Będziesz mieć pełną wiedzę o procesie leczenia. Przy każdym kontakcie z personelem medycznym skorzystasz z pomocy tłumacza.

Zorganizujemy leczenie i pokryjemy jego koszty, nawet jeśli będzie przebiegało w kilku etapach – łącznie do wysokości 2 000 000 euro.

Co tydzień wypłacimy pieniądze – 100 euro za każdą noc, którą dziecko spędzi w szpitalu (nawet do 6000 euro) – które można wykorzystać na dodatkowe wydatki.

Po zakończeniu leczenia za granicą możesz skontrolować stan zdrowia dziecka w Polsce lub za granicą. Po powrocie do kraju zwrócimy także pieniądze za leki na receptę zalecone przez lekarza, który prowadził leczenie za granicą – do 50 000 euro.

 

Dlaczego warto

  • Zapewniamy do 2 mln euro na leczenie za granicą, więc nie musisz martwić się o to, czy ubezpieczenie pokryje koszty leczenia.
  • Zarekomendujemy 3 szpitale, które specjalizują się w leczeniu danej choroby.
  • Leczenie Twojego dziecka będzie na bieżąco nadzorowane przez zagranicznego lekarza, który specjalizuje się w danej dziedzinie.
  • Zapewnimy kompleksową opiekę – od transportu za granicę, leczenie, zakwaterowanie i wyżywienie po powrót do domu.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Dokumenty do pobrania

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij