Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie

Wsparcie na wypadek uszczerbku na zdrowiu dziecka spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem

Dzięki ubezpieczeniu otrzymasz dodatkowe pieniądze, jeśli Twoje dziecko np. złamie nogę, poparzy się lub dozna wstrząśnienia mózgu.

Dla kogo

Obejmujemy ochroną ubezpieczeniową dzieci, które ukończyły 3 miesiące i nie ukończyły 18 lat. Możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie dodatkowe dla Twojego dziecka, jeśli posiadasz indywidualne podstawowe ubezpieczenie na życie w PZU lub zawierasz jedno z poniższych ubezpieczeń:

Zawarcie dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka wymaga zawarcia, w ramach tej samej polisy, dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia terminowego na życie dziecka.

Co możesz zyskać

Otrzymasz pieniądze, jeśli Twoje dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku (np. złamie nogę, zwichnie palec, złamie ząb, oparzy się). 

Zakres ubezpieczenia obejmuje ponad 230 rodzajów uszczerbków i został dostosowany do potrzeb dzieci. Wypłacimy określoną kwotę, w zależności od wybranej wcześniej sumy ubezpieczenia i rodzaju uszczerbku. Otrzymasz również pieniądze za uszczerbek na zdrowiu dziecka, który nie jest wymieniony w zakresie ubezpieczenia, jeśli leczenie obejmowało co najmniej dwie wizyty lekarskie.

Sprawdź jaki procent sumy ubezpieczenia możesz otrzymać za konkretny uszczerbek

Pieniądze z ubezpieczenia mogą Ci pomóc na wiele sposobów:

opłacisz za nie prywatne leczenie, wizyty u specjalistów, badania kontrolne i rehabilitację w prywatnych placówkach medycznych, aby pomóc dziecku szybciej wrócić do zdrowia i sprawności,

będziesz mógł kupić np. sprzęt rehabilitacyjny albo protezę,

sfinansujesz dojazdy do szpitala i dodatkowe noclegi w szpitalu lub hotelu w czasie hospitalizacji dziecka,

zasilisz domowy budżet, np. gdy stan zdrowia dziecka po operacji będzie wymagać rezygnacji z pracy.

Dlaczego warto

  • Ochrona działa przez całą dobę i na całym świecie. 
  • To Ty wybierasz wysokość sumy ubezpieczenia – od 15 000 zł do 100 000 zł.
  • Do zawarcia ubezpieczenia nie wymagamy badań lekarskich dziecka – zapytamy jedynie o uprawiany przez dziecko sport/hobby.
  • Po wypłacie pieniędzy z ubezpieczenia wciąż chronimy Twoje dziecko na wypadek kolejnych uszczerbków – łącznie możemy wypłacić do 200% sumy ubezpieczenia w okresie trwania umowy ubezpieczenia.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij