Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie

Finansowe wsparcie po operacji chirurgicznej

Wypłata z ubezpieczenia na powrót do zdrowia po operacji chirurgicznej.

Dla kogo

Dla osób, które posiadają indywidualne podstawowe ubezpieczenie na życie w PZU lub zawierają jedno z poniższych ubezpieczeń:

Ubezpieczenie możesz zawrzeć również dla małżonka lub partnera, wtedy z ubezpieczeniem dodatkowym należy zawrzeć dodatkowe indywidualne ubezpieczenie terminowe na życie.

Co można zyskać

Wypłacimy pieniądze, jeśli poddasz się którejś z blisko 600 operacji chirurgicznych.

Wypłatę z ubezpieczenia możesz przeznaczyć np. na rekompensatę części lub całości wydatków poniesionych w związku z operacją, opłacenie wizyt u lekarza specjalisty lub badań kontrolnych.

Pieniądze z ubezpieczenia mogą także uzupełnić lukę w Twoich dochodach, jeśli po operacji przez jakiś czas nie będziesz mógł pracować.

Nasza ochrona działa na całym świecie – niezależnie od tego, czy operację przejdziesz w kraju, czy np. w razie nagłej sytuacji za granicą. 

Ile możemy wypłacić

Wysokość wypłaty zależy od kwoty, na którą się ubezpieczysz (tzw. sumy ubezpieczenia – jest ona zapisana na polisie) i rodzaju (klasy) operacji. W zależności od klasy operacji możemy wypłacić:

  • 100% sumy ubezpieczenia – po operacji chirurgicznej I klasy,
  • 50% sumy ubezpieczenia – po operacji chirurgicznej II klasy,
  • ​30% sumy ubezpieczenia – po operacji chirurgicznej III klasy,
  • 10% sumy ubezpieczenia – po operacji chirurgicznej IV klasy,
  • 5% sumy ubezpieczenia – po operacji chirurgicznej V klasy.

Sprawdź klasyfikację operacji chirurgicznych

Dlaczego warto

  • To Ty wybierasz wysokość sumy ubezpieczenia – od 15 000 zł do 100 000 zł.
  • Od razu wiesz, jaką kwotę wypłacimy w razie przebycia określonej operacji chirurgicznej (% sumy ubezpieczenia).
  • Ubezpieczenie ma wysoki limit wypłacanych świadczeń – łączna suma wszystkich wypłat w okresie ubezpieczenia to aż 500% sumy ubezpieczenia.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

zamów rozmowę

Zostaw numer

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz  w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij