Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie

Wsparcie w razie ciężkiej choroby dziecka

Pieniądze na powrót dziecka do zdrowia po ciężkiej chorobie takiej jak nowotwór złośliwy, niezłośliwy guz mózgu, cukrzyca typu I, sepsa i inne.

Dla kogo

Obejmujemy ochroną ubezpieczeniową dzieci, które ukończyły 3 miesiące i nie  ukończyły 18 lat. Możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie dodatkowe dla Twojego dziecka, jeśli posiadasz indywidualne podstawowe ubezpieczenie na życie w PZU lub zawierasz jedno z poniższych ubezpieczeń:

Zawarcie dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka wymaga zawarcia, w ramach tej samej polisy, dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia terminowego na życie dziecka.

Co możesz zyskać

Wypłacimy pieniądze, jeśli Twoje dziecko zachoruje na chorobę objętą ubezpieczeniem. Nasza polisa zapewnia ochronę na wypadek 36 ciężkich chorób.

Pieniądze z ubezpieczenia mogą Ci pomóc na wiele sposobów:
 

Opłacisz za nie prywatne leczenie, wizyty u specjalistów, badania kontrolne i rehabilitację w prywatnych placówkach, aby pomóc dziecku szybciej wrócić do sprawności.

Sfinansujesz dojazdy do szpitala i  dodatkowe noclegi w szpitalu lub hotelu w czasie hospitalizacji dziecka.

Uzupełnisz lukę w domowym budżecie, np. gdy choroba dziecka będzie wymagała rezygnacji z pracy – Twojej lub małżonka/partnera.

Dlaczego warto

  • Ochrona działa przez całą dobę i na całym świecie. 
  • To Ty wybierasz wysokość sumy ubezpieczenia – od 15 000 zł do 100 000 zł.
  • Do zawarcia ubezpieczenia nie wymagamy badań lekarskich dziecka – zapytamy jedynie o stan zdrowia dziecka.
  • W razie choroby dziecka – po wypłacie pieniędzy z ubezpieczenia – wciąż chronimy dziecko od innych chorób.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij