Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie

Leczenie w szpitalu to różne wydatki – czy jesteś na nie przygotowany

Wypłata z ubezpieczenia za pobyt w szpitalu oraz dodatkowe wsparcie w razie chemioterapii lub radioterapii nowotworu złośliwego, hospitalizacji po zawale serca lub udarze mózgu. W wybranych wariantach otrzymasz również Kartę apteczną.

Dla kogo

Dla osób, które posiadają indywidualne podstawowe ubezpieczenie na życie w PZU lub zawierają jedno z poniższych ubezpieczeń:

Ubezpieczenie możesz zawrzeć również dla małżonka lub partnera, wtedy z ubezpieczeniem dodatkowym należy zawrzeć dodatkowe indywidualne ubezpieczenie terminowe na życie.

Co możesz zyskać

Pieniądze z ubezpieczenia mogą Ci pomóc na wiele sposobów:

Szybkie rozpoczęcie leczenia w prywatnych placówkach medycznych.

Utrzymanie rodziny w czasie, kiedy np. nie będziesz mógł pracować.

Opłacanie regularnych badań kontrolnych i wizyt u lekarzy specjalistów po pobycie w szpitalu.

Wraz z wypłatą świadczenia za pobyt w szpitalu możesz otrzymać Kartę apteczną (w wariancie III i IV ubezpieczenia). Dzięki niej odbierzesz w aptece dowolne produkty, o wartości od 150 zł do 1000 zł, w zależności od ustalonej sumy ubezpieczenia.

Dowiedz się więcej o karcie aptecznej

 Kiedy wypłacimy pieniądze

  • Jeśli spędzisz w szpitalu co najmniej 2 dni z powodu nieszczęśliwego wypadku lub co najmniej 4 dni z powodu choroby, wypłacimy Ci pieniądze za każdy dzień hospitalizacji (maksymalnie za 180 dni pobytu w ciągu roku umowy).
  • W razie pobytu na oddziale intensywnej terapii spowodowanym nieszczęśliwym wypadkiem (minimum 48 godzin na tym oddziale w trakcie co najmniej  czterodniowego pobytu w szpitalu).
  • W razie chemio – lub radioterapii nowotworu złośliwego wypłacimy Ci dodatkowo 30% sumy ubezpieczenia.
  • Jeśli Twój pobyt w szpitalu będzie spowodowany zawałem serca lub udarem mózgu – otrzymasz dodatkową wypłatę w wysokości 30% sumy ubezpieczenia.
  • Jeśli leczenie w szpitalu będzie trwało co najmniej 14 dni wypłacimy również dodatkowe świadczenie rekonwalescencyjne w wysokości 5% sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie występuje w czterech wariantach. 

Sprawdź, za co i ile wypłacimy w każdym z nich

Dlaczego warto

  • Płacimy za pobyt w szpitalu w Polsce i na świecie.
  • Do zawarcia ubezpieczenia nie wymagamy badań lekarskich.
  • To Ty wybierasz wysokość sumy ubezpieczenia – od 15 000 zł do 100 000 zł.
  • W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia ochrona obejmuje pobyt w szpitalu zarówno w związku z nieszczęśliwym wypadkiem jak i chorobą.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

zamów rozmowę

Zostaw numer

Dokumenty do pobrania

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz  w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij