Dodatkowe grupowe ubezpieczenie

Wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu dziecka wskutek nieszczęśliwego wypadku

Wypłata z ubezpieczenia w razie uszczerbku na zdrowiu, np. po złamaniu, zwichnięciu, oparzeniu.

Dla kogo

Możesz przystąpić do ubezpieczenia, jeśli:

  • masz ubezpieczenie P Plus,
  • umowa między Twoim pracodawcą a PZU pozwala przystąpić do tego ubezpieczenia,
  • masz mniej niż 69 lat.

Ochroną obejmujemy dzieci, które w dniu uszczerbku ukończyły 3 miesiące i nie ukończyły 18 lat, a w razie gdy uczęszczają do szkoły – nie ukończyły 25 lat.

Co można zyskać

Możemy Ci wypłacić pieniądze z ubezpieczenia, jeśli Twoje dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wysokość świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia i rodzaju uszczerbku.

Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o usługi medyczne – w razie uszczerbku i wypłaty świadczenia pieniężnego w wysokości powyżej 4% sumy ubezpieczenia, Twoje dziecko otrzyma dostęp do konsultacji lekarskich i rehabilitacji w prywatnych placówkach medycznych w ponad 600 miastach w Polsce.

Dlaczego warto

  • Pieniądze z ubezpieczenia możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. na leki lub dodatkowe zabiegi, aby w trakcie leczenia skupić się na powrocie dziecka do zdrowia i nie myśleć o pieniądzach.
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej może pomóc m.in. szybko podjąć dodatkową rehabilitację, aby zminimalizować ryzyko powikłań i ułatwić powrót do sprawności.
  • Składka za ubezpieczenie jest niezależna od tego, ile masz dzieci.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij