Dodatkowe ubezpieczenie do ubezpieczeń indywidualnie kontynuowanych

Wsparcie na wypadek leczenia szpitalnego zawału serca, udaru mózgu lub nowotworu złośliwego

Jeśli dostaniesz zawału serca lub udaru mózgu lub zachorujesz na nowotwór złośliwy, najprawdopodobniej konieczny będzie pobyt w szpitalu. Może się zdarzyć, że po powrocie do domu nadal będzie Ci potrzebna opieka. Niezbędny może okazać się zakup dodatkowych leków czy odżywek, a także np. wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki pieniądzom z ubezpieczenia, które możesz otrzymać po pobycie w szpitalu, łatwiej będzie Ci pokryć takie wydatki.

NOWOŚĆ

Dla kogo

Ubezpieczenie możesz zawrzeć, jeśli posiadasz nasze ubezpieczenie indywidualnie kontynuowane i masz nie więcej niż 70 lat:

  • jednocześnie z zawarciem umowy ubezpieczenia indywidualnie kontynuowanego 

lub

  • w dowolnym momencie trwania ubezpieczenia indywidulanie kontynuowanego.

Przed zawarciem umowy przeprowadzimy ankietę medyczną.

Co można zyskać

Szansa na szybszy powrót do sprawności

Świadczenie z polisy możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. na leki lub prywatną rehabilitację. Szybkie rozpoczęcie rehabilitacji zwiększa szanse na powrót do zdrowia.

Dodatkowe środki na nieoczekiwane wydatki

Pieniądze z ubezpieczenia będą dodatkowym wsparciem dla budżetu domowego, np. gdy okaże się, że potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego. Być może konieczna będzie dobrze zbilansowana dieta albo zakup specjalnych odżywek.

Komfort i większa niezależność podczas rekonwalescencji

Jeśli chcesz zapewnić sobie większy komfort i zależy Ci na wyższej kwocie świadczenia – ubezpiecz się na wyższą sumę. Dzięki temu możesz otrzymać świadczenie, które pomoże Ci np. opłacić domowe wizyty pielęgniarki. To bardzo ważne, szczególnie jeśli zależy Ci na tym, by jak najmniej angażować w opiekę swoich bliskich, np. dzieci czy wnuki.

Jak działa ubezpieczenie

Jeśli po udarze mózgu, zawale serca lub w razie nowotworu złośliwego spędzisz w szpitalu co najmniej 3 dni, wypłacimy Ci pieniądze za każdy dzień hospitalizacji (maksymalnie za 90 dni w okresie od dnia początku ochrony do rocznicy polisy, a także w każdym okresie pomiędzy rocznicami polisy).

Wysokość wypłaty zależy od kwoty, na którą się ubezpieczysz, czyli sumy ubezpieczenia.

Sprawdź w tabeli, ile pieniędzy dostaniesz

Dlaczego warto

  • Nie musisz robić żadnych badań, aby zawrzeć ubezpieczenie.
  • Składka nie zmieni się wraz z Twoim wiekiem.
  • Za najniższą składkę w tym ubezpieczeniu zapłacisz mniej niż 8 zł miesięcznie.

Jak zgłosić leczenie szpitalne

  • poprzez formularz internetowy,
  • dzwoniąc pod numer 801 102 102 lub 22 566 55 55 (opłata zgodna z taryfą operatora),
  • wysyłając SMS-a o treści SZKODA pod numer 4102,
  • osobiście w oddziale,
  • wysyłając e-mail na: kontakt@pzu.pl.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Dokumenty do pobrania

Informacja prawna

Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach dodatkowego ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego zawału serca, udaru mózgu lub nowotworu złośliwego dostępnych na pzu.pl i w naszych oddziałach.

Zamknij