Obowiązkowe OC notariuszy

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Odszkodowanie dla osób, którym notariusz wyrządzi szkodę w następstwie wykonywania czynności zawodowych.

Dla kogo

Ubezpieczenie dla notariuszy, którzy wykonują zawód na podstawie Ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie.

Obowiązek ubezpieczenia OC powstaje nie później niż w dniu poprzedzającym dokonanie pierwszej czynności, o której mowa w art. 1 § 1 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie.

Co można zyskać

Wypłacimy odszkodowanie osobom, którym notariusz wyrządzi szkodę w następstwie działania lub zaniechania w związku z wykonywaniem swojego zawodu.

Minimalna suma gwarancyjna wynosi równowartość w złotych 50 tys. euro dla jednego zdarzenia i wszystkich zdarzeń w okresie ubezpieczenia.

Dlaczego warto

  • Spełnienie ustawowego obowiązku.
  • Mniejsze ryzyko prowadzenia działalności zawodowej.
  • Większa wiarygodność wobec klientów i partnerów.
  • Składka płatna jednorazowo lub ratalnie.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Znajdziesz je w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC notariuszy (11.12.2003) oraz w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.).

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

Dodatkowa ochrona

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC notariuszy (11.12.2003) oraz w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.).

Zamknij