Obowiązkowe OC osób sporządzających świadectwa charakterystyki energetycznej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Odszkodowanie dla osób, którym specjalista sporządzający świadectwo charakterystyki energetycznej wyrządzi szkodę w następstwie wykonywania czynności zawodowych.

Dla kogo

Ubezpieczenie dla osób, które sporządzają świadectwa charakterystyki energetycznej budynków.

Obowiązek ubezpieczenia powstaje najpóźniej w dniu rozpoczęcia wykonywania czynności związanych ze sporządzaniem świadectwa charakterystyki energetycznej.

Co można zyskać

Wypłacimy odszkodowanie osobom, którym specjalista wyrządzi szkodę w następstwie działania lub zaniechania podczas sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej.

Minimalna suma gwarancyjna wynosi równowartość w złotych 25 tys. euro dla jednego zdarzenia.

Dlaczego warto

  • Spełnienie ustawowego obowiązku.
  • Mniejsze ryzyko prowadzenia działalności zawodowej.
  • Większa wiarygodność wobec klientów i partnerów.
  • Składka płatna jednorazowo lub ratalnie.

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Znajdziesz je w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC osoby uprawnionej do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej (21.04.2015) oraz w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.).

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

Dodatkowa ochrona

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC osoby uprawnionej do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej (21.04.2015) oraz w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 392 z późn. zm.).

Zamknij