Dla kogo
Możesz przystąpić do ubezpieczenia, jeśli:
- masz grupowe ubezpieczenie typ P Plus,
- umowa ubezpieczenia między Twoim pracodawcą a PZU pozwala przystąpić do tego ubezpieczenia,
- masz mniej niż 69 lat.
Kiedy i jak możemy pomóc
Otrzymasz pieniądze z ubezpieczenia, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku dojdzie do całkowitego lub częściowego trwałego inwalidztwa.
Częściowe trwałe inwalidztwo
To uszkodzenie ciała spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. Polega ono na utracie jednego lub wielu organów (wskazanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia) lub całkowitej utracie funkcji w danym organie lub danych organach.
W przypadku częściowego trwałego inwalidztwa od razu wiesz, ile pieniędzy za jakie uszkodzenie ciała dostaniesz.
Całkowite trwałe inwalidztwo
To uszkodzenie ciała, które powoduje trwałą i całkowitą niezdolność do pracy w jakimkolwiek zawodzie oraz do samodzielnej egzystencji na stałe.
W tym przypadku wypłacimy 100% aktualnej w dniu wypadku sumy ubezpieczenia, czyli kwoty, na jaką masz ubezpieczenie. Kwotę tę znajdziesz w polisie.
Dlaczego warto
- Ubezpieczenie działa przez całą dobę na całym świecie.
- Wsparcie finansowe np. na zakup specjalistycznego sprzętu (wózka inwalidzkiego itd.).
Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia
W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Jak kupić ubezpieczenie
Wybierz wygodny dla Ciebie sposób
Dokumenty do pobrania
Informacja prawna
Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.