Dodatkowe grupowe ubezpieczenie

Wsparcie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku

Wypłata z ubezpieczenia na leczenie lub rehabilitację np. po skomplikowanym złamaniu, amputacji lub w razie innego trwałego uszczerbku.

Dla kogo

Możesz przystąpić do ubezpieczenia, jeśli:

  • masz ubezpieczenie P Plus, PZU Ochrona Plus lub PZU Ochrona Max,
  • umowa ubezpieczenia między Twoim pracodawcą a PZU pozwala przystąpić do tego ubezpieczenia,
  • masz mniej niż 69 lat.

Jak możemy pomóc

Obawiasz się skutków nieszczęśliwego wypadku? Możemy wypłacić pieniądze, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku Twoje zdrowie poważnie ucierpi i dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu np. dojdzie do skomplikowanego złamania, amputacji lub innego urazu. Wypłatę z ubezpieczenia możesz wydać na dowolny cel, np.:

Leczenie lub rehabilitację

Możesz przeznaczyć pieniądze np. na wizytę lekarską, badanie lub zabieg rehabilitacyjny.

Wsparcie budżetu domowego

Twoja rodzina może wykorzystać pieniądze na bieżące wydatki, jeśli np. przez jakiś czas po operacji nie będziesz w stanie pracować.

Kiedy działa ubezpieczenie

Wypłacimy pieniądze, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku doznasz tzw. trwałego uszczerbku na zdrowiu – np. dojdzie do skomplikowanego złamania nogi, amputacji dłoni, utraty wzroku lub słuchu.

W takiej sytuacji wystarczy, że po zakończeniu leczenia i rehabilitacji zgłosisz się do nas. Lekarz orzecznik określi rodzaj i wysokość trwałego uszczerbku na podstawie Tabeli norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dokładne zasady postepowania znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Trwały uszczerbek na zdrowiu to trwałe uszkodzenie organu, narządu lub układu. Oznacza to, że dany organ, narząd lub układ został utracony lub nie może już pełnić swoich funkcji – i stan ten nie ulegnie poprawie. Szczegóły znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Dlaczego warto

  • Ubezpieczenie działa przez całą dobę na całym świecie.
  • Wsparcie finansowe np. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Ochrona ubezpieczeniowa – wyłączenia i ograniczenia

W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie

Wybierz wygodny dla Ciebie sposób

Informacja prawna

Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.

Zamknij