Sumę swojego ubezpieczenia ustalasz, gdy podpisujesz umowę. Jest to maksymalna kwota, jaką wypłacimy w sytuacjach, które są określone w Twojej umowie. W większości naszych umów możesz zmieniać swoją sumę ubezpieczenia.

Samochód, dom i inny majątek

Jest to szczególnie istotne w polisach majątkowych, ponieważ kiedy ubezpieczasz majątek, musisz poznać jego wartość. Jeśli przyjmiesz wartość majątku:

  • wyższą niż faktyczna – będzie to nadubezpieczenie,
  • niższą niż faktyczna – będzie to niedoubezpieczenie.

Obydwie sytuacje są dla Ciebie niekorzystne.

  • W przypadku niedoubezpieczenia otrzymasz mniejsze odszkodowanie.
  • W przypadku nadubezpieczenia zapłacisz wyższą składkę, a odszkodowanie nie będzie wyższe.

Skontaktuj się z nami, jeśli w czasie umowy wzrośnie wartość Twojego majątku, np. kupisz drogi sprzęt RTV do swojego domu. Poinformuj nas wtedy, że chcesz podnieść sumę ubezpieczenia. W przypadku kradzieży maksymalna kwota odszkodowania pozwoli Ci kupić sprzęt podobny do skradzionego.

Życie i zdrowie

W ubezpieczeniach na życie od sumy ubezpieczenia zależy, ile pieniędzy dostaniesz, np. za złamanie kości, urodzenie dziecka lub ile pieniędzy dostanie wyznaczona przez Ciebie osoba po Twojej śmierci.

  • W ubezpieczeniach, które kontynuujesz po odejściu z pracy, sumę ubezpieczenia możesz zmieniać raz w roku.
  • W ubezpieczeniach indywidualnych wystarczy, że zgodzisz się na propozycję indeksacji, którą dostaniesz pocztą. Indeksację Twoich składek i sumy ubezpieczenia możesz zgłosić również przy pomocy formularza internetowego. Dzięki niemu możesz też z niej zrezygnować. Indeksacja to właśnie podwyższenie Twojej sumy ubezpieczenia.

Możesz podwyższyć sumę ubezpieczenia w wybrany przez Ciebie sposób.

Odwiedź nasz oddział.

Umów się na spotkanie z naszym agentem.

Jeśli podwyższysz sumę ubezpieczenia, wzrośnie cena za ubezpieczenie. W przypadku ubezpieczeń grupowych warunki umowy ustalamy z Twoim pracodawcą.

Pytania naszych klientów

Dokumenty do pobrania

Formularze online

Zamknij