Przedstawiony zakres usług PZU LAB SA jest zakresem ogólnym i każdym przypadku może być indywidualnie spersonalizowany na potrzeby konkretnego klienta:
Analiza stanu faktycznego poziomu bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem
Optymalizacja kosztów procesu inwestycji w bezpieczeństwo
Konsulting w zakresie dostosowania standardów i procesów klienta do wymogów ubezpieczycieli
Propozycje alternatywnych rozwiązań w zakresie poniesienia poziomu bezpieczeństwa
Analiza rozwiązań przedstawionych przez usługobiorców klienta w celu ich optymalizacji
Szkolenia z wielu obszarów procesu zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie
Wsparcie w optymalizacji procesów organizacyjnych i logistycznych podnoszące jakość zarządzania ryzykiem
Opracowanie kompleksowej dokumentacji w każdym z poruszanych powyżej zakresów działań
Wsparcie w opracowaniu dokumentacji klienta wynikającej z obowiązujących wymogów ustawowych w zakresie bezpieczeństwa oraz wymogów ubezpieczeniowych
… i wiele innych w zależności od zapotrzebowania i branży
Niniejsza oferta ma charakter informacyjny i może zawierać uogólnienia. Oferta nie stanowi podstawy do określania zobowiązań z tytułu umowy o współpracy bądź umowy o świadczenie usług komercyjnych PZU LAB SA.
Pełen zakres usług i działań PZU LAB SA zostanie zawarty w treści umowy o współpracy bądź umowy o świadczenie usług komercyjnych po dokonaniu uzgodnień, co do zakresu usług oraz kosztu ich wykonania.
O nas
PZU LAB SA to nowa spółka wchodząca w skład Grupy PZU, zajmująca się realizacją procesu doradczego w zakresie oceny i optymalizacji ryzyka w przemyśle. Prócz niekwestionowanej wiedzy i kompetencji pracowników spółki, właściwy poziom kompetencyjny PZU LAB SA gwarantują również silne relacje z ośrodkami akademickimi, instytucjami państwowymi, czy biurami inżynierskimi, które są realizowane w ramach grup partnerskich oraz rad naukowych.
Odpowiedni nadzór i wsparcie ekspertów PZU LAB SA pozwala na prowadzenie bezpiecznego przedsiębiorstwa w fazie eksploatacji, a także na zwiększenie bezpieczeństwa prowadzonych w przedsiębiorstwach inwestycji, jak również wpływa na optymalizację kosztów ponoszonych na bezpieczeństwo w ramach prowadzonej przez Państwa klientów działalności.
Historia
Realizacja koncepcji PZU LAB SA w ramach projektu dyplomowego MBA
Powołanie projektu PZU LAB SA w ramach Pionu Klienta Korporacyjnego PZU SA przeszło 200-tu obsłużonych klientów w ramach projektu
Złoty Medal Rynku Inwestycji za wdrożenie pierwszego na polskim rynku ubezpieczeniowym projektu partnerstwa dla przemysłu
Powołanie spółki PZU LAB SA
Już w tym okresie: wiele wykonanych audytów i analiz, konsultacji rozwiązań z klientami, publikacji i artykułów w prasie branżowej i specjalistycznej, powołanych projektów i współpracy ze startup-ami, przeprowadzonych szkoleń w ramach Piramidy Kompetencji, organizacji i udziału w sympozjach, konferencjach i panelach.
Dzięki działaniom PZU LAB SA klienci otrzymują:
Wsparcie dla klientów w zarządzaniu ryzykiem prowadzonych przez nich działalności
Wiedzę w zakresie dostosowania poziomu bezpieczeństwa do wymogów instytucji ubezpieczeniowych i finansowych
Pozycję wiarygodnego partnera na rynku ze wsparciem wysoce wykwalifikowanego doradcy
Wsparcie w zakresie optymalnych rozwiązań dotyczących niezbędnych inwestycji w bezpieczeństwo, wynikających zarówno z obowiązujących norm bezpieczeństwa w zakresie ochrony życia i zdrowia, a także wymogów ubezpieczeniowych w zakresie ochrony mienia i kontynuacji działalności
PZU Risk Engineering Days 2017
Cyberbezpieczeństwo polskich firm, rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu ryzykiem i kultura organizacyjna jako fundament bezpiecznego przedsiębiorstwa. To zagadnienia, o których dyskutowali uczestnicy piątej edycji konferencji PZU RED w Sopocie.
Motywem przewodnim spotkania ubezpieczyciela z biznesem były usługi dla przemysłu, które oferuje nowa spółka Grupy PZU – PZU LAB SA. Po raz pierwszy współorganizatorem konferencji był TUW PZUW.
– Będziemy inwestować znaczne środki w innowacyjność.
Bazujemy na innowacjach i nowoczesnych technologiach, ale siła PZU opiera się na świetnych ludziach. Dla firm chcemy być partnerem, który robi różnicę – powiedział Roger Hodgkiss, członek zarządu PZU SA i gospodarz spotkania. Wraz z nim wystąpili w tej roli przedstawiciele pionu biznesowego PZU, który odpowiada za kontakty z największymi firmami, w tym: dyrektor zarządzający w Pionie Klienta Korporacyjnego Maciej Tymusz, prezes zarządu TUW PZUW Rafał Kiliński i prezes zarządu PZU LAB SA Tomasz Huś.
Jak co roku na konferencji nie zabrakło wystąpienia gościa specjalnego. Tym razem z ciekawą prezentacją wystąpił prof. Jacek Santorski, który omówił tajniki zarządzania ryzykiem biznesowym. Goście mogli również posłuchać trzech prelekcji, które wygłosili przedstawiciele środowiska naukowego i rynku – ludzie związani z biznesem i praktycznym wykorzystywaniem najnowszych rozwiązań.
Pierwszy z paneli dotyczył cyberbezpieczeństwa polskich firm. Jeden z uczestników – Marcin Spychała pokazał, jak przeprowadzić atak phishingowy. Eksperyment udowodnił, że jest to bardzo niebezpieczne narzędzie hakerów, a zarazem uświadomił obecnym, jak łatwo je wykorzystać. Uczestnicy panelu przekonywali, że bezpieczeństwo informatyczne zależy od działań wszystkich pracowników firmy. W jego zapewnieniu ma pomóc nowa dyrektywa unijna RODO. Dlatego zwłaszcza osoby, które zarządzają przedsiębiorstwami, powinny zadbać, by ją rzetelnie wprowadzić.
Kolejnym tematem, który omawiało grono ekspertów, była kultura organizacyjna firmy. Wszyscy się zgodzili, że w obliczu dzisiejszych zagrożeń należy stosować holistyczne podejście do bezpieczeństwa przedsiębiorstw. A zasadniczą rolę odgrywa tu kultura organizacyjna. – Gdybyśmy się przyjrzeli awariom przemysłowym, to zauważylibyśmy, że ich ważnymi przyczynami były brak zarządzania bezpieczeństwem i informowania o zagrożeniach – powiedział Dariusz Gołębiewski, wiceprezes zarządu PZU LAB SA. – Ważne jest to, jak motywować pracowników, by chcieli komunikować się z zarządem.
Największym zainteresowaniem cieszył się panel, który dotyczył sztucznej inteligencji (SI). Największym zainteresowaniem cieszył się panel, który dotyczył sztucznej inteligencji (SI). W czasie jego trwania wywiązała się dyskusja między zwolennikami i przeciwnikami wykorzystywania SI do zarządzania firmą. Sceptycy argumentowali, że maszyny będą odbierać ludziom miejsca pracy i że sztucznej inteligencji brakuje moralności. – Nie wiem, czy w dłuższym czasie człowiek będzie decyzyjny w stu procentach, ale jestem pewien, że nie zabraknie jego obecności w procesach – uspokajał Tomasz Huś Prezes PZU LAB SA. Entuzjaści przekonywali też, że narzędzia big data i SI dostarczą danych, które pozwolą uniknąć znacznych strat finansowych.
Podsumowaniem konferencji była uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody przyznane przez PZU SA TUW PZUW:
- Nagroda od PZU SA w kategorii Lider w Zarządzaniu Ryzykiem dla PCC Rokita,
- Nagroda od PZU SA w kategorii Osobowość w Zarządzaniu -Ryzykiem dla Stanisława Nowaka z Enea Elektrownia Połaniec,
- Nagroda od TUW PZUW w kategorii Lider Bezpieczeństwa Przemysłowego dla PGE GiEK Elektrownia Bełchatów,
- Nagroda od TUW PZUW w kategorii Osobowość Roku w Dziedzinie Bezpieczeństwa dla Tomasza Rogali, prezesa zarządu Polskiej Grupy Górniczej.
Po zakończeniu gali przyszedł czas na kolację i rozmowy biznesowe przy akompaniamencie zespołu muzycznego Miss Sound Trio. Rozmowy z wybranymi gośćmi były kontynuowane drugiego dnia konferencji.
Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii
Szanowni Państwo, w imieniu PZU LAB, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii. Forum odbędzie się w dniach 13-14 marca 2018 r. w Łodzi, w hotelu Ambasador Premium.
W wydarzeniu udział potwierdzili przedstawiciele wiodących Grup Energetycznych w Polsce w tym m.in. PGE, TAURON, ENEA i Energa; partnerzy instytucjonalni tj. Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Dozoru Technicznego, Centralny Instytut Ochrony Pracy oraz uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka.
Celem wydarzenia jest promocja wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa przemysłu energetycznego. Podczas dwudniowego forum prezentowane będą międzynarodowe praktyki i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa prowadzonej działalności, ochrony środowiska oraz personelu. Przedstawiciele polskiej branży energetycznej będą uczestniczyć w debatach i eksperckich wykładach inżynieryjnych.
Rejestracja kończy się 10.03.2018 o godzinie 12:00.
W planie konferencji przewidujemy:
1.Wykład zdarzeń wypadkowych prowadzony przez brytyjskiego eksperta pożarowego Janusza Januszewskiego, specjalizującego się w ochronie przeciwpożarowej obiektów energetycznych w grupie RWE.
2.Eksperckie inżynieryjne wykłady z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem ze szczególnym naciskiem na branżę energetyczną.
3.Wykład dotyczący szans i możliwości związanych z wdrażaniem programu „200+”.
4.Eksperckie wykłady związane z wprowadzaniem do polityki gospodarczej nowoczesnych zasad analiz ekonomicznych w zakresie ubezpieczeń oraz inicjowanie wzorcowych opracowań w zakresie analiz bezpieczeństwa.
Tematy jakie będą poruszane w ramach ww. wykładów to m.in.:
1.Kierunki rozwoju branży energetycznej w Polsce i na świecie.
2.Czynniki warunkujące bezpieczeństwo prowadzonej działalności w branży energetycznej.
3.Nowoczesne zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie. Wdrożenia zaawansowanych usług doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem.
5.Innowacje dla bezpieczeństwa. Implementacja nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych i organizacyjnych dla poprawy bezpieczeństwa.
6.Nowoczesne rozwiązania prawne i finansowe dla energetyki.
Koszt uczestnictwa w Forum (z noclegiem oraz pełnym wyżywieniem) dla uczestników indywidualnych wynosi 600 zł netto. O rejestracji na Forum decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowa agendę podamy Państwu już wkrótce.Aby zarejestrować się na forum, należy wypełnić poniższą ankietę:
Istnieje możliwość uczestnictwa w Forum w roli Sponsora wydarzenia – zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Wszelkie pytania dotyczące Forum oraz materiałów promocyjnych prosimy kierować do:
Beaty Gliszczyńskiej, nr tel.: 666 886 971 email: bgliszczynska@pzu.pl
Roberta Kuczkowskiego, nr tel.: 727 020 190 email: rkuczkowski@pzu.pl
Organizatorami wydarzenia są:
Zespół
Zarząd
Prezes Zarządu Spółki Tomasz Huś
Wiceprezes Zarządu Spółki Dariusz Gołębiewski
Wiceprezes Zarządu Spółki Wojciech Okrzeja
Biuro Zarządu
Anna Kowalczyk
Dział rozwoju biznesu
Menedżerowie ds. Rozwoju Współpracy z Przemysłem:
Beata Gliszczyńska Marek Kuczyński Szymon Kobiałka
Dział inżynierii ryzyka
Koordynatorzy - Inżynierowie Ryzyka:
Robert Kuczkowski Paweł Leitner Izabela Lewandowska-Wiśniewska Jacek Szturomski Maciej Wróbel Rafał Żuchowski
Dział Innowacji
Analityk Innowacji Radosław Cimanowski
Dział prawny
Agnieszka Idzikowska
Kontakt
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących przedstawionej oferty PZU LAB SA, prosimy o bezpośredni kontakt z Koordynatorami – Menedżerami ds. Rozwoju Współpracy z Przemysłem: