PZU LAB SA to spółka Grupy PZU. Zajmujemy się doradztwem komercyjnym w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym i poprawą poziomu bezpieczeństwa w przemyśle.

Wsparcie ekspertów PZU LAB SA pozwala na prowadzenie bezpiecznego przedsiębiorstwa w fazie eksploatacji, zwiększenie bezpieczeństwa realizowanych inwestycji oraz wpływa na optymalizację kosztów związanych z podnoszeniem bezpieczeństwa w ramach prowadzonej działalności.

PZU LAB doradza i realizuje projekty z największymi polskimi przedsiębiorstwami z sektora chemicznego, petrochemicznego, energetycznego, drzewnego, spożywczego i innymi, które mają wpływ na rozwój gospodarczy Polski.

Nasza firma aktywnie uczestniczy w rozwoju technologicznym i cyfryzacji przedsiębiorstw, wprowadzając autorskie rozwiązania  z zakresu IoT (Internet of Things), uczenia maszynowego (Machine Learning) czy cyberbezpieczeństwa.

Współpracujemy z ośrodkami akademickimi, instytucjami państwowymi czy biurami inżynierskimi w ramach grup partnerskich oraz rad naukowych.

 

Historia

  • 20132014 – Realizacja koncepcji PZU LAB SA w ramach projektu dyplomowego MBA.
  • 2015 – Powołanie projektu PZU LAB SA w ramach Pionu Klienta Korporacyjnego PZU SA. W projekcie obsłużyliśmy ponad 200 klientów.
  • 2016 Złoty Medal Rynku Inwestycji za wdrożenie pierwszego na polskim rynku ubezpieczeniowym projektu partnerstwa dla przemysłu.
  • Lipiec 2017Powołanie spółki PZU LAB SA.

Od tego czasu zrealizowaliśmy wiele audytów i analiz, konsultacji rozwiązań z klientami, publikacji i artykułów w prasie branżowej i specjalistycznej. Powołaliśmy wiele projektów i nawiązaliśmy szereg współprac ze start-upami. Przeprowadziliśmy szkolenia w ramach Piramidy Kompetencji oraz zorganizowaliśmy i braliśmy udział w wielu sympozjach, konferencjach i panelach.

 

Dzięki współpracy z PZU LAB SA klienci otrzymują:

  • wsparcie w zarządzaniu ryzykiem prowadzonych przez nich działalności,

  • wiedzę w zakresie dostosowania poziomu bezpieczeństwa do wymogów instytucji ubezpieczeniowych i finansowych,

  • pozycję wiarygodnego partnera na rynku ze wsparciem wysoce wykwalifikowanego doradcy,

  • wsparcie w zakresie optymalnych rozwiązań dotyczących niezbędnych inwestycji w bezpieczeństwo, które wynikają zarówno z obowiązujących norm bezpieczeństwa w zakresie ochrony życia i zdrowia, a także wymogów ubezpieczeniowych w zakresie ochrony mienia i kontynuacji działalności.

Zamknij