Programy i projekty grupy PZU

 

 • Rolę mecenasa Muzeum postrzegamy jako coś więcej niż tylko jego wsparcie finansowe. Aktywnie uczestniczymy w powstawaniu programów, którym patronujemy, mając wpływ na ich ostateczny kształt. Dzięki naszemu wsparciu Muzeum wciąż podnosi poziom bezpieczeństwa technicznego swoich zbiorów i odwiedzających je gości, ale może też proponować im szerokie spectrum przedsięwzięć, jak np. Festiwal Strefa Ciszy, czy ciesząca się nieustającą popularnością Noc Muzeów.

  Muzeum Łazienki Królewskie

 • Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej to jeden z największych obiektów drewnianych w Polsce. Co ciekawe, pełni on nadal swoją pierwotną w założeniach funkcję i wciąż pozostaje tętniącym życiem ośrodkiem podhalańskiej kultury. Objęliśmy swoim mecenatem odbywające się w nim wydarzenia kulturalne, bo stanowi centrum kulturalne całej bukowiańskiej gminy. Prowadzone są tu zajęcia z góralskiego muzykowania, tradycyjnej sztuki podhalańskiej oraz tradycyjnych rzemiosł.

  Dom Ludowy Bukowińskiego Centrum Kultury

 • Aktywnie wspieramy działania Zamku Królewskiego na rzecz kultury poprzez nowatorski w formie i zakresie współpracy mecenat, oparty na partnerstwie i chęci uwspółcześniania dostępu do zbiorów sztuki polskiej. Dzięki temu kontakt między dziełem sztuki a widzem może przybrać nieznany do tej pory charakter. Przyjdź i zobacz wielkie dzieła w 3D oraz weź udział w quizie multimedialnym.

  Zamek Królewski w Warszawie

 • Co roku w czerwcową noc Lublin proponuje niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne. Noc Kultury ujawniające olbrzymi potencjał kulturalny miasta. Chcesz poczuć trawę pod nogami przechodząc po pasach dla pieszych? Chcesz zobaczyć spektakle w bramach czy fontannach miejskich, pokazy mody na schodach urzędowych gmachów kino samochodowe bądź kino w salach Magistratu? Zapraszamy na Nieconocną Noc Kultury w Lublinie.

  Noc Kultury w Lublinie

 • Teatr Narodowy, z uwagi na szczególne znaczenie dla polskiej kultury, jest jednym z trzech teatrów o statusie instytucji narodowej. Z tego względu objęliśmy jego dostojny jubileusz, który jest jednocześnie 250 rocznicą działalności polskiego teatru publicznego, swoim mecenatem. Z tej okazji zapraszamy na trzy sceny Teatru, na premiery polskich utworów klasycznych i współczesnych oraz na szereg wydarzeń towarzyszących.

  Teatr Narodowy w Warszawie

 • W Polsce 12 000 dzieci rocznie jest poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, osieroconych zostaje  200 z nich. To im należy się nasza największa uwaga.  Ze Stowarzyszeniem „Misie Ratują Dzieci” oferujemy kompleksową opiekę rehabilitacyjno-psychologiczną dla dzieci w Ośrodku Terapeutycznym w Dźwirzynie k/Kołobrzegu. Dom Misia Ratownika nieodpłatnie gwarantuje profesjonalną opiekę terapeutyczną wraz z pełnym wyżywieniem, rozrywkami i atrakcjami, a także zapewnia wszelkie udogodnienia niezbędne do prawidłowego przebiegu terapii podczas turnusów terapeutycznych. Dzieciom uczestniczącym w wypadkach i kolizjach drogowych służby ratownicze przekazują  ufundowane przez nas maskotki Misiów Ratowników.  misie.sos.pl

  Misie Ratują Dzieci

 • Jesteśmy Partnerem Strategicznym EFNI, bo to wyjątkowe, międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki. Dla menadżerów i ekonomistów ze wszystkich kontynentów jest okazją do rozmowy o nowych ideach mających zmieniać różne aspekty rzeczywistości. Współuczestniczymy wspólnie z najwybitniejszymi przedstawicielami nauki, kultury, polityki i organizacji pozarządowych w poszukiwaniu rozwiązań gospodarczych, politycznych i cywilizacyjnych problemów Europy.

  Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI)

 • Jako Sponsor Tytularny wspieramy wydarzenie, które integruje środowisko polskich golfistów z „golfową Polonią” oraz z grającymi w golfa cudzoziemcami, zawodowo lub rodzinnie związanymi z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju specjalny puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy golfista - Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet, mężczyzn i juniorów.

  PZU Polonia Cup

 • Jako Mecenas Kultury Polskiej, partnerujemy w przyznawanych co roku w obszarze kultury i sztuki Paszportach Polityki. Nagrody przyznawane są w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna oraz literatura, a twórcy nagradzani są nie za popularność i rozgłos, ale za wartość kulturalną ich dzieł.

  Paszporty Polityki

 • Cavaliada to jedyny na taką skalę w Europie Centralnej cykl zawodów jeździeckich odbywających się w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. To uznana marka i wśród profesjonalnych zawodników, i wśród amatorów aktywnego spędzania czasu, a światowy poziom tej imprezy potwierdza obecność czołowych zawodników znajdujących się w pierwszej setce światowego rankingu FEI.

  Cavaliada

 • W Muzeum Narodowym podczas tegorocznej Nocy Muzeów po raz pierwszy prezentowany był obraz Aleksandra Gierymskiego "Żydówka z Pomarańczami", odzyskany dla Muzeum dzięki wsparciu PZU. Zależy nam, aby nasze najwybitniejsze dzieła na stałe znalazły sie w polskich muzeach.

  Muzeum Narodowe w Warszawie

 • Kamienica to więcej niż teatr. Objęliśmy tę instytucję swoim mecenatem, ponieważ teatr Emiliana Kamińskiego w sposób szczególny łączy nowoczesność z tradycją, historię z aktualnością, edukację z rozrywką. W zakamarkach tego ponad 100-letniego budynku, wykreował on teatr, w którym oprócz różnorodnego repertuaru znajdziesz również pamiątki po mistrzach sceny i samych Warszawiakach.

  Teatr Kamienica

 • Od dawna z uwagą odnosimy się do potrzeb kobiet, czego dowodem jest nasza obecność na Kongresie Kobiet, gdzie korzystamy z okazji by propagować profilaktykę zdrowotną i aktywny tryb życia. Na VII kongresie byliśmy współorganizatorem panelu kardiologicznego pt. „Jak się w Polsce dba o serca kobiet?” , a pod hasłem „Jedz, trenuj, kochaj… dla serca” przygotowaliśmy dla pań szereg atrakcji zachęcających do dbania o kondycję własnego serca.

  PZU Partnerem Strategicznym Kongresu Kobiet

 • Patronujemy obchodom wybuchu Powstania Warszawskiego, a od 2015 r. jesteśmy również Mecenasem Muzeum Powstania Warszawskiego. To nowe zadanie, ale również przygoda, bo bez wątpienia Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z najciekawszych polskich muzeów. Obejmując mecenatem to miejsce wnosimy wkład w podtrzymywanie pamięci o tak szczególnym i ważnym wycinku polskiej historii.

  Muzeum Powstania Warszawskiego

 • Ograniczamy bariery mobilności osób niepełnosprawnych. Współpracując ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom (SPiNKa) sfinansowaliśmy zakup taksówki dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych, a także dofinansowujemy w samochodach ubezpieczonych w PZU 50% kosztów zakupu i montażu profesjonalnych urządzeń wspomagających bezpieczne kierowanie pojazdami osobom niepełnosprawnym oraz przewóz osób niepełnosprawnych.

  SPiNKa

 • Nie wszystkie muzea są miejscami stroniącymi od najnowocześniejszych technologii. Muzeum Narodowe w Krakowie chętnie korzysta z najnowszych osiągnięć techniki i nauki m. in. po to, by utrzymać swoje zbiory w jak najlepszym stanie. Technologia służy nie tylko eksponatom, ale również i odwiedzającym - może uczynić wizytę w muzeum bardziej wyjątkową, zaskakującą i niezapomnianą. Zobacz, jak rozszerzyliśmy rzeczywistość w Galerii w Sukiennicach.

  Muzeum Narodowe w Krakowie

 • Co roku Forum Ekonomiczne gości premierów, ministrów, Komisarzy Europejskich oraz najważniejsze osoby sceny politycznej i gospodarczej naszego kraju. Partnerujemy temu wydarzeniu, bo to wyjątkowo istotne miejsce spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie, służące regionalnemu i międzynarodowemu rozwojowi kontaktów politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych.

  Forum Ekonomiczne w Krynicy

 • Odkryj talenty na „Rzeszów Carpathia Festival” imprezie, która jest miejscem spotkań młodych wokalistów i zespołów muzycznych z całego świata. Festiwal prezentuje różnorodne kultury muzyczne Europy i świata promując młodych, uzdolnionych artystów. Zakwalifikowane zespoły muzyczne oraz soliści, którym towarzyszy specjalny zespół festiwalowy, obowiązkowo wykonują piosenki autorskie skomponowane specjalnie na ,,Carpathia Festival”. Wśród laureatów festiwalu znaleźli się m.in. rzeszowski zespół ,,Pectus” – zdobywca „Słowika Publiczności” Sopot Festival 2008. Bądź przy narodzinach gwiazd.

  Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”

 • Od wielu lat, wieloaspektowo współpracujemy z Policją nad poprawą bezpieczeństwa, szczególnie w obszarze prewencji drogowej.

  Policja

 • Ich praca to wielkie poświęcenie i odwaga. Pomagamy dając narzędzia - sprzęt ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, dofinansowując specjalistyczne szkolenia zawodowe.

  Straż Pożarna

 • Ochotnicze służby ratownicze zawsze ratują ludzkie życie nie pobierając za to żadnych opłat. Ratownicy dyżurują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Oczywistym jest, że gotowość do działania, konieczność zakupu sprzętu i doskonalenia kwalifikacji ratowniczych, a wreszcie samo prowadzenie akcji – generują pokaźne koszty Wsparcie działalności statutowej organizacji ratowniczych przez PZU odbywa się z funduszu prewencyjnego. Jak właściwe zachowywać się podczas żeglowania i uprawiania sportów wodnych oraz turystyki górskiej? W górach edukujemy pod hasłem „Bezpieczeństwo stawiamy najwyżej”, nad wodą - „Wpływamy na bezpieczeństwo”.

  GOPR, WOPR - Służby Bezpieczeństwa

 • Wszystkie
 • Kultura
 • Bezpieczeństwo
 • Eksperckość
 • Sport