Programy i projekty grupy PZU

 

 • Akcja „Bezpieczna Zima” promuje bezpieczne zachowania zimą w górach, na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach. Wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym PZU zachęcał narciarzy do bezpiecznej jazdy. Wiele atrakcji dla całych rodzin, dzieci i dorosłych oraz promocja odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania to temat przewodni 7 weekendów na stokach narciarskich południowej Polski.

  Podczas akcji kładliśmy duży nacisk na odpowiednie przygotowanie do szusowania na nartach. Narciarze i snowboardziści zanim ruszyli na stok, codziennie mogli wziąć udział w specjalnej rozgrzewce. Bezpieczeństwo nie musi być nudne!

  Bezpieczna zima z GOPR

 • Co roku Forum Ekonomiczne gości premierów, ministrów, Komisarzy Europejskich oraz najważniejsze osoby sceny politycznej i gospodarczej naszego kraju. Partnerujemy temu wydarzeniu, bo to wyjątkowo istotne miejsce spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie, służące regionalnemu i międzynarodowemu rozwojowi kontaktów politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych.

  Forum Ekonomiczne w Krynicy

 • Galeria, której jesteśmy mecenasem, jest największą, najczęściej odwiedzaną, skupiającą najpiękniejsze polskie obrazy i rzeźby. Zbiory muzeum są jednak znacznie większe i nie wszystkie są wyeksponowane. Za zamkniętymi drzewami, w Magazynie Malarstwa, ukrytych jest ok. 9600 obrazów. Stanowią one dopełnienie ekspozycji galerii Muzeum Narodowego w Warszawie. Rocznie Muzeum odwiedza ok. 300 tys. zwiedzających.

  Galeria XIX wieku Muzeum Narodowego w Warszawie

 • Ochotnicze służby ratownicze zawsze ratują ludzkie życie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Oczywistym jest, że gotowość do działania, konieczność zakupu sprzętu i doskonalenia kwalifikacji ratowniczych, a wreszcie samo prowadzenie akcji – generują pokaźne koszty. Wsparcie działalności statutowej organizacji ratowniczych przez PZU odbywa się z funduszu prewencyjnego. Jak właściwe zachowywać się podczas żeglowania i uprawiania sportów wodnych oraz turystyki górskiej? W górach edukujemy pod hasłem „Bezpieczeństwo stawiamy najwyżej”, nad wodą - „Wpływamy na bezpieczeństwo”.

  GOPR, WOPR - Służby Bezpieczeństwa

 • Konferencja CYBERSEC to wydarzenie, które pokazuje, że cyberbezpieczeństwo to kierunek niezwykle istotny i rozwojowy. Analizując ostatnie dziesięciolecie na świecie i w Polsce, obserwujemy wzrost ataków cybernetycznych na firmy we wszystkich sektorach działalności przemysłu. Rozwój nowych technologii i Internetu powoduje powstawanie wielu nowych cyberryzyk, niezależnie od branż i wielkości firm. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji PZU. W strefie PZU i Witelo Lunch do dyskusji gotowi byli eksperci, którzy reprezentowali i wspomagali działania PZU na CYBERSEC 2016.

  Konferencja Cybersec

 • Kongres ImpactCEE jest najważniejszym polskim wydarzeniem poświęconym nowej gospodarce, które podejmuje tematy kluczowych wyzwań i szans związanych z rozwojem przedsiębiorczości, innowacji i cyfryzacji, będących fundamentem nowoczesnej gospodarki. Edycja Impact'16: 4.0 Economy koncentrowała się na Czwartej Rewolucji Przemysłowej i spowodowanych przez nią̨ globalnych transformacjach technologicznych, społecznych i ekonomicznych, skupiając wysokiej klasy światowych i rodzimych wizjonerów oraz ekspertów tych dziedzin.

  Kongres ImpactCEE

 • Wybierając się w góry warto pamiętać o tym, jak wiele zależy od naszej wiedzy i umiejętności. Przede wszystkim pozwalają one unikać niebezpieczeństw, ale w razie wypadku mogą ocalić życie nam, lub naszym partnerom. Dlatego tak ważne jest zdobywanie doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych przewodników i ratowników.

  Kursy lawinowe

 • Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada to jedyna impreza sportowa na świecie dla młodych zawodników zmagających się z chorobą nowotworową. Udział w zawodach dla dzieci i młodzieży to możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania po przebyciu długotrwałego leczenia. Podczas kilkudniowych zawodów rozgrywane są takie dyscypliny jak: lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, piłka nożna, badminton, tenis stołowy.

  Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada

 • Miś Ratownik to niezwykła przytulanka, wręczana poszkodowanym dzieciom przez służby ratunkowe w sytuacji nieszczęśliwego wypadku. Wygląda jak zabawka, ale jest czymś więcej: ma za zadanie pośpieszyć na ratunek, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc w razie wypadku. Miś ma pełnić rolę „ambasadora rodzinnego ciepła” czyli tego, czego dzieci potrzebują najbardziej w obliczu traumatycznego zdarzenia. PZU ufundowało tysiące takich pluszaków, które ze służbami Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej docierają do każdego dziecka w wypadku lub kolizji komunikacyjnej.

  PZU finansuje również stacjonarne turnusy terapeutyczne w Ośrodku Stowarzyszenia „Misie Ratują Dzieci” w Dźwirzynie k/Kołobrzegu, których celem jest łagodzenie traumy u poszkodowanych w wypadkach dzieci oraz ich opiekunów. Podczas pobytu mają tam oni zapewnioną profesjonalną diagnozę psychologiczną, opiekę terapeutyczną oraz wszelkie udogodnienia niezbędne do prawidłowego przebiegu terapii. misie.sos.pl

  „Misie Ratują Dzieci”

 • Rolę Mecenasa Muzeum postrzegamy jako coś więcej, niż tylko jego wsparcie finansowe. Aktywnie uczestniczymy w powstawaniu programów, którym patronujemy, mając wpływ na ich ostateczny kształt. Dzięki naszemu wsparciu Muzeum wciąż podnosi poziom bezpieczeństwa technicznego swoich zbiorów oraz odwiedzających gości. Powierzchnia ogrodów w Łazienkach Królewskich to aż 76 ha. Przekazanie środków z funduszu prewencyjnego PZU umożliwiło zakup pojazdów SEGWAY X2 S, dzięki którym wartownicy dbający o porządek mogą szybko dotrzeć do każdego miejsca w ogrodzie. Dodatkowo, w ramach tego samego funduszu, utworzono profesjonalne Centrum Monitoringu - w jednym pomieszczeniu na 7 monitorach można obserwować Łazienki z ponad stu kamer. Naszym zdaniem, to jedno z lepiej strzeżonych miejsc w Warszawie.

  Muzeum Łazienki Królewskie

 • Nie wszystkie muzea są miejscami stroniącymi od najnowocześniejszych technologii. Muzeum Narodowe w Krakowie chętnie korzysta z najnowszych osiągnięć techniki i nauki m. in. po to, by utrzymać swoje zbiory w jak najlepszym stanie. Technologia służy nie tylko eksponatom, ale również i odwiedzającym - może uczynić wizytę w muzeum bardziej wyjątkową, zaskakującą i niezapomnianą. Staramy się być prawdziwym Mecenasem i inicjatorem szeregu pomysłów, które pomagają przyciągnąć do Muzeum młodsze pokolenia.

  Muzeum Narodowe w Krakowie

 • Patronujemy obchodom wybuchu Powstania Warszawskiego, a od 2015 r. jesteśmy również Mecenasem Muzeum Powstania Warszawskiego. To nowe zadanie, ale również przygoda, bo bez wątpienia Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z najciekawszych polskich muzeów. Obejmując mecenatem to miejsce wnosimy wkład w podtrzymywanie pamięci o tak szczególnym i ważnym wycinku polskiej historii.

  Muzeum Powstania Warszawskiego

 • Od lat, wieloaspektowo współpracujemy z Policją nad poprawą bezpieczeństwa, szczególnie w obszarze prewencji drogowej. Ponadto PZU dba o bezpieczeństwo oraz zdrowie funkcjonariuszy policji oraz ich rodzin.

  Policja

 • Od 2015 r. PZU zacieśniło współpracę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Obejmuje ona wsparcie trzech imprez biegowych – PZU Cracovia Maraton, PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz PZU Bieg Trzech Kopców. Pozwoliło to na spójną komunikację całej krakowskiej triady biegowej. Biegi mają specyficzny charakter. Na swoich trasach prezentują uczestnikom zarówno piękno starego Krakowa, jak również nowe oblicze miasta. Imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem biegaczy i mediów.

  PZU Cracovia Mraton, PZU Caracovia Półmaraton Królewski, PZU Bieg Trzech Kopców

 • Zdrowie jest najważniejsze. PZU jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera imprezy propagujące zdrowy i aktywny tryb życia takie jak PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski.

  PZU Maraton Warszawski to największy bieg maratoński w Polsce. W ramach zeszłorocznej edycji imprezy w maratonie, sztafecie maratońskiej, biegu na 5 km oraz dziecięcym mini maratonie wzięło udział ponad 10 000 biegaczy. 38. PZU Maraton Warszawski honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

  PZU Półmaraton Warszawski to największy bieg masowy w Polsce – w edycji 2015 wystartowało w nim 12 957 osób.

  PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski

 • Ograniczamy bariery mobilności osób niepełnosprawnych. Współpracując ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom (SPiNKa) sfinansowaliśmy zakup taksówki dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych, a także dofinansowujemy w samochodach ubezpieczonych w PZU 50% kosztów zakupu i montażu profesjonalnych urządzeń wspomagających bezpieczne kierowanie pojazdami osobom niepełnosprawnym oraz przewóz osób niepełnosprawnych.

  SPiNKa

 • PZU docenia wielkie poświęcenie i odwagę Strażaków. Pomagamy finansując zakup sprzętu ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, jak również dofinansowując specjalistyczne szkolenia zawodowe. Poprzez realizację programów prewencyjnych podnosimy bezpieczeństwo przeciwpożarowe wśród lokalnych społeczności.

  Straż Pożarna

 • Teatr Narodowy, z uwagi na szczególne znaczenie dla polskiej kultury, jest jednym z trzech teatrów o statusie instytucji narodowej. PZU jako Mecenas podejmuje działania wpływające na poprawę ochrony ogólnej budynku oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego.

  Teatr Narodowy w Warszawie

 • PZU jest Mecenasem Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Scena Teatru to znacznie więcej niż to, co ukazuje się widzom po rozsunięciu kurtyny. Ogromna powierzchnia 1150 metrów kwadratowych z bocznymi kieszeniami i zapadniami o udźwigu 40 ton, wieżą sceniczną o wysokości 48 metrów, podsceniem o głębokości 8 metrów, z systemem ponad 100 sztankietów do podwieszania dekoracji, ruchomymi mostami świetlnymi, najezdną kasetą sceny obrotowej o ponad dwudziestometrowej średnicy i wieloma innymi urządzeniami, stwarzają wyjątkowe możliwości inscenizacyjne.

  Teatr Wielki Opery Narodowej

 • Cieszymy się, że w myśli maksymy „Wspieramy to, co ważne” możemy zaangażować się w ogólnopolskie wydarzenie, które łączy w sobie edukację historyczną oraz promocję zdrowego trybu życia. Jesteśmy dumni, że projekt „Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych.” z roku na rok angażuje coraz większą liczbę uczestników.

  Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • Aktywnie wspieramy działania Zamku Królewskiego na rzecz kultury poprzez nowatorski w formie i zakresie współpracy mecenat, oparty na partnerstwie i chęci uwspółcześniania dostępu do zbiorów sztuki polskiej. Dzięki temu kontakt między dziełem sztuki a widzem może przybrać nieznany do tej pory charakter.

  Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

 • Wszystkie
 • Kultura
 • Bezpieczeństwo
 • Eksperckość
 • Sport