Szczegóły

11 maja 2022

Pokaż swoje mocne strony i zostań akademickim ambasadorem PZU

Rusza rekrutacja do programu Ambasador PZU na rok akademicki 2022/2023. To kolejna możliwość dla studentów na zdobycie praktycznej wiedzy u boku ekspertów i poznania Grupy PZU. Akademiccy Ambasadorzy będą reprezentować firmę i współorganizować ogólnopolskie projekty na swoich uczelniach. Czas na zgłoszenia – do 31 maja.

– Zarówno skala działalności jak i tradycja zobowiązują PZU do wspierania młodych talentów. Mamy bogate doświadczenie we współpracy z aktywnymi i ambitnymi ludźmi. Udział w tym programie to przede wszystkim inwestycja w rozwój i zdobywanie konkretnych umiejętności w realnych działaniach. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, ta oferta spotka się z dużym zainteresowaniem i że kolejni uczestnicy programu będą, po jego zakończeniu, zdobywać u nas dalsze doświadczenie zawodowe, jak na przykład Kamila i Mateusz, których sylwetki promują tegoroczną edycję programu – mówi kierownik Zespołu Rekrutacji i Marki Pracodawcy Anna Gaertig.

Realizując działania skierowane do studentów i absolwentów PZU dba o zapewnienie im możliwości wykorzystania posiadanych umiejętności i rozwinięcia swoich zainteresowań biznesowych. Dlatego też hasło „Pokaż swoje mocne strony” promowało ogłoszoną w marcu rekrutację do programu praktyk i staży PZU. Kontynuacją tej idei jest właśnie program Ambasador. Jego uczestnicy biorą aktywny udział w realizacji projektów, które firma kieruje do środowiska akademickiego. Mają przy tym duże pole do samodzielnego działania i wykazania się własną inicjatywą. Co więcej, zyskują okazję do nawiązania kontaktów ze studentami z innych miast i uczelni oraz udział w szkoleniach rozwojowych. W poprzednich edycjach były to na przykład warsztaty VR czy Design Thinking.

Zwracamy się zwłaszcza do osób aktywnych, które już działają w kołach naukowych, organizacjach lub stowarzyszeniach studenckich. Jako Ambasadorzy PZU będą głównie odpowiadać za działania promocyjne PZU w obszarze marki pracodawcy bezpośrednio na swoich uczelniach i w mediach społecznościowych. Będzie to na przykład promocja Dni Otwartego Biznesu w PZU czy naszego programu praktyk i staży.  – dodaje Anna Gaertig.

Do udziału w programie PZU zaprasza studentów od I do IV roku studiów z 12 miast Polski: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Toruń, Warszawa, Wrocław.

Kadencja akademickiego Ambasadora PZU zaczyna się w październiku i kończy w czerwcu danego roku akademickiego. Zgłoszenia można wysyłać do 31 maja.

Więcej informacji i formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej: www.pzu.pl/kariera/studenttalent/ambasador

Program Ambasador to część inicjatywy PZU Student Talent, w ramach, której ubezpieczyciel zamierza docelowo gromadzić różne projekty kierowane do środowiska akademickiego.

Zamknij