Szczegóły
PZU LAB na DEMO DAY Strefy Akceleracji
25 listopada 2025 odbył się Demo Day Strefy Akceleracji, organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach działania Startup Booster Poland – Smart UP ,który podsumował pierwsze rundy programu akceleracyjnego.
W ramach inicjatywy PSSE podpisała 14 umów akceleracyjnych, przekazała startupom ponad 5,4 mln zł grantów oraz wyłoniła 12 kolejnych projektów, które rozpoczną pilotaże z wiodącymi Odbiorcami Technologii.
Wśród Odbiorców Technologii jest również PZU LAB, który z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną współpracuje od wielu lat i to nie tylko w zakresie pozyskiwania rozwiązań technologicznych wraz ze starupami.
Podczas Demo Day startupy prezentowały rozwiązania przygotowane w odpowiedzi na wyzwania postawione przez Odbiorców Technologii.
W trakcie wydarzenia wystąpiła firma OptiREN, aktywnie uczestniczyła w realizacji wyzwania ogłoszonego przez PZU LAB, którego celem było stworzenie innowacyjnego narzędzia webowego do przeprowadzania analiz techniczno-ekonomicznych systemów OZE.
Zespół OptiREN odpowiadał za opracowanie algorytmów obliczeniowych, integrację danych rynkowych oraz stworzenie intuicyjnego interfejsu użytkownika, który umożliwi firmom szybkie i precyzyjne oszacowanie korzyści z inwestycji w odnawialne źródła energii.
Projekt zakładał wykorzystanie najnowszych technologii w zakresie analityki danych i sztucznej inteligencji, co pozwoliło na automatyzację procesów analitycznych oraz personalizację rekomendacji dla różnych branż.
Mamy nadzieję, że narzędzie, które powstało w ramach programu Strefa Akceleracji, stanie się wsparciem dla przedsiębiorstw w podejmowaniu strategicznych decyzji energetycznych, minimalizując ryzyko i maksymalizując zwrot z inwestycji.
Zapraszamy Państwa do współpracy w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii.