„Niniejszym oświadczam, że informacje zawarte w Prospekcie są prawdziwe i rzetelne oraz nie pomijają żadnych faktów ani okoliczności, których ujawnienie w Prospekcie jest wymagane przepisami Ustawy o funduszach inwestycyjnych i rozporządzenia z dnia 20 stycznia 2009 r. w sprawie prospektu informacyjnego funduszu inwestycyjnego otwartego oraz specjalistycznego funduszu inwestycyjnego otwartego, a także skrótu tego prospektu (Dz.U. Nr 17, poz. 88), a także, że wedle mojej najlepszej wiedzy, nie istnieją, poza ujawnionymi w Prospekcie, okoliczności, które mogłyby wywrzeć znaczący wpływ na sytuację prawną, majątkową i finansową Funduszu.”
„8) PZU Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty Globalnych Inwestycji”
„Za szkody poniesione przez osoby nabywające lub odkupujące Jednostki Uczestnictwa za pośrednictwem podmiotów innych niż Towarzystwo, odpowiadają solidarnie Towarzystwo i ten podmiot, chyba że szkoda jest wynikiem okoliczności, za które ten podmiot nie ponosi odpowiedzialności.”
„7. Częstotliwość zbywania i odkupywania Jednostek Uczestnictwa Funduszu
Fundusz zbywa i odkupuje Jednostki Uczestnictwa w każdym Dniu Wyceny.
8. Określenie terminów w jakich najpóźniej następuje zbycie i odkupienie Jednostek Uczestnictwa Funduszu
Realizacja zleceń nabycia Jednostek Uczestnictwa Funduszu następuje najpóźniej w terminie 7 dni od dnia dokonania wpłaty na nabycie, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.
Realizacja zleceń odkupienia Jednostek Uczestnictwa Funduszu następuje najpóźniej w terminie 7 dni od dnia złożenia zlecenia, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.”
„3. Zasady i zakres zawierania z Depozytariuszem umów, których przedmiotem są lokaty, o których mowa w art. 107 ust. 2 pkt 1 Ustawy o funduszach inwestycyjnych, oraz umów, o których mowa w art. 107 ust. 2 pkt 3 Ustawy o funduszach inwestycyjnych
Fundusz nie zawiera z Depozytariuszem umów, których przedmiotem są lokaty, o których mowa w art. 107 ust. 2 pkt 1 Ustawy o funduszach inwestycyjnych.
Natomiast, w związku z zarządzaniem bieżącą płynnością, Fundusz może zawierać z Depozytariuszem umowy:
1)rachunków lokat terminowych na okresy nie dłuższe niż 7 dni,
2)rachunków pieniężnych, tj. rachunków bankowych rozliczeniowych, w tym bieżących i pomocniczych, w postaci rachunków nabyć, odkupień oraz podstawowych,
3)wymiany walut, z terminem rozliczenia wynoszącym do 2 dni roboczych lub z innym, uzgodnionym z Depozytariuszem terminem rozliczenia, nieprzekraczającym 7 dni od chwili zawarcia umowy, w związku z planowaną lub zawartą przez Fundusz transakcją nabycia lub zbycia składników lokat, podlegającą rozliczeniu w walucie obcej,
4)terminowych transakcji wymiany walut (forward i currency swap) zawieranych w celu ograniczenia ryzyka inwestycyjnego,
5)ramowe umowy pożyczek, których przedmiotem są papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, udzielanych przez Fundusz Depozytariuszowi, określające w szczególności sposób ustalania wynagrodzenia pożyczkodawcy, wysokość i sposób ustanawiania zabezpieczenia, sposób udzielania rekompensaty za pożytki, które przypadłyby pożyczkodawcy, gdyby nie pożyczył papierów wartościowych, okres trwania umowy pożyczki, tryb zgłaszania przez pożyczkodawcę żądania zwrotu pożyczonych papierów wartościowych oraz maksymalny termin, w jakim papiery powinny być zwrócone pożyczkodawcy,
6)umowy pożyczek, których przedmiotem są papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, zawierane na podstawie umowy ramowej, o której mowa w pkt. 5,
7)umowy kredytu lub umowy przewidujące rozliczanie transakcji w ciężar sald debetowych rachunków pieniężnych prowadzonych przez Depozytariusza, o terminie spłaty zadłużenia nie dłuższym niż 21 dni, zawierane w celu zapewnienia terminowej realizacji zobowiązań Funduszu z tytułu zawartych transakcji lub bieżących rozliczeń z Uczestnikami, z zastrzeżeniem, że wyłącznym wynagrodzeniem Depozytariusza z tytułu powyższych umów będzie oprocentowanie kredytu lub salda debetowego naliczane według bazowej stawki zmiennej równej oprocentowaniu lokat na rynku międzybankowym powiększonej o marżę banku wynoszącą maksymalnie 3%.
Umowy, o których mowa powyżej, są zawierane, jeśli leży to w interesie Uczestników Funduszu, a dokonanie lokaty lub zawarcie umowy nie spowoduje wystąpienia konfliktu interesów. Umowy zawierane są na warunkach rynkowych, konkurencyjnych do oferowanych przez innych kontrahentów, w sposób zapewniający należytą ochronę interesu Uczestników Funduszu oraz zgodnie z celem inwestycyjnym i zasadami polityki inwestycyjnej Funduszu. Fundusz zobowiązany jest do dokumentowania decyzji dotyczących zawieranych umów, o których mowa w pkt. 3–4, w sposób zapewniający stwierdzenie, że umowy te zostały zawarte na warunkach nie gorszych od możliwych do uzyskania w przypadku zawierania umów z innymi kontrahentami. W szczególności przy ocenie konkurencyjności zawieranych umów, o których mowa w pkt. 3–4, będą brane pod uwagę warunki cenowe, porównywalność w zakresie terminów zawarcia i rozliczenia transakcji, dostępność kwotowań innych kontrahentów, różnice w zakresie kosztów transakcyjnych i rozliczeniowych, ograniczenia w wolumenie transakcji oraz ryzyko związane z nieprawidłowym lub nieterminowym rozliczeniem transakcji przez kontrahenta.”
„14) Firma: Vizjoner Investment Sp. z o.o.
Siedziba Warszawa
Adres ul. Dąbrowiecka 8, 03-932 Warszawa
Telefon: (0–22) 213 93 05
Faks: (0–22) 213 93 06
Zakres świadczonych usług – do zadań Vizjoner Investment Sp. z o.o. w zakresie dystrybucji Jednostek Uczestnictwa Funduszu należy w szczególności:
przyjmowanie zleceń nabywania i odkupywania Jednostek Uczestnictwa Funduszu,
przyjmowanie od Uczestników innych oświadczeń woli związanych z uczestnictwem w Funduszu,
identyfikowanie składających zlecenia zgodnie z wymogami określonymi przez ustawę z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1505, z późn. zm.),
udzielanie informacji na temat inwestowania w Fundusz.
Informacje o punktach zbywających i odkupujących Jednostki Uczestnictwa Funduszu można uzyskać w siedzibie dystrybutora.
15) Firma: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
Siedziba Warszawa
Adres al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa
Telefon: (0–22) 582 20 00
Faks: (0–22) 582 24 48
Zakres świadczonych usług – do zadań PZU S.A. w zakresie dystrybucji Jednostek Uczestnictwa Funduszu należy w szczególności:
przyjmowanie zleceń nabywania i odkupywania Jednostek Uczestnictwa Funduszu,
przyjmowanie od Uczestników innych oświadczeń woli związanych z uczestnictwem w Funduszu,
identyfikowanie składających zlecenia zgodnie z wymogami określonymi przez ustawę z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1505, z późn. zm.),
udzielanie informacji na temat inwestowania w Fundusz.
Informacje o punktach zbywających i odkupujących Jednostki Uczestnictwa Funduszu można uzyskać w siedzibie dystrybutora oraz na stronie internetowej www.pzu.pl.”
„Dane o podmiotach świadczących usługi polegające na doradztwie inwestycyjnym w zakresie instrumentów finansowych”
Zmiany w Skrócie Prospektu Informacyjnego PZU FIO Akcji Małych i Średnich Spółek
„Powyższe informacje zawarte są w Prospekcie w Rozdziale III pkt 17.6.”