Szczegóły

07 września 2021

PZU startuje z programem lojalnościowym dla inwestorów indywidualnych mojeakcje.pzu.pl

Największy polski ubezpieczyciel jako pierwsza instytucja finansowa w kraju uruchamia program lojalnościowy dla akcjonariuszy indywidualnych – Moje Akcje PZU.

Inwestorzy otrzymają możliwość uzyskania nawet 20 proc. zniżki na flagowe produkty ubezpieczeniowe, pozwalające na ubezpieczenie auta, domu czy podróży. Dodatkowo każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z 100 proc. zniżki na członkostwo podstawowe lub 50 proc. zniżki na członkostwo rozszerzone w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych, a także uzyska dostęp do materiałów szkoleniowych dotyczących biznesu PZU.

Do programu będą mogli przystąpić akcjonariusze posiadający rachunek w Biurze Maklerskim Banku Pekao SA. Dostęp do podstawowych benefitów zostanie aktywowany po osiągnięciu progu 100 akcji PZU (według stanu weryfikacji na pierwszy i piętnasty dzień miesiąca).

– Grono inwestorów indywidualnych PZU stale rośnie. Na koniec 2020 roku ich udział w akcjonariacie wynosił już 8,5 proc. By docenić naszych inwestorów uruchamiamy program lojalnościowy mocno związany z elementem kapitałowym i obecnością PZU na giełdzie. W pierwszej edycji przygotowaliśmy dla uczestników zniżki na nasze flagowe produkty w obszarze majątkowym. W kolejnych będziemy chcieli rozszerzać program o kolejne rozwiązania, które oferujemy w ramach Grupy. Program Moje Akcje PZU, który dziś oddajemy naszym akcjonariuszom, zbudowaliśmy bazując na ich opinii i potrzebach, jednocześnie zostawiając miejsce dla dalszego rozwoju – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W czerwcu spółka poinformowała o rekordowej dywidendzie. Zgodnie z decyzją Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, PZU SA wypłaci łącznie ponad 3 mld zł. Będzie to najwyższa kwota wypłacona w tym roku wśród spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Jesteśmy stabilną spółką dywidendową. Osiągniętymi wynikami udowodniliśmy, że nawet w trudnych warunkach rynkowych potrafimy  generować wysokie zyski. Dlatego PZU może być nie tylko solidnym partnerem, jeśli chodzi o inwestowanie środków w imieniu klientów, ale także bezpośrednim celem lokowania kapitału. Od czasu debiutu PZU na giełdzie, skumulowana dywidenda na akcję PZU wyniosła 26,1 zł, przy średnim współczynniku wypłaty z zysku na poziomie 78 proc. W tym roku dywidenda wyniesie 3,5 zł na akcję, co przy obecnie rosnącym kursie oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 9 proc.– mówi Tomasz Kulik, członek zarządu PZU.

– Cieszymy się, że razem z PZU, które jest naszym strategicznym, wiodącym akcjonariuszem i jednocześnie ważnym partnerem biznesowym, możemy wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu. Klienci Biura Maklerskiego Pekao, którzy posiadają akcje PZU, nie tylko są współwłaścicielami jednej z największych polskich firm, ale mogą zyskać też dodatkowe korzyści i dostęp do specjalistycznej wiedzy. To cenna inicjatywa, która służy rozwojowi polskiego rynku kapitałowego i wzmacnia społeczność indywidualnych inwestorów – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao.

Program Moje Akcje PZU zapewnia inwestorom indywidualnym atrakcyjny pakiet zniżek na ubezpieczenia majątkowe. Premiowane będzie zarówno samo przystąpienie, jak i staż w programie. Po spełnieniu warunków uczestnictwa akcjonariusze będą mogli kupić ubezpieczenia z rabatem 10 proc., a po roku uczestnictwa – aż 20 proc. taniej. Zniżki obejmują ubezpieczenie PZU Auto: AC, OC, NNW Max, ubezpieczenie  PZU Gospodarstwo Rolne: Budynki Obowiązkowe, OC Obowiązkowe Rolnika, Mienie, NNW, ubezpieczenie PZU Dom, ubezpieczenie PZU NNW oraz ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer.

 Poza kolejnym krokiem w naszej współpracy na rzecz ciekawych rozwiązań dla wspólnych klientów oraz dalszego rozwoju rynku kapitałowego, jesteśmy dodatkowo dumni, że cały program został zbudowany w duchu poszanowania ekologii, cały proces jest zdigitalizowany i może się odbywać bez konieczności wykorzystywania dokumentów papierowych – dodaje Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao.

Udział w programie Moje Akcje PZU to także dodatkowe korzyści, m.in. bezpłatne roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych (pakiet podstawowy) lub 50 proc. zniżki na roczne członkostwo rozszerzone. W ramach członkostwa uczestnicy programu dostają dostęp do specjalistycznej bazy wiedzy, webinariów i szkoleń.

– Całkowita stopa zwrotu z akcji PZU, tj. uwzgledniająca zmianę kursu i wypłacone dywidendy, liczona od dnia debiutu wynosi już ponad 200 proc. Podejmując decyzje inwestycyjne, należy jednak mieć na uwadze również krótsze szeregi czasowe, dla których stopa zwrotu z akcji jest bardziej podatna na zmienność kursu. Zależy nam, aby inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować swoje środki, rozumieli biznes PZU oraz dostali jak najbardziej kompletną wiedzę z obszaru rynku kapitałowego. W tym zakresie będzie nas wspierać Stowarzyszanie Inwestorów Indywidualnych, które stanowi bogate źródło wiedzy i informacji. Dlatego też wszyscy klubowicze, którzy spełnią podstawowe kryterium stanu posiadania akcji, otrzymają atrakcyjne zniżki na członkostwo w SII. Dodatkowo, już na start przekażemy uczestnikom specjalnie przygotowaną pierwszą część przewodnika, stanowiącego wprowadzenie do analizy fundamentalnej PZU – mówi Magdalena Komaracka, CFA, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich PZU.

Zamknij