Szczegóły

05 października 2022

Konkurs dla uczestników programu Moje Akcje PZU

PZU przygotował specjalny quiz dla akcjonariuszy należących do programu lojalnościowego Moje Akcje PZU. Od 5 października do 4 listopada 2022 roku mogą sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania z zakresu zdrowia, ekologii, inwestycji i informacji o PZU. Laureaci konkursu otrzymają kody rabatowe o wartości 200 zł brutto do wykorzystania na pakiety profilaktyczne PZU Zdrowie.

Konkurs jest jednym z elementów rozwoju oferty benefitów wchodzących w skład programu Moje Akcje PZU, pierwszego programu lojalnościowego instytucji finansowej, a zarazem jednego z nielicznych takich programów prowadzonych przez spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Uruchamiając rok temu program Moje Akcje PZU zaoferowaliśmy akcjonariuszom dostęp do zniżek na nasze flagowe, majątkowe produkty ubezpieczeniowe. Jednocześnie zobowiązaliśmy się do rozwoju dostępności programu oraz aktywnego rozwoju oferty benefitowej. W sierpniu  rozpoczęliśmy współpracę w programie z Biurem Maklerskim Alior Banku. Teraz uruchamiamy quiz, który pozwoli naszym akcjonariuszom skorzystać z oferty zdrowotnej - w ramach ekosystemu usług Grupy PZU - na atrakcyjnych warunkach. Obecnie pracujemy nad udostępnieniem programu dla klientów kolejnych biur maklerskich oraz analizujemy możliwości zaoferowania nowych benefitów. Pozostajemy również otwarci na  pomysły i propozycje naszych akcjonariuszy.

W konkursie na zwycięzców czekają kody rabatowe o wartości 200 zł, które będzie można wykorzystać na pakiety profilaktyczne oferowane przez PZU Zdrowie. Sam quiz ma charakter edukacyjny. Na tych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę, czeka 25 pytań, po 5 spośród następujących kategorii: zdrowie, ekologia, wiedza o PZU, analiza fundamentalna oraz techniczna. Laureatów wyłonimy spośród tych uczestników, którzy rozwiążą quiz w najkrótszym czasie i udzielą co najmniej 15 poprawnych odpowiedzi. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom – mówi Tomasz Kulik, członek zarządu i CFO Grupy PZU.

Atrakcyjna oferta PZU Zdrowie

Oferta pakietów profilaktycznych PZU Zdrowie obejmuje kilkanaście zestawów usług medycznych, dopasowanych do konkretnych potrzeb kobiet i mężczyzn, m.in. w zakresie dietetyki, psychologii, fizjoterapii, profilaktyki onkologicznej, kardiologicznej czy ogólnych przeglądów zdrowia. Pakiety umożliwiają np. sprawdzenie kondycji po COVID-19,  wykonanie testu nietolerancji pokarmowej lub uzyskanie przez rodzica porady psychologa dziecięcego. Na wizyty i badania można umówić się wygodnie w aplikacji mojePZU i zrealizować je w sieci medycznej PZU Zdrowie.

– W ostatnich miesiącach intensywnie rozwijamy ofertę PZU Zdrowie dla klientów indywidualnych, aby osoby, które nie są objęte pakietami firmowymi, mogły również korzystać z naszej opieki medycznej. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę, która jest zasadniczym elementem pozostawiania w dobrym zdrowiu przez długie lata – mówi Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych. Więcej o ofercie pakietów profilaktycznych można dowiedzieć się na stronie: https://zdrowie.pzu.pl/dla-ciebie/pakiety-profilaktyczne

Do 20 proc. zniżki na ubezpieczenia

Uczestnictwo w programie Moje Akcje PZU zapewnia inwestorom indywidualnym, posiadającym swoje rachunki maklerskie w Biurze Maklerskim Banku Pekao S.A. lub Biurze Maklerskim Alior Banku S.A., atrakcyjny pakiet zniżek na flagowe ubezpieczenia PZU. Premiowane jest zarówno samo przystąpienie, jak i staż w programie. Dostęp do benefitów aktywowany jest po osiągnięciu progu 100 akcji PZU (według stanu weryfikacji na pierwszy i piętnasty dzień miesiąca). Inwestorzy, którzy spełnią ten wymóg, otrzymują 10 proc. zniżki na flagowe produkty ubezpieczeniowe, pozwalające na ubezpieczenie auta, domu czy podróży.

- Doceniamy długoterminowych akcjonariuszy, dlatego uczestnicy programu, którzy w swoim portfelu utrzymają sto akcji PZU przez pełen rok, zwiększają zniżkę na ubezpieczenia do 20 proc. – dodaje Tomasz Kulik.

Stabilna dywidenda

20 października 2022 roku PZU wypłaci 1,94 zł dywidendy na akcję, przeznaczając na ten cel blisko 1,7 mld zł. W relacji do ceny akcji na zamknięciu sesji z ostatniego dnia, w którym można było nabyć akcje PZU z prawem do dywidendy za 2021 rok daje to stopę dywidendy w wysokości 7,2 proc. 

- Akcjonariusz, który jest z PZU od debiutu na giełdzie w 2010 roku, wraz z dywidendą wypłaconą w tym roku, otrzyma już 31,5 zł skumulowanej dywidendy na każdą swoją akcję – podsumowuje Tomasz Kulik.

Regulamin: https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1542370

Zamknij