29 marca 2010

Komunikat TFI PZU SA w sprawie zmiany statutu PZU FIO Papierów Dłużnych POLONEZ

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU S.A., działając na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546 z późn. zm.), ogłasza niniejszym o następujących zmianach statutu PZU Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Papierów Dłużnych POLONEZ:

1.    W art. 10:

a)    ust. 1 pkt 6 zdanie wstępne otrzymuje brzmienie:
„jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych otwartych, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytuły uczestnictwa emitowane przez fundusze zagraniczne oraz tytuły uczestnictwa emitowane przez instytucje wspólnego inwestowania mające siedzibę za granicą, jeżeli:”;

b)    ust. 9 zdanie wstępne otrzymuje brzmienie:
„W celu zapewnienia sprawnego zarządzania portfelem inwestycyjnym Fundusz może zawierać umowy mające za przedmiot następujące instrumenty pochodne, w tym niewystandaryzowane instrumenty pochodne:”.

2.    W art. 11 po ust. 2 dodaje się ust. 21 w brzmieniu:

„21.    Fundusz może lokować do 25% wartości Aktywów Funduszu w:

1)    listy zastawne wyemitowane przez jeden bank hipoteczny lub

2)    dłużne papiery wartościowe wyemitowane przez jedną instytucje kredytową, która podlega szczególnemu nadzorowi publicznemu mającemu na celu ochroną posiadaczy tych papierów wartościowych, pod warunkiem, że kwoty uzyskane z emisji tych papierów wartościowych są inwestowane przez emitenta w aktywa, które w całym okresie do dnia wykupu zapewniają spełnienie wszystkich świadczeń pieniężnych wynikających z tych papierów wartościowych oraz w przypadku niewypłacalności emitenta zapewniają pierwszeństwo w odzyskaniu wszystkich świadczeń pieniężnych wynikających z tych papierów wartościowych,
z tym że suma lokat powyższych lokat nie może przekraczać 80% wartości Aktywów Funduszu, oraz że łączna wartość lokat w papiery wartościowe i instrumenty rynku pieniężnego wyemitowane przez ten sam bank hipoteczny, depozyty w tym podmiocie oraz wartość ryzyka kontrahenta wynikająca z transakcji, których przedmiotem są niewystandaryzowane instrumenty pochodne, zawartych z tym samym bankiem nie może przekroczyć 35% wartości Aktywów Funduszu. Lokat w listy zastawne nie uwzględnia się przy ustalaniu limitu, o którym mowa w ust. 2.”.

Powyższe zmiany wchodzą w życie w terminie trzech miesięcy od dokonania ogłoszenia, tj. w dniu 29 czerwca 2010 r.

Zamknij